• Dzisiaj (24.XII), czwarta niedziela Adwentu, która zbiega się z dniem Wigilii. Zachowajmy tradycyjną wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ograniczenie posiłków do śniadania, aby zachować czuwanie na Przyjście Pana przed tradycyjnym Pośnikiem (Wigilią) spożywaną nad wieczorem. To postny posiłek, bezmięsny i bez alkoholu. Czytamy Pismo święte, modlimy się i dopiero składamy sobie życzenia (schemat na opłatku). Śpiewajmy wspólnie kolędy po Wigilii. Pasterka o godz. 24.00 a wcześniej zapraszamy od godz. 23.20 do uczestniczenia w Godzinie Czytań, czyli modlitwie psalmami, oczekiwaniu na narodzenie Zbawiciela.
 • (25 XII) Uroczystość Świąt Bożego Narodzenia– Msza Święta o Północy i potem (Nie ma Mszy Świętej o godz. 7.00) następujące: 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.
 • Drugi Dzień Świąt (26.XII) Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, Msze Święte jak w niedzielę. Taca na budowę kościołów w diecezji.
 1. W środę (27.XII) Święto św. Jana Apostoła, Ewangelisty, zwyczajowo święcimy wino podczas wieczornej Mszy Świętej.
 2. W czwartek (28.XII) święto św. Młodzianków, męczenników – w naszej kaplicy o godz. 18.00 zostanie odprawiona przez Biskupa Grzegorza Msza Święta w intencji ochrony życia ludzkiego. Po niej procesyjnie przejdziemy ulicami Siedlec do par. Świętej Teresy gdzie odbędzie się modlitwa wynagradzająca za grzechy przeciwko życiu ludzkiemu. Zachęcamy rodziny do wyrażenia troski o życie (w tym m.in. sprzeciwu wobec metody in vitro), rodzinę. Organizatorzy proszą o zabranie lampionów. Zamiast Różańca przed Mszą Świętą będzie comiesięczne nabożeństwo do Jana Pawła II, Zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz pisania próśb i podziękowań, także przez stronę internetową.
 3. Prosimy stale parkujących o bezwzględne opróżnienie parkingu na dni świąteczne.
 • Za tydzień (31.XII), Niedziela św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Po ostatniej Mszy Świętej (uwaga) o godz. 16.00 Nabożeństwo przebłagalne na zakończenie roku. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 18.00.
 • Dziękuję Paniom za pomoc w przygotowaniu śniadań roratnich, a panu Piotrowi Mańkowskiemu z piekarni Skórzec, za systematyczne ofiarowywane słodkie bułeczki. Bóg zapłać za przygotowanie paczek Rodzina rodzinie w liczbie 10, wielu dziesiątek toreb miłosierdzia, a także sporej ilości „Paczuszek dla maluszka”, Bóg zapłać ofiarodawcom choinek a także Panom za ich wycięcie i zwiezienie. Serdeczne Bóg zapłać grupie dekoracyjnej pod wodzą naszych księży wikariuszy za przygotowanie dekoracji świątecznych w tym szopki. osobom, które przyniosły różne wiktuały na stół plebanijny.
 • Kancelaria: czynna w systemie kolędy: w tym tygodniu: środa nieczynna, od czwartku do soboty w godz. 8.00-8.45.
 • Wizyta duszpasterska, czyli kolęda rozpocznie się od 28 grudnia. Program w „Pielgrzymie”, na stronie internetowej i wywieszony na tablicy ogłoszeń. Cały czas zbieramy na fundamenty do sumy ponad milion złotych. W razie niemożności przyjęcia księdza w wyznaczonym terminie, proszę umawiać się na indywidualne wizyty. Na stronie internetowi znajdziemy informacje jak przygotować siebie i dom na wizytę duszpasterską.
 • Do 2 lutego możemy zyskać odpust zupełny (darowanie kar czyśćca) za nawiedzenie kościoła franciszkańskiego i adorację żłóbka. Chorzy mogą to uczynić duchowo. Więcej informacji na stronie internetowej.
 • W numerze Echa kalendarz ścienny na 2024 r.! Boże Narodzenie uczy nas wiary w sens rzeczy małych. Jak nie zmarnować tych świąt? Obrona krzyży w Miętnem odbiła się głośny echem w całej Polsce. Jak wydarzenia sprzed 40 lat wspominają sami protestujący? W numerze materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca.