Chcielibyśmy poinformować, że w tym roku z powodów pandemiczynch istnieje możliwość wypełnienia kartki wypominkowej drogą elektroniczną. W poniższym linku znajdziemy odpowiednie formularze, które można wydrukować i  przynieść do zakrystii lub wypełnić i wysłać na podany adres e-mail. 

Link do kartki wypominkowej

(najsprawniej wydrukować z formatu .PDF)

 

RÓŻANIEC ZA ZMARŁYCH  POLECANYCH W WYPOMINKACH Z ROKU 2019

BĘDZIE SPRAWOWANYCH W    DNIACH
                24 – 31 października 2020 o godz. 17.15

 

  • 24 października (sobota) ul.: Dreszera, Hozera, Śmiała  
  • 25 października (niedziela) ul.: Zbrojna, Składowa, Rakowiecka, Jasna, Zielona, Ślepa
  • 26 października (poniedziałek) ul.: Grabianowska, Zielna, Tulipanowa, Lawendowa, Liliowa, Różana, Podsekulska, Stokrotki 
  • 27 października (wtorek) ul.: Południowa, Ganiewskiego, Bananowa, Cytrynowa, Daktylowa, Morelowa, Kokosowa, Radzyńska 
  • 28 października (środa) ul.: Korczaka, Bajkowa, Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Smocza, Gąski Balbinki, Miła 
  • 29 października (czwartek) ul.: Łukowska, Morcinka, Wiejska, Januszewskiej, Porazińskiej, Jordana, Krakówki 
  • 30 października (piątek) ul.:  Żwirowa 
  • 31 października (sobota) niepodpisane i spoza parafii     

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 

 

„W ciągu tych dwudziestu lat biskupstwa, kiedy dane mi było spełniać posługę w Kościele krakowskim, naprzód przy boku śp. arcybiskupa Eugeniusza Baziaka (metropolity osieroconej stolicy lwowskiej), z kolei w charakterze metropolity krakowskiego i kardynała, następcy śp. księcia kardynała Adama Stefana Sapiehy na stolicy św. Stanisława, nagromadziło się w sercu moim ogromnie wiele długów wdzięczności, które spłacam, jak umiem, pamięcią i modlitwą w stosunku do polskich kardynałów, arcybiskupów, biskupów, zarówno żyjących jeszcze, jak też i zmarłych. Ci zmarli nie przemijają w pamięci, zwłaszcza jeśli dane mi było poprzez współpracę znaleźć się bliżej w zasięgu promieniowania ich osobowości, jak przede wszystkim wspomniani arcypasterze krakowscy, jak śp. kardynał Bolesław Kominek, metropolita wrocławski, jak śp. arcybiskup Antoni Baraniak, metropolita poznański, a z kolei zaś wspaniałe i niezapomniane, pełne człowieczej oryginalności i chrześcijańskiego autentyzmu postaci biskupów ordynariuszów i sufraganów, których Pan w ciągu tego dwudziestolecia powołał do siebie.” – Jan Paweł II.