W dzień Bożego Narodzenia Ordynariusz Siedlecki bp Kazimierz Gurda  złożył wizytę w naszej parafii.

O godz. 12.00 bp Gurda celebrował Eucharystię w namiocie na placu przy ul. Rakowieckiej ( namiot pełni tymczasowo rolę kaplicy). W ten sposób Ksiądz Biskup podkreślił pierwsze świętowanie Bożego Narodzenia w parafii, która istnieje od niespełna czterech miesięcy. Niezapowiedziana wcześniej wizyta była powodem wielkiej radości całej wspólnoty parafialnej.

„Radosna a niespodziewana wizyta Księdza Biskupa w naszej parafii w dzień Bożego Narodzenia ;)”

From ŚWIĄTECZNA WIZYTA KSIĘDZA BISKUPA ORDYNARIUSZA KAZIMIERZA GURDY. Posted by Parafia św. Jana Pawła II w Siedlcach on 12/25/2014 (30 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2


„Cieszę się bardzo, że ta parafia zaczyna żyć swoim życiem – mówił we wprowadzeniu Biskup Ordynariusz – te warunki, w których Jezus przyszedł na świat w Betlejem, w grocie, podobne są do tych, w których wy gromadzicie się wokół Niego, ale jak Jezus przeszedł potem do Nazaretu, do domu, tak samo myślę i wy też,  w niedługim czasie jak Pan Bóg pozwoli, wybudujecie dom, w którym będziecie mogli się gromadzić, dom Boży i tam będziecie mogli sprawować liturgię.”W pierwszych słowach homilii Pasterz Siedlecki wyraził wielką radość z obecności w nowej parafii. W homilii podkreślił wielkość Bożej miłości – miłości nieustępliwej wobec człowieka pomimo grzechu, jakiego się dopuścił. „Te Święta są właściwie pokazaniem całej drogi działania Boga, aby móc być blisko człowieka – mówił Ksiądz Biskup – Bóg chce nas mieć blisko siebie dzięki Jezusowi. Jezus urodził się nam w Betlejem po to, byśmy mieli dostęp do Boga”.Na zakończenie podziękowanie za obecność, modlitwę i słowa homilii Biskupowi Siedleckiemu złożył Proboszcz parafii ks. Jarosław Oponowicz. „Jest to dla nas ogromna zachęta, abyśmy w to Boże Narodzenie przedstawili Bogu ten trud i wysiłek który uczyniliśmy, ale i wspólnotę, która rośnie” – mówił ks. Oponowicz.

Przed udzieleniem pasterskiego błogosławieństwa Ks. Biskup Ordynariusz ponownie skierował kilka słów do wiernych: „Na zakończenie chciałem pogratulować tego wszystkiego co zostało dokonane. Tutaj jest już to miejsce, w którym się gromadzicie i to wykonane w sposób jak najlepszy, na tyle na ile warunki pozwalają. Myślę, że wszyscy tutaj czują się w klimacie ciepłym pomimo tego, że na zewnątrz jest chłodno i będzie chłodniej. Myślę, że zawsze będziecie tworzyć klimat pełen ciepła i wszyscy będą się tutaj dobrze czuć. Gratuluję tego, co zostało dokonane i cieszę się z tego bardzo. Zachęcam do tego, żebyście współpracując z Bożą łaską, bo to jest najważniejsze dla nas, tworzyli tę wspólnotę. To musi być wspólnota wiary i modlitwy. Dla wspólnoty, która jest złączona więzami modlitwy i wiary, współodpowiedzialności, wzajemnej troski, wszystko inne jest możliwe do zrobienia i w miarę upływu czasu to miejsce będzie się zmieniało.” Ksiądz Biskup złożył również wszystkim życzenia, w których podkreślał rodzinny charakter Świąt Bożego Narodzenia.

Na zakończenie Mszy Świętej Ksiądz Biskup udzielił indywidualnego błogosławieństwa dzieciom obecnym na Mszy Świętej, zamienił kilka słów z wiernymi, którzy uczestniczyli w liturgii. Udał się także do domu parafialnego przy ul. Czerwonego Kapturka 7. Parafia zaś w prezencie bożonarodzeniowym otrzymała od Pasterza diecezji piękny haftowany złoty ornat.

fot. P. Szkop
xJK  [MSz]