Radość odnalezienia – 18 stycznia

Druga niedziela okresu zwykłego, którą dziś przeżywamy, jest zachętą do poszukiwań. Bóg nieustannie do nas mówi. Cyprian Kamil Norwid kiedyś napisał: „Przez wszystko do mnie przemawiałeś Panie”.

Budzony trzykrotnie ze snu Samuel nie rozpoznał głosu Boga. Przekonany, że starzec Heli go wzywa, pomylił adresata swojej gotowości działania. Oto Bóg jest tym, w Którego posłudze spełni w sposób święty swoje życie.

Wskazany przez Jana „Baranek Boży” był odpowiedzią na tęsknoty Andrzeja i Jana. Nie mogli się powstrzymać – musieli radość z odnalezienia Ocalenia podzielić z innymi. W ten sposób Szymon – odtąd Kefas – staje się uczestnikiem misji Jezusa.

Wszyscy poszukujemy. Niekiedy błądzimy jak mały Samuel. Czasem zapomnimy wszystko to, co wcześniej przyjęliśmy jako kierunek naszego życia. Oto dziś jesteśmy zaproszeni do życia RADOŚCIĄ ODNALEZIENIA JEZUSA! Szczególnie wtedy, gdy poszukiwanie idzie przez nasze codzienne trudności. Wszystko, co jest wokół nas jest okazją do odnalezienia Jezusa. On chce w końcu być usłyszany:

„Przez wszystko do mnie przemawiałeś, Panie”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *