Pozostałe ogłoszenia

 REKOLEKCJE FILMOWE

Z wielką przyjemnością zapraszam na Filmowe Rekolekcje, które w NoveKino Siedlce odbędą się 2 kwietnia o godz. 19.00. Tego dnia pokażemy najnowszy film Michała Kondrata „Miłość i miłosierdzie”. Ekipa filmowa część zdjęć kręciła w Zakładzie Karnym w Siedlcach. Swoim świadectwem o Bożym Miłosierdziu dzieli się w filmie ks. Mateusz Czubak.

Przed filmem zapraszamy na spotkanie z reżyserem Michałem Kondratem.

Niezwykła opowieść o siostrze Faustynie – uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji. Film pokaże nieznane do tej pory fakty i przybliży widzom narodziny niezwykłego kultu Bożego Miłosierdzia, który zyskał popularność na całym świecie. W roli głównej zobaczymy Kamilę Kamińską – nagrodzoną za najlepszy debiut aktorski na festiwalu filmowym w Gdyni.  Reżyserem jest Michał Kondrat – twórca m.in.  produkcji „Dwie Korony” poświęconej historii o. Maksymiliana Kolbe.Spokojne i przepełnione wiarą życie siostry Faustyny Kowalskiej zmienia się pewnego dnia nieodwracalnie. Oczom zakonnicy ukazuje się bowiem Jezus Chrystus, który zleca jej misję przygotowania świata na jego ostateczne przyjście.

Nie prowadzimy rezerwacji na to wydarzenie, zapraszamy po zakup biletów w kasie kina lub przez naszą stronę internetową.

Zobacz galerię obrazków z wiadomości- kliknij link

szczegóły tutaj: NoveKino Siedlce 08-110 Siedlce, ul. Wiszniewskiego 4 tel. 025 640 77 66 (rezerwacje), 025 640 77 60 (kierownicy zmian) e-mail: siedlce@novekino.pl www: http://www.novekino.pl

Patronat honorowy nad Filmowymi Rekolekcjami sprawuje ks. bp Ordynariusz Kazimierz Gurda.

 

 Katolickiego Liceum SS Nazaretanek w W-wie

 

 

 Teatr Kultury Chrześcijańskiej w Siedlcach

      Zaprasza chętnych w każdym wieku na spotkania informacyjne, które odbywać się będą w soboty w godz. 11:00 – 12:00, w sali przy Parafii Ducha  Świętego  w  Siedlcach przy ul. Brzeskiej.

      Teatr promuje twórczość chrześcijańską. Jest to świetna propozycja dla tych, którzy chcieliby rozwijać swoje artystyczne talenty i służyć nimi Bogu.             W ramach Teatru odbywać się będą warsztaty aktorskie, zgrupowania  i spotkania integracyjne.

      Zapraszamy również osoby uzdolnione muzycznie, wokalistów i instrumentalistów do grupy muzycznej.

      Szczegółowe informacje o teatrze, a także kontakt można znaleźć na Facebooku a także pod adresem mailowym:  teatrkulturychrzescijanskiej@gmail.com

Bursa św. Stanisława Kostki dla Młodzieży Męskiej Szkół Ponadpodstawowych

  1. Bpa I. Świrskiego 56

Czcigodny Księże Proboszczu.

          W imieniu mieszkańców, pracowników i wychowawców Bursy Św. Stanisława Kostki dla Młodzieży Męskiej Szkół Ponadpodstawowych w Siedlcach, zwracam się z uprzejmą prośbą o włączenie do najbliższych ogłoszeń duszpasterskich informacji o możliwości zamieszkania w  naszej placówce. Jeśli to tylko możliwe, serdecznie prosimy nawet o jej powtórzenie.

Ofertę kierujemy do  chłopców podejmujących naukę lub studia w Siedlcach.

          Pragniemy przypomnieć, iż nasza bursa ma siedzibę w Siedlcach przy ulicy Biskupa Ignacego Świrskie­go 56, w bu­dynku stanowiącym własność Diecezji Siedleckiej. Organem prowadzącym jest Kuria Diecezjalna w Siedlcach, zaś nadzorującym działalność – Mazowiecki Kurator Oświaty w Warszawie – Delegatura w Siedlcach.

          Jesteśmy instytucją z wieloletnią tradycją,  położoną w samym centrum miasta. Bursa jest placówką katolicką, niepubliczną, zapewniającą religijno-moralne i patriotyczne wychowanie oraz opiekę nad powierzoną nam młodzieżą. Przezna­czo­na jest dla chłopców szkół ponad­pod­sta­wo­wych uczących się poza miej­scem stałego zamieszkania, słuchaczy szkół pomaturalnych oraz studentów.

