Historia i wymowa kaplicy:

 Po uzyskaniu stosownych pozwoleń rozpoczęliśmy dnia 24 VI od modlitwy i poświęcenia placu pod budowę, którego dokonał Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda.

25 VI odbyło się przekazanie placu pod budowę firmie Zeltech p. Stanisława Przesmyckiego, w gronie projektantów, inspektorów nadzoru i Inwestora którym jest Parafia w osobie księdza Proboszcza.

9 VII były już zalane ławy fundamentowe i zaczęto murować pierwsze bloczki fundamentów, a kolejnych 7 dniach wykonano zbrojenia piwnicy i zalano jej ściany, kończąc budowę pozostałych fundamentów.

1 VIII były już widoczne dosyć wysokie ściany części kaplicowej, zalano także strop piwnicy.

1 IX zalewano strop nad kaplicą,

21 IX były gotowe ściany piętra nad kaplicą, układano zbrojenia stropu pod dachem.

25 IX zalano strop pietra w części kaplicowej

Po 9 X zalano strop parteru nad pozostałą częścią budynku

26 X były gotowe krokwie krążyn nad kaplicą.

Na 1 XI dach był przykryty prowizorycznie papą.

Trwały także prace budowlane nad domem parafialnym i także prace w budynku jak wstawiania okien, instalacyjne, tynkowanie.

2 XII ułożono ogrzewanie podłogowe.

14 XII praktycznie ułożono 85% płytek w kaplicy.

Od 7 XII zaczęto przygotowywać utwardzenia parkingu i dróg dojazdowych.

Pozostało malowanie ścian, oświetlenie, nagłośnienie aby móc wejść na pierwszą Mszę Świętą na Pasterkę 2015r.

Budynek kaplicy w całości ma charakterystyczne fale, które nawiązują wg projektu pana Andrzeja Bakiery, do wzgórz wokół Wadowic, tak bliskich Karolowi Wojtyle. Po części będą także zbieżne z sąsiednią zabudową.

Wewnątrz zawisną obrazy Jezusa Miłosiernego, Matki Bożej, Jana Pawła II wraz z relikwiarzem. Chcielibyśmy aby było tam miejsce dla naszych patronów, których relikwie posiadamy: św. Jozafata Kuncewicza oraz bł. Sióstr Nazaretanek z Nowogródka.