O naszej bibliotece słów kilka:

Pomysł powstał zaraz po przygotowaniu salek w budynku duszpasterskim. Nasze Panie bibliotekarki (autentyczne entuzjastki książek, ze stażem prowadzenia bibliotek), zabrały się najpierw do segregowania dostarczanych przez różne osoby książek. Przewinęło się ich pewnie ok 50 tyś, z czego ok 3,5 tyś zostało zakwalifikowane jako zbiory biblioteczne.

Dziękujemy przy tej okazji wszystkim, którzy podzielili się swoim księgozbiorem. W bibliotece można łatwo znaleźć pożądaną pozycję, gdyż katalog znajduje się na komputerze. Zapraszamy po różne książki, od religijnych począwszy, poprzez historyczne, wiele o świętym Janie Pawle II jak i jego nauczaniu, aż po poradniki, przygodowe oraz inne. Biblioteka czasem organizuje konkursy czytelnicze, jak na zdjęciach.

Podczas wakacji książki można wypożyczyć dzwoniąc pod numer telefonu: 515-700-586.

Owocnego czytania i światła Ducha Świętego życzą Duszpasterze.

→Zasoby całość wg numeracji→Zasoby wg tytułu→Zasoby wg autora
Zachęcamy do przejrzenia całości zasobów, ponad 3 tyś. tytułów
Znasz tytuł, szukaj tutaj
Wszystko danego autora w jednym miejscu

Bibliot_001

 

Relacja z otwarcia biblioteki

Nadszedł już czas otwarcia „naszej” parafialnej biblioteki.

Dzięki zaangażowaniu parafian i innych życzliwych ludzi posiadamy już ponad 2500 książek o różnej tematyce. W księgozbiorze znajdują się książki o tematyce religijnej, jak również albumy, encyklopedie, słowniki, literatura piękna, powieści, fantastyka, historia Polski i świata, geografia i podróże oraz lektury szkolne. Posiadamy również w niewielkich ilościach literaturę młodzieżową i dziecięcą (oczekujemy na książki o tej tema tyce). Znaczną część naszych zbiorów stanowią książki związane z patronem naszej parafii św. Janem Pawłem II .

Każdy czytelnik przy wyborze książki będzie mógł skorzystać z dwóch katalogów – według nazwiska autora lub tematyki książki.

W pomieszczeniu znajdują się stoliki, gdzie będzie można usiąść i swobodnie zapoznać się z wybraną książka, bądź też przeczytać prasę katolicką. Jednocześnie będzie możliwość spotkania przy herbacie i kawie. W przyszłości planujemy spotkania integracyjne dla dzieci.

Zapraszamy do biblioteki mieszczącej się nad kaplicą od 12 września 2017 r w każdy wtorek i piątek od godz.15.30 do 18.00

                                                      Iza Pietrasik i Halina Sobiech