1. Dzisiaj (31.V), uroczystość Zesłania Ducha Świętego, modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach, jutrznia za zmarłych o godz. 8.35. Na godzinę 12.00 zapraszamy na jubileusz 25-lecia kapłaństwa księdza Proboszcza.
 2. W poniedziałek rozpoczynają się nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, zawsze po Mszy Świętej o godz. 18.00 (ok. 18.40). W poniedziałek także Święto NMP Matki Kościoła, dodatkowa Msza Święta o godz. 9.00; To dzień konsekracji biskupiej ks. Grzegorza Suchodolskiego w katedrze o godz. 11.00 (można będzie uczestniczyć na zewnątrz) – polecamy jego osobę i posługę modlitwie; w środę  wspomn. św. Karola Lwangi i towarzyszy męczenników.
 3. W środę całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. Do chorych z Najświętszym Sakramentem udamy się w czwartek od godz. 8.00
  W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, I czwartek miesiąca, nabożeństwo po Mszy Świętej wieczorowej (godz. 18.00) a następnie adoracja i modlitwa różańcowa w intencji kapłanów prowadzona przez Apostolat Złotej Róży. Spowiedź od godz. 17.30
 5. Pierwszy piątek miesiąca, wspomn. św. Bonifacego, bpa i męczennika;  spowiedź od godz. 17.15 a nabożeństwo po Mszy Świętej porannej i wieczorowej; ofiary na tacę na misje.
 6. Pierwsza sobota miesiąca. Adoracja i różaniec od godz. 17.00, nabożeństwo przed Mszą Świętą o godz. 18.00.
 7. Za tydzień uroczystość Najświętszej Trójcy, kończąca okres Wielkanocny w Kościele. Po Mszach Świętych puszka na budujące się kościoły w diecezji.
 8. Zachęta aby indywidualnie odbyć Marsz dla Życia i Rodziny, dnia 7 VI, udając się pod pomniki św. Jana Pawła II, modlitwę rodziców z dziećmi, a także sięganie po nauczanie św. Jana Pawła II o rodzinie. Pojawi się na naszej stronie, w kategorii nauczanie.
 9. Ksiądz Biskup zaprasza dzisiaj (31 V) wszystkie Panie do udziału w V Diecezjalnej Pielgrzymce Kobiet do Pratulina, przez transmisję na żywo na YouTube Podlasie24.pl  i radiową za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie. (Słowo Księdza Biskupa nt Karty Praw Rodziny).
 10. Bóg zapłać tym, którzy uczestniczyli w nabożeństwach majowych w kaplicy jak też i w domach.
 11. W związku ze zniesieniem ograniczeń, ksiądz biskup wydał następujące zalecenia: A) odwołuje się  udzieloną  dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, która zostaje utrzymana jedynie dla osób w podeszłym wieku, z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.) oraz dla tych, które czują nasilony lęk i obawę przed możliwością zarażenia się. B) Zostają przywrócone w parafiach spotkania formacyjno-duszpasterskie wspólnot, ruchów, stowarzyszeń i grup modlitewnych, a także katechezy chrzcielne i przedmałżeńskie, przy zachowaniu przepisów sanitarnych. C) W kaplicy nosimy maseczki a w przypadku gdy to zgromadzenie odbywa się na zewnątrz, uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 2 metry od siebie lub mają obowiązek zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny. D) Zachęcam do trwania na modlitwie w intencji osób chorych, tych którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych. E) Jeśli byłyby osoby, które potrzebują przyjąć Komunię Świętą na rękę, niech podchodzą w pierwszej kolejności po lewej stronie patrząc od wiernych.
 12. Kaplica otwarta każdego dnia od rana do wieczora (oprócz soboty od godz. 11.00), z wystawionym Najświętszym Sakramentem od godz. 15.00 do 16.00 i możliwością przyjęcia Komunii Świętej i spowiedzi. Przypominam o obowiązku rocznej spowiedzi w okresie Wielkanocy. (Nikt nie jest z tego zwolniony, nawet dzieci i młodzież). Można także umówić się telefonicznie z każdym z księży w sprawie sakramentów. Numery telefonów podane na stronie i na FB.
 13. Kolejne i ostatnie przed wakacjami  katechezy chrzcielne  w naszej kaplicy 6 VI o godz. 19.00 i 7 VI  godz. 16.30.
 14. Bóg zapłać za ofiary składane na funkcjonowanie parafii na konto i osobiście.
 15. Echo katolickie przy drzwiach kaplicy.