Senacka Komisja Zdrowia wnosi o odrzucenie ustawy o in vitro!

 Przyjęty przez Sejm rządowy projekt ustawy o sztucznym zapłodnieniu, ustawy o manipulowanym tytule: „O leczeniu niepłodności”, następnego dnia po głosowaniu został przekazany do Senatu.

Marszałek Senatu w dniu 26 czerwca 2015 r. skierował ustawę do Komisji Zdrowia. Posiedzenie Komisji Zdrowia odbyło się 2 lipca 2015 r.

Komisja wnosi o odrzucenie ustawy (druk nr 949 A).

Ustawa w ogóle nie zajmuje się leczeniem niepłodności. Regulacje dotyczą wyłącznie zapłodnienia pozaustrojowego, które autorzy projektu, wbrew współczesnej wiedzy medycznej, uznali za sposób leczenia niepłodności. Projekt ma również inne, bardzo poważne mankamenty.

Przede wszystkim w procedurę in vitro wpisana jest procedura śmierci – tylko niewielkiemu odsetkowi poczętych tą metodą dzieci dane jest urodzić się, reszta obumiera lub jest uśmiercana na kolejnych etapach ich życia embrionalnego albo płodowego.

Dzieci poczęte metodą in vitro należą do grupy podwyższonego ryzyka umieralności około- i poporodowej oraz zapadalności na różne schorzenia. Fakt ten został odnotowany wielokrotnie w literaturze fachowej i jest potwierdzany przez wielu specjalistów.

Sztuczny rozród ma poważne negatywne skutki zdrowotne i moralne dla rodziców, zwłaszcza matki. Procedura in vitro narusza godność osoby ludzkiej – dziecka i jego rodziców.

Przyjęte przez Sejm rządowe rozwiązania prawne zostały skrytykowane przez wiele środowisk, w tym medycznych, rodzinnych i prawniczych.

Senacka Komisja Zdrowia podzieliła merytoryczne argumenty krytyków legalizacji sztucznego zapłodnienia.

[Za: Serwis informacyjny Senat RP – 02.07.2015 r.; także: HLI PL]

za: Human Life International – Polska

Pobierz ulotkę o in vitro

TEGO PRZECIWNIKA MOŻNA POKONAĆ

Drodzy Przyjaciele!
Robimy wszystko, co tylko możliwe, aby powstrzymać ostateczne uchwalenie ustawy legalizującej w Polsce procedury in vitro. Zawarte w niej zapisy są sprzeczne zarówno z normami konstytucyjnymi, jak i ustawowymi standardami.  Dziecko poczęte w embrionalnej fazie życia jest zdefiniowane jako „grupa komórek” i traktowane jak produkt, który po wykryciu wad genetycznych czy rozwojowych (w tym przypadku występujących znacznie częściej) może być w majestacie prawa eliminowany aż do urodzenia. Może być też realizowany na życzenie różnych osób, nie tylko rodziców biologicznych. Ustawa pozwala na selekcję eugeniczną, zamrażanie i testowanie istot ludzkich w embrionalnej fazie życia.

TRUDNA SPRAWA
Koalicja rządząca z powodów politycznych głosuje na zasadzie maszynki wyborczej bez uruchamiania sumienia. Ekspresowe tempo jest spowodowane oczekiwaniem, aby zdążył to podpisać jeszcze prezydent B. Komorowski, gdyż ogólnie wiadomo, że A. Duda tego nie zrobi. Pani Premier wywiera presję na posłów i senatorów koalicji, kłaniając się również w stronę lewicy i antyklerykałów. Głos sumienia nie ma większego znaczenia, tak przynajmniej było podczas głosowania w Sejmie.

CO UDAJE SIĘ ZROBIĆ?
Organizujemy protesty, petycje, rozmowy z posłami i senatorami. Przygotowaliśmy ekspertyzy i materiały informacyjne, artykuły i ulotki. Uczestniczymy w obradach komisji sejmowych i senackich, zabieramy głos. Przygotowujemy konferencje prasowe, wypowiadamy się w mediach. Ale to nie wystarcza!

PORA NA MODLITWĘ I POST
Tylko z pomocą Bożą możemy wygrać tę batalię, której ceną jest życie setek tysięcy, a może i milionów ludzkich istnień. Mamy świadomość, że sami nie wygramy!

CZY MOŻNA INACZEJ?
Pan Bóg wysłuchuje każdej gorącej modlitwy. Najważniejsze, abyśmy zwracali się do Niego otwarcie, wytrwale i z wielką determinacją.

TO DZIAŁA!
Wielokrotnie tego doświadczyliśmy. Czy to nie jest znak, że już w pierwszym dniu Nowenny Senacka Komisja Zdrowia całkowicie odrzuciła projekt tej kontrowersyjnej ustawy? Módlmy się więc wytrwale dalej.

PAN BÓG NIKOGO NIE ZMUSZA
Pan Bóg daje nam wolny wybór. Nikogo nie zmusza, ale ciągle daje szansę. Czy senatorowie posłuchają głosu sumienia, czy postawią na karierę i poprawność polityczną? My modlimy się za nich, aby dokonali dobrego wyboru. Stawką jest życie wielu istot ludzkich.

CO TERAZ ROBIMY?

  1. Podpisujemy petycję do senatorów i przekazujemy ją dalej TUTAJ
  2. Modlimy się i pościmy przez najbliższe 9 dni.
  3. Idziemy do biur senatorów, najlepiej w poniedziałek i przekonujemy ich, że powinni głosować za życiem.
  4. Informujemy ludzi czym naprawdę jest in vitro. Bezpłatną ulotkę można zamawiać w naszym biurze telefonicznie (58 341 -19 – 11) lub e-mailem poczta@hli.org.pl Można ją także pobrać z naszej strony i wydrukować samemu na domowej drukarce TUTAJ

TO NAPRAWDĘ DA SIĘ ZROBIĆ!
Powodzenia!

W imieniu KPLŻ
Ewa H. Kowalewska
Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
Human Life International – Polska