1.      Dzisiaj (23.XII) IV niedziela Adwentu: 

  • dostępny świąteczny numer „Pielgrzyma” z planem tegorocznej kolęd. Rozprowadzają go ministranci przed kaplicą. Zachęcam, szczególnie dzieci do uczestnictwa w konkursie. Szczegóły na str. 15.  
  • dzisiaj po Mszy puszka na Kościół Katolicki działający na Wschodzie.

2.      W poniedziałek Wigilia Narodzenia Pańskiego, zachęcam do zachowania tradycyjnego postu i wstrzemięźliwości od mięsa i przygotowania postnego posiłku czyli Wigilii, bez alkoholu. Wieczerze zaczynamy od Czytania Pisma świętego, modlitwy i łamania się opłatkiem. Niech nikt nie pozostanie samotny. Pasterka o godz. 24.00 wcześniej od godz. 23.15 zapraszamy do uczestniczenia w Godzinie Czytań. 

3.      W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: 

  • Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia (25 XII) – Msza Święta o Północy i potem jak w każdą niedzielę, 
  • Drugi Dzień Świąt (26.XII) święto św. Szczepana, pierwszego męczennika: Msze Święte jak w każdą Niedzielę. Taca na Caritas diecezjalną. 
  • A następnie oktawę uroczystości: w środę święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w czwartek święto św. Młodzianków, Męczenników.
  • Przypominamy że w piątek obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych 

4.      W środę nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

5.      W czwartek (27 XII) po Mszy Świętej o godz. 18.00 comiesięczne nabożeństwo do Jana Pawła II, które będzie transmitowane tego samego dnia w Katolickim Radiu Podlasie o godz. 21.00. W intencji uczestników i omadlanych intencji będzie sprawowana Msza Święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz pisania próśb i podziękowań, także przez stronę internetową.

6.      Za tydzień w niedzielę Jutrznia za zmarłych o godz. 8.30 a o godz. 18.00 Msza za zm. Polecanych w wypominkach.

7.      W tym tygodniu kancelaria czynna tylko w piątek i sobotę w porządku kolędowym, czyli rano od godz. 8.00 do 8.45

8.      Proszę pojednać się z Bogiem w sakramencie pokuty. Okazja do spowiedzi u nas w kaplicy będzie w Wigilię od godz. 7.30 do 8.30.

9.      Wizytę Kolędową rozpoczynamy w piątek (28 XII). Ksiądz udaje się z modlitwą i błogosławieństwem do naszych domów, chce zapoznać parafian i sytuację rodziny. Kolęda to okazja do rozmowy i wsparcia budowy kościoła. W tym roku ofiary przeznaczone będą na spłatę elewacji, pomnika i projekty przyszłego kościoła. Szczegóły wizyty w gazetce Pielgrzym oraz na naszej stronie internetowej i profilu Facebooka.

10.  Opłatek parafialny dla wszystkich i wspólne kolędowanie wszystkich wspólnot i grup parafialnych: będzie miało miejsce 6 stycznia po Mszy Świętej o godz. 18.00. Prosimy o kontakt odpowiedzialnych za Grupy.

11.  Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w Roratach i przyprowadzali swoje dzieci i wnuki.

12.  „Z łona matki na łono Ojczyzny” pod takim hasłem w piątek 28 grudnia 2018 r. przejdzie Marsz Młodzianków. Rozpocznie się o godz. 18.00 w kościele Ducha Świętego mszą świętą w intencji ochrony życia ludzkiego pod przewodnictwem biskupa Piotra Sawczuka. Następnie przejdzie z modlitwą różańcową do katedry siedleckiej. Zapraszamy do udziału rodziny z dziećmi. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów.

13.   Przy wyjściach z kaplicy dostępne ziarna Słowa dla małżonków na dzisiejszą niedzielę. 

14.  Echo Katolickie przy drzwiach kaplicy.  Zachęcamy do czytania.

15. Z naszej wspólnoty odeszły do Pana: śp. Teresa Dutkiewicz pg w Wigilię o godz. 10.00 i Józefa Rombel, pg czwartek (27.12) godz. 13.30. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie