1. Dzisiaj przeżywamy 25 niedzielę zwykłą, Dzień Środków Społecznego Przekazu, katecheza chrzcielna (dla rodziców i chrzestnych) o godz. 17.00 na plebanii. Modlitwa w intencji nowoochrzczonych i ich rodzin. Gościmy ss. Augustianki z Krakowa, przywiozły książki i obrazki.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedz. Święto św. Mateusza – pamiętajmy o naszym pomocniku ks. Mateuszu z racji imienin. Msza Święta w jego intencji będzie odprawiona we wtorek o godz 18.00; we wtorek święto rocznicy pośw. Kościoