1. Dzisiaj (18.X), (XXIX niedz zwykła) serdecznie zapraszamy na Odpust parafialny o godz. 12.00, Mszy Świętej będzie przewodniczył ks. dziekan Dariusz Mioduszewski a kazanie wygłosi ks. Piotr Pielak, kapelan siedleckiego hospicjum. Proszę o przygotowanie procesji. To także dzień modlitwy za pracowników Służby Zdrowia. Taca budowlana. Po Mszach Świętych puszka na studia dla zdolnej a uboższej młodzieży z Fundacji Nowego Tysiąclecia.
 2. We wtorek św. Jana Kantego, kapłana; w środę nabożeństwo szkaplerzne połączone z różańcem świętym; w czwartek św. Jana Pawła II, papieża – po Mszy Świętej inauguracja Wspólnoty Miłości Ukrzyżowanej, odmawiającej Drogę Krzyżową, za przykładem św. Jana Pawła II, który rozważał Mękę Jezusa Chrystusa codziennie; w piątek św. Józefa Bilczewskiego, bpa; w sobotę św. Ignacego, bpa i męczennika.
 3. Za tydzień (25.X), puszka na biednych i ubogich zbierana przez Caritas parafialną; niedziela modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach parafialnych, Jutrznia za zmarłych o godz. 8.30, ; Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie po Mszy Świętej wieczorowej.
 4. Trwają nabożeństwa Różańcowe, każdego dnia o godz. 17.15. Jeśli nie możemy być w kaplicy, zobowiązuje rodziców w sumieniu do odmawiania choć dziesiątki różańca w domu, wg prośby Maryi.
 5. Kancelaria: nieczynna w poniedziałek, od wtorku do piątku od 16.30 do 17.30; w sobotę od 8.00 do 9.00. Możliwość złożenia ofiary za pomocą karty bankomatowej.
 6. Transmisje on-line Mszy Świętej dla chorych, starszych i z konieczności pozostających w domu w niedziele godz. 12.00 i 18.00 oraz dni zwykłe w najbliższym czasie codziennie. Od dzisiaj wieczorem także transmisja z naszej kaplicy nabożeństwa różańcowego o godz. 17.15. Ks. biskup wydał dyspensę od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta, ale korzystający z niej mają obowiązek uczestniczyć radio, telewizji lub Internecie: sposób: organizujemy ołtarzyk z krzyżem i obrazami koło monitora. wykonujemy wszystkie postawy i gesty jak podczas Mszy Świętej w kościele. Jeśli nie mamy grzechu ciężkiego, przyjmujemy Komunię Świętą duchową. Dla tych osób zachęta do uczestnictwa w dni zwykłe, gdy jest mniej osób.
 7. Kaplica otwarta każdego dnia od rana do wieczora (oprócz soboty od godz. 11.00), całodzienną adoracją w środę. W środy od godz. 15.30 do 16.30 możliwość przyjęcia Komunii Świętej i odbycia spowiedzi. Można także umówić się telefonicznie z każdym z księży w sprawie sakramentów. Numery telefonów podane na stronie i na FB.
 8. Weszliśmy w strefę czerwoną – przypomnienie o maseczkach wewnątrz kaplicy gdzie może przebywać 40 osób bez sprawujących liturgię, zachowujących odległość, na zewnątrz także mamy mieć w strefie czerwonej nałożone maseczki za zachowaniem odległości. Zachęcam, kto fizycznie da radę, do przyjmowania Komunii Świętej na klęcząco, co zmniejsza możliwość transmisji. Jeśli są osoby przyjmujące na rękę niech stają na początku rzędu po Waszej lewej stronie. Pamiętajmy o wodzie święconej, aby była umieszczona w domu przy drzwiach, gdy wychodzimy na zewnątrz, używajmy jej. Jest w specjalnym pojemniku przy wejściu do kaplicy. Wzmacniajmy odporność organizmów.
 9. Bóg zapłać za ofiary: 3850 zł z poprzedniego miesiąca. Taca budowlana z miesiąca września wyniosła 6501 zł. Bóg zapłać.
 10. Najbliższe katechezy chrzcielne: 18 X godz. 16.30, proszę wziąć pod uwagę, że podczas Adwentu nie ma tradycji udzielania sakramentu Chrztu Świętego.
 11. Biblioteka od tego tygodnia czynna pod numerem telefonu: .
 12. Planowane spotkanie rodziców i dzieci z klas II SP, zostaje przeniesione po zakończeniu strefy czerwonej, ale tego dnia 20 X proszę, aby obowiązkowo, rodzice odmówili z dziećmi różaniec w domu – -5 tajemnic i zapoznali się ze specjalną informacją na naszej stronie internetowej.
 13. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Mateusz Łaski, kaw. Zam. ul. Radzyńska i par. tut., i Sylwia Przeździak, panna z par. MB Anielskiej w Dziewulach, zapow. II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 14. Intencje na kolejny rok będzie można wpisywać już w kancelarii a od listopada w zakrystii.
 15. Moi drodzy korzystajmy z okazji aby wziąć Kartki wspominkowe, przy drzwiach kaplicy. Można je także wydrukować z Internetu – link tutaj  Od 24 X ( sobota) podczas różańca o godz. 17.15 będziemy modlić się za zmarłych polecanych w ubiegłorocznych wypominkach.
 16. Echo katolickie przy drzwiach kaplicy; Koncerty organowe on-line, informacje na plakacie.

Wszystkim solenizantkom i solenizantom, jubilatom niech Bóg Trójjedyny błogosławi.