1. Trwa Wielki Post, dzisiaj I niedziela miesiąca, taca na budowę kościoła. Adoracja Najświętszego Sakramentu po sumie; dzisiaj także niedziela Ad Gentes – Misyjna – zbiórka do puszek. Po sumie zmianka Kółek Różańcowych.
 2. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 20-22 marca i wygłosi je ks. dr. Zbigniew Zalewski, ceniony rekolekcjonista i spowiednik. Proszę o modlitwę w intencji rekolekcji oraz o ofiarowanie cierpień przez chorych. Program: Pt – sob 10.00 (w piątek tylko dzieci klas III-VI) ; 12.00 (w piątek tylko Gimnazjum); 17.00 19.00; niedziela 9.00, 10.30 dzieci; 12.00 16.00; Możliwość spowiedzi pół godz. przed Mszą Świętą

 1. Trwają katechezy dla narzeczonych. Na kolejną zapraszamy po Mszy Świętej o godz. 9.00 na plebanii na Czerwonego Kapturka 7 i dalej w kolejne w niedziele marca.
 2. Owocem kolędy i wrażliwości ojców powstaje Kółko Różańcowe Ojców za dzieci w naszej parafii. Wysłuchamy za chwilę zachęty jednego z ojców na temat konieczności modlitwy za dzieci. Zainteresowani mogą wziąć ulotki spod ołtarza.
 3. Zachęcamy by wesprzeć osoby niepełnosprawne z naszej parafii i związane z nią, Sylwię, Wiktorka, Dominikę: proszę o wzięcie ulotek z nr. KRS do odpisania 1 %.
 4. W naszej parafii nabożeństwo Gorzkich Żali po sumie w niedzielę, a Droga Krzyżowa: w piątek o godz. 16.15 dla dzieci zaś po Mszy Św., o godz. 17.45 dla dorosłych.Dzieci niech przyjdą na nabożeństwo z małymi krzyżykami. Przez cały Wielki Post będzie wystawiona puszka na dary na rzecz ubogich. Jest także wystawiona puszka na ofiary na kwiaty do Grobu Bożego. W piątki Wielkiego Postu kancelaria nieczynna.
 5. W poniedziałek i wtorek spotkania dla bierzmowanych w grupach o godz. 18.00 na plebanii
 6. W środę o godz. 19.00 na plebanię zapraszamy chętnych na spotkanie Domowego Kościoła
 7. W I czwartek miesiąca: odwiedzamy chorych od godz. 8.30, nabożeństwo oraz adoracja w intencji powołań po Mszy Świętej o godz. 17.00;  adoracja prowadzona przez członków Apostolatu Złota Róża.
 8. I piątek miesiąca nabożeństwo po Mszy Świętej o godz. 17.00; Spowiedź od godz. 16.00. W piątek o godz. 19.00 do par. Bożego Ciała zapraszamy młodzież naszej parafii: KSM, bierzmowanych i chętnych na czuwanie w ramach duchowego przygotowania na Światowe Dni Młodzieży.
 9. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9.00 na placu, próba scholii o 15.30 na plebanii. Adoracja w ramach pierwszej soboty miesiąca rozpocznie się o godz. 16.00 i zakończy nabożeństwem przed Mszą Świętą, zapraszamy.
 10. W piątek o godz. 9.00 wszyscy chętni mogą odebrać jabłka z naszego punktu charytatywnego na rogu Korczaka i Smoczej.
 11. W środę swoje imieniny obchodzi nasz ksiądz Biskup Kazimierz. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji, tym bardziej, że mocno na jego sercu leżą losy naszej parafii.
 12. Echo: O żołnierzy niezłomnym rotmistrzu Witoldzie Pileckim; Depresja rozpoznanie i leczenie; współcześni męczennicy chrześcijańscy mordowani są przez islamistów; kto odpowiada za wychowanie dzieci w trzeźwości?
 13. Na stronie internetowej parafii o: Dniu Żołnierzy wyklętych 1 marca i obchodach w kościele św. Stanisława; Rekolekcjach filmowych w dniu 3 marca z filmem „Bóg nie umarł” i specjalnej projekcji dla Pań z racji Dnia Kobiet w dniu 8 III; pielgrzymce do Ostrej Bramy na Kaziuki.