1. Dzisiaj (25 lutego), II Niedziela Wielkiego Postu pod hasłem „Uczniowie-misjonarze mocą Ducha Świętego”. Ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom za pośrednictwem Dzieła Pomocy „Ad Gentes”, Baranki Wielkanocne z czekolady rozprowadzane przez Caritas, o godz. 16.00 dodatkowa Msza Święta i spotkanie kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców. Także dzisiaj 25.II odbędzie się w naszej parafii kolejne Statio Franciszek. Zapraszamy rodziców młodych dzieci i każdego, kto chciałby żyć duchowością św. Franciszka dzisiaj, zatrzymać się nad bożym Słowem, przezywać wspólnotę wiary, wprowadzać dzieci w świat wiary harmonijnie. Początek o godz. 15.00 zakończenie ok. 17.30 (Bez Mszy Świętej) na salkach. Nauki Przedmałżeńskie o godz. 17.00 na salkach.
 • W czasie całego okresu Wielkiego Postu obowiązuje powstrzymywanie się od udziału w zabawach. Wierni zachęcani są do udziału we Mszach Świętych w dni powszednie i karmienie się Słowem Bożym oraz Eucharystią. W naszej parafii nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z nauką pasyjną będzie się odbywać w niedziele o godz. 17.15, a Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 16.30 dla dzieci; o godz. 17.00 dla dorosłych; o godz. 19.00 dla młodzieży i pozostałych. Grupy parafialne proszone są o zgłaszanie do zakrystii po teksty rozważań. Przez cały Wielki Post będzie wystawiona puszka na dary na rzecz ubogich. Kancelaria w piątki w okresie Wielkiego Postu będzie nieczynna.
 1. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 16-18 marca.
 2. W czwartek od godz. 8.00 udamy się z Najświętszym Sakramentem do chorych. Prosimy jeszcze o zgłaszanie starszych osób, które nie mogą uczestniczyć we Mszy Świętej systematycznie.
 3. W czwartek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zapraszamy na Mszę Świętą do kościoła garnizonowego na godz. 10.00 a następnie przemarsz i uroczystości na Skwerze Wileńskim.
 4. Pierwszy czwartek miesiąca, nabożeństwo po Mszy Świętej wieczorowej (godz. 18.00) a następnie adoracja i modlitwa różańcowa w intencji kapłanów prowadzona przez Apostolat Złotej Róży.
 5. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.00 a nabożeństwo po Mszy Świętej zarówno o godz. 7.00 jak i 18.00.
 6. Pierwsza sobota miesiąca. Adoracja i różaniec od godz. 17.00, nabożeństwo przed Mszą Świętą o godz. 18.00.
 7. Za tydzień: III Niedziela Wielkiego Postu, pierwsza niedziela miesiąca, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; Adoracja i spotkanie Kółek Różańcowych po sumie; o godz. 16.00 spotkanie pierwszokomunijne dla dzieci i rodziców. Po Mszach Świętych puszka na rzecz ubogich zbierana przez Caritas; Imieniny Biskupa Ordynariusza Kazimierza Gurdy
 8. Bóg zapłać za wszelkie ofiary: po 50 zł z ul. Rakowieckiej i Składowej, 70 zł z ul. Miłej, po 100 zł z ul. Jasnej 4x, po 200 zł z ul. Grabianowskije, Bajkowej, Korczaka, Jasnej, Składowej, Czerwonego Kapturka, Wiejskiej, Rakowieckiej, bezimienna, Łukowskiej, Dreszera, po 300 zł z ul. Żwirowej, Zielnej, Porazińskiej, po 500 zł z ul. Porazińskiej, Czerwonego Kapturka, Grabianowskiej, Januszewskiej, 600 zł z Żwirowej, 700 zł z ul. Łukowskiej, 1000 zł z ul. Południowej, 1200 zł z ul. Dreszera, 1500 zł z ul. Jordana. Bóg zapłać.
 9. Wyjazd apostolatu Złotej Róży na nocne czuwanie do Częstochowy, dnia 3 marca, o godz. 6.15 z przystanku na rogu Grabianowskiej i Składowej Zapisy u p. Lucjana Oknińskiego albo w zakrystii.
 10. Do Szpak na Nowennę udamy się 12 marca, zachęcamy szczególnie mężczyzn, aby powierzyli się św. Józefowi dla wzmocnienia i panie, aby modliły się o silnych mężczyzn. Wyjazd ok. godz.18.00, cena 15 zł, zapisy w zakrystii.
 11. Organizujemy pielgrzymkę do Gdańska i Gietrzwałdu i sanktuariów Pomorza. Noclegi w wygodnym hotelu, opieka duchowa ks. Mariusza i zawodowych przewodników, pobyt nad morzem, Gdańsk od strony kulturowej, wiary i wieczorowej, zapraszamy: wyjazd w dniu: 19 kwietnia (czwartek) o godz. 16.00 powrót 22 kwietnia (niedziela) wieczorem, cena: 400 zł.
 12. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Siedleckiej zbiera do 25 lutego 2018r. chętnych na wylot na Światowe Dni Młodzieży do Panamy. – czyli do dzisiaj. Wszelkie dane kontaktowe na stronie Diecezji Siedleckiej
 13. Biblioteka czynna w piątki od 15.30 do 17.00. Serdecznie zapraszamy aby wypożyczać, czytać i ćwiczyć swój umysł i pamięć, jedne z największych darów człowieka.
 14. Zapowiedzi przedślubne: Michał Paweł Sypniewski, kaw. Zam. w Łodzi MB Bolesnej i Dorota Kulik, panna pochodząca z ul. Żwirowej, zap II; Marek Piekarski, kaw. Zam. ul. Bajkowa, par. tut., i Katarzyna Wąsowska, panna zam. w Pniewniku, tamtejszej parafii św. Jana Chrzciciela, zap. II; Bernard Szczepan Urjasz, kaw. Zam. w Tarnowie, par. bł. Karoliny Joanna Podgórzak, panna zam. w Siedlcach, ul. Rakowieckiej, par. tut., zap. II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

Przy wyjściach z kaplicy nowy numer „Echa katolickiego” a w nim m.in.: Zachęcamy do czytania.