          Zapewnimy wychowankom smaczne i całodzienne wyżywienie, bardzo dobre sanitarnohigie­nicz­ne warunki zakwaterowania oraz doskonałe warunki do nauki w pokojach  jedno i dwuosobowych.  Możemy przyjąć 55 mieszkańców. Miesięczny koszt utrzymania to 320zł za osobę (zamieszkanie i pełne wyżywienie od poniedziałku do piątku).

          Promujemy zdrowy, sportowy i kulturalny styl życia. Stawiamy na odpowiedzialność, fachowość i nowoczesność. Zapewniamy miłą, przyjazną, prawdziwie rodzinną atmosferę. Cieszymy się uznaniem Rodziców i samej młodzieży.   

Z wyrazami wdzięczności i modlitewnej pamięci

Ks. Marcin OLEK

                 Dyrektor Bursy Św. Stanisława Kostki

dla Młodzieży Męskiej Szkół Ponadpodstawowych w Siedlcach

 KONTAKT I SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

  Tel. (25) 632-54-47, (25) 632-32-69, kom. 500-157-407                                                           

e-mail: bursa.siedlce@wp.pl ; www.bursa.siedlce.pl                         

Miesięcznik Egzorcysta

Warszawa, 11.06.2015

Czcigodny Księże,

Z radością informujemy, że począwszy od grudnia 2014 Miesięcznik Egzorcysta został opatrzony klauzulą Nihil Obstat przez JE Abpa Wacława Depo (w załączniku), przewodniczącego Komisji Episkopatu ds. Środków Społecznego Przekazu. Jest to dla nas zaszczyt, ale także potwierdzenie rzetelnej misji informacyjnej i ewangelizacyjnej, spełnianej przez Miesięcznik już prawie trzy lata.

„Miesięcznik Egzorcysta” podjął się trudnego zadania polegającego na rozpoznawania zagrożeń duchowych współczesnego świata. Zespół redakcyjny podejmuje to zadanie z pokorą i odpowiedzialnością, polegając na kompetencji Rady Programowej, naszych autorów, osób duchownych Kościoła Katolickiego, księży egzorcystów, naukowców i specjalistów w wybranych dziedzinach życia duchowego.

Prezentujemy także świadectwa osób doświadczonych przez zło, często opatrzone komentarzami księży egzorcystów. Rozeznajemy zagrożenia duchowe po to, by zbliżać współczesnego człowieka do świadomego wyboru Prawdy, Dobra i Miłości objawionych w Jezusie Chrystusie. Staramy się realizować tę misję w nowoczesnej formie publicystycznej i graficznej, która wychodzi naprzeciw wrażliwości dzisiejszego czytelnika.

Zachęcamy Czcigodnych Księży do prenumeraty Miesięcznika Egzorcysta. Otrzymujemy liczne głosy księży i katechetów, podkreślające, że pismo jest bardzo pomocne w dyskusjach z młodymi ludźmi i katechizacji. Dotychczas podejmowaliśmy takie tematy jak: słabość złego, joga, sztuki walki, pycha, seksualizacja dzieciństwa, gender, Harry Potter, spirytyzm, wróżbiarstwo, klątwy i wiele innych. Mamy bolesną świadomość, że współczesny człowiek ulega rozmaitym, niebezpiecznym wpływom a sensów duchowych i pomocy poszukuje częstokroć w ezoteryce, wróżbiarstwie, okultyzmie czy bioenergoterapiach.

Mamy nadzieję, że nasze pismo okaże się pomocne w praktyce duszpasterskiej jako narzędzie Nowej Ewangelizacji. Będziemy także wdzięczni za uwagi i sugestie dotyczące Miesięcznika oraz tematów, które powinny zostać omówione na łamach pisma.

Zachęcamy także do promowania Miesięcznika Egzorcysta w parafii i szkołach ponadpodstawowych, w których prowadzona jest katecheza.

Z wyrazami szacunku

Ks. Andrzej Grefkowicz

Egzorcysta diecezji warszawskiej

Przewodniczący Rady Programowej „Miesięcznika Egzorcysta”

Artur Winiarczyk

Redaktor naczelny „Miesięcznika Egzorcysta”

Jedna myśl nt. „Pozostałe ogłoszenia”

Możliwość komentowania jest wyłączona.