1. Dziś, w IV niedzielę Wielkanocną, Dobrego Pasterza, rozpoczynamy w Kościele tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa, życia konsekrowanego. Po Mszy o godz. 18.00 drugie spotkanie w ramach Seminarium Wiary.

  1. Od poniedziałku do środy modlimy się szczególnie za gimnazjalistów z racji egzaminów i zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 klasy III Gimnazjum. W sobotę przeżywamy uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, gł. Patrona Polski. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej wieczorowej kolejne Seminarium Wiary, a po wszystkich Mszach młodzież KSM i ŚDM będzie rozprowadzać flagi narodowe. 24 IV będziemy także gościć siostry Służebniczki.
  • Dzieci z naszej parafii Rocznicę I Komunii Świętej będą obchodzić 8 maja o godz. 9.00 w kościele św. Teresy. Spotkanie organizacyjne rodziców dzieci rocznicowych 24 kwietnia po Mszy Świętej o godz. 12.oo w kościele św. Teresy.
  1. Trwa budowa naszej kaplicy, budynku duszpasterskiego. W tym tygodniu trwały prace wykończeniowe na klatce schodowej i w części administracyjnej. Bóg zapłać z ofiary w gotówce na budowę: 1200 zł z Hozera, 1000 zł z ul. Miłej, po 500 zł z ul. Morelowej, Bajkowej (2x), Składowej, 400 zł z ul. Żwirowej, po 300 zł z ul. Grabianowskiej, Zielnej, Liliowej, Południowej, po 250 zł z ul. Jasnej, Zielonej, po 200 zł z ul. Miłej, Rakowieckiej, Wiejskiej, Grabianowskiej, Dreszera i Bajkowej, po 150 zł z ul. Januszewskiej, Dreszera, po 100 zł z ul. Wiejskiej, Jasnej, Bóg zapłać.
  2. I Katolickie LO im. Św. Rodziny w Siedlcach, zaprasza uczniów III klas Gimnazjum i ich rodziców na dni otwarte 23 kwietnia (sobota) w godz.. 9.00 – 15.00. Od roku szkolnego 16/17 w KLO otwarta będzie klasa akademicka we współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Warunki przyjęcia, oferta Bursy Męskiej.
  3. Święte znaki odwiedzające nasze rodziny, co jest wielkim przeżyciem i ogromną łaską przechodzą w poniedziałek z ul;. Południowej na ul Ganiewskiego, następnie powędrują Zielną, Podsekulską i ul. Kwiatowymi. Drugi zestaw odwiedza osiedle Dreszera, następnie Śmiałą ulicę i bloki. Pełna kolejność odwiedzin pojawi się w tym tygodniu na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń.
  4. Zapraszam do pracy wolontariackiej aby oczyścić teren ziemny z kamieni. Osoby chętne przez cały tydzień mogą w dowolnym czasie zbierać te kamienie i gromadzić je koło krawężnika. Zaś w sobotę zapraszam na godz. 9.00 z taczkami, w rękawicach z grabkami, szpadlami, mogą przyjść także kobiety i dzieci aby dokończyć pracę.
  5. Obchodzona uroczyście 1050-ta rocznica Chrztu Polski jest doskonałą okazją do powrotu do starej i pięknej tradycji umieszczania przy wejściu do domów kropielnic z wodą święconą. Tak jak przy wejściu do świątyni czynimy znak krzyża i przez to przypominamy sobie o sakramencie chrztu świętego, korzystając z mocy wody święconej, tak czynić możemy również wchodząc do chrześcijańskiego domu. Kropielnice są dostępne w zakrystii, cegiełka 20 zł z przeznaczeniem na budowę. Są dostępne także piękne książki o chrzcie.
  6. Zapraszamy młodzież i wszystkich chętnych, wolontariuszy przygotowujących się do Światowych Dni Młodzieży, na spotkanie „Drogę Światła”, do kościoła św. Józefa w piątek na godz. 19.00. Młodzież jadąca na ŚDM do Krakowa niech przyniesie swoje dane i zaliczkę 250 zł.
  7. Przy wyjściu z kościoła „Echo katolickie” a w nim: komentarz do najnowszej adhortacji Ojca Świętego Franciszka o rodzinie; promieniowanie spuścizny duchowej bpa Szelążka, zapobieganie cukrzycy
  8. Zapowiedzi przedślubne: Bartosz Pietrusiak, kawaler zam. w Siedlcach, ul. Grabianowska parafii tutejszej oraz Patrycja Cepek, panna z Żelkowa Kolonii, parafii św. Teresy w Siedlcach zapowiedź III; Sebastian Antosiewicz, kaw. zam. w Siedlcach ul. Motocyklowa, par. św. Teresy i Paulina Zacharczuk, panna zam. w Siedlcach, ul. Grabianowska, par. tut, zap. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.