1. Piątą niedzielą Wielkiego Postu kończymy nasze rekolekcje. Bóg zapłać księdzu profesorowi Zbigniewowi Zalewskiemu za przybliżanie nam dróg człowieka do Boga i osoby naszego Stwórcy. Gorzkie Żale po sumie.
 2. Dzisiaj ostatnia  katecheza dla narzeczonych, na którą zapraszamy po Mszy Świętej o godz. 9.00 na plebanię na Czerwonego Kapturka 7.
 3. Zmarł ks. prof. Stefan Kornas, budowniczy kościoła Ducha Świętego. Msza święta żałobna będzie sprawowana w niedzielę o godz. 20.00, przez ks. bpa Henryka Tomasika, a pogrzebowa w poniedziałek o godz. 15.00 przez biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdę. Wystawienie ciała w kościele odpowiednio godzinę wcześniej. Prosimy o modlitwę za zmarłego kapłana tym bardziej, że część naszej parafii powstała z par. Ducha Świętego.
 4. Można jeszcze zgłosić dodatkowo chorych, których odwiedzimy z Panem Bogiem w poniedziałek 30 marca.
 5. Wiosenne uporządkowanie placu kościelnego odbędzie się w poniedziałek. Na godzinę 9.00 zapraszamy panów z siekierami, sekatorami, piłkami ręcznymi, szpadlami, a panie w rękawicach i z grabkami, ewentualnie z tzw. fartuchami czy płachtami.
 6. W poniedziałek na godz. 19.00 zapraszam Komitet Budowy na krótkie spotkanie organizacyjne.
 7. W środę Uroczystość Zwiastowania obchodzona jest przez Kościół jako  Dzień Świętości Życia. Msze Święte o godz. 9.00 i 17.00. Zachęcamy do podejmowania dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Uroczyste rozpoczęcie podczas Mszy Świętych.
 8. W sobotę zapraszamy młodzież naszej parafii do uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży w kościele św. Józefa. Przewidziano dramę, świadectwa, adorację Najświętszego Sakramentu posiłek a całość zakończy uczestnictwo w Młodzieżowej Drodze Krzyżowej. Młodzież organizuje transport we własnym zakresie i zbiera się o godz. 15.30 na placu przy kaplicy i stamtąd rusza na spotkanie. Obecność przygotowujących się do sakramentu bierzmowania obowiązkowa. Prosimy o zgłaszanie osób do ks. Jakuba.
 9. Przyszła Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, Podczas każdej Mszy Świętej poświęcenie palm. Nasza parafia będzie brała udział w niesieniu Krzyża podczas Siedleckiej Drogi Krzyżowej, o godz. 19.00 z parafii katedralnej do Bożego Ciała. Niech do zakrystii zgłoszą się Panowie i Panie, które razem z nami duszpasterzami poniosą krzyż od stacji 6.
 10. W czwartek, piątek i sobotę kancelaria nieczynna z racji spowiedzi.
 11. W dniach 18-19 kwietnia odbędzie się nasza parafialna pielgrzymka do Łagiewnik i Wadowic. Odwiedzimy: Centrum Jana Pawła II, Wystawę Całunu, Łagiewniki, Muzeum w Wadowicach, Kalwarię Zebrzydowską oraz opactwo w Tyńcu. Cena 200 zł. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Zapowiedzi przedślubne: Kamil Szubielski, zam w Siedlcach, ul. Maciągowej i Natalia Kozioł, panna z ul. Rakowieckiej, par. tut, zap III; Wyporski Piotr Adam, kaw. Zam. ul. Rakowiecka, par. św. Jana Pawła II i Anna Król, panna zam. w Białej, par. MB Nieustającej Pomocy, zap. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 2. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Zofia Podniesińska z ul. Dreszera Wieczny odpoczynek

 

 1. Nowy nr PIELGRZYMA dostępny przy ołtarzu; Echo:  O cudownych narodzinach dziecka kobiety pragnącej zostać matką; Akcja „konkubinat to grzech. Nie cudzołóż” choć kontrowersyjna, ale budząca sumienia; oraz specjalny dodatek: ”Zadbaj o zdrowie i urodę”
 2. Baranki na stół wielkanocny (5 zł), ministranci rozdadzą formularze na pomoc z 1% dla Tymka (zanik mięśni); puszka na ofiary na kwiaty do grobu Bożego

 

Na stronie internetowej parafii o: o pielgrzymkach do Medjugorie i do Gruzji