Wakacje to czas odpoczynku od szkoły, a dla wielu dorosłych to czas urlopów. Jednak Pan Bóg czeka na człowieka każdego dnia. W naszej parafii, w dniach 03-07 lipca 2023,  odbyły się „Wakacje z Bogiem”. Uczestniczyło w nich 30 dzieci.

Pierwszy dzień upłynął w atmosferze radości na grach na świeżym powietrzu. Dzieci udały się także na wyprawę pieszą do kręgielni, odwiedzając po drodze park Aleksandria. Dzieci miały wiele radości ze wspólnie spędzonego czasu.

W drugim dniu półkolonii odbył się konkurs na oryginalną nazwę naszych spotkań. Od dziś będziemy używać nazwy: „Wakacyjne oratorium u Jana Pawła II”. Zajęcia rozpoczęły się spotkaniem z ks. Wojciechem Sobieszkiem, który stara się głosić Ewangelię w internecie.

Dziś odbyła się także wyprawa rowerowa do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej w Nowym Opolu k/Siedlec. Długość trasy wyniosła w sumie 24 km. Po drodze zatrzymaliśmy się przy Pomniku Bitwy pod Iganiami.

W Seminarium czekało na nas ognisko oraz gry plenerowe. Pogoda dopisała, więc mogliśmy po drodze podziwiać uroki okolicy, pobliskiej rzeki Muchawki, łąk i lasów. Cieszyliśmy się z pięknego dnia w dobrej atmosferze i wśród życzliwych ludzi.

Trzeci dzień rozpoczęliśmy śpiewem uwielbiającym Pana Boga. Po krótkiej adoracji wspólnie zjedliśmy posiłek. Obejrzeliśmy bardzo wartościową bajkę, która porusza temat relacji międzyludzkich i wartości każdego człowieka. Następnie udaliśmy się na plac zabaw. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością, wymyślając co chwila nową zabawę. Nasze spotkanie zakończyliśmy posiłkiem i rozmową.

Czwarty dzień półkolonii minął nam na wycieczce autokarowej. Ruszyliśmy na Podlasie do Ziołowego Zakątka. Uczestniczyliśmy w warsztatach kompozycji mieszanki zapachowej. Każdy z nas wyjeżdżał z próbką takiej mieszanki. Zwiedziliśmy Podlaski Ogród Ziołowy, podziwiając bujną roślinność, zwierzyniec oraz zabytkowe budynki gospodarcze. W drodze powrotnej wbiegliśmy na Górę Zamkową w Drohiczynie, by podziwiać piękny widok na rzekę Bug. Było wiele radości i zachwytu nad przyrodą i przygodą.

Piątek, czyli ostatni dzień naszych półkolonii, minął na przygodzie w parku zabawy. Z placu nieustannie słychać było gwar i chichot dzieci. Wielu śmiałków spróbowało swych sił w parku linowym. Wszyscy uroczo się bawili.


Szybko nam minął nam ten czas. Bogu niech będą dzięki!!!
Dziękujemy wszystkim Dobrodziejom i Ofiarodawcom,
a wśród nich należy szczególnie wspomnieć o:
prowadzącym – ks. Pawle Padyszu,
parafialnej Caritas,
Wolontariuszach,
Opiekunach, czyli:
Dorocie Trębickiej,
Monice Reszkee
i Zuzi Wrzosek,

oraz Piekarni Baldwin ze Skórca.


A na koniec kilka fotek…
Nie znamy autorów, ale dziękujemy za podesłanie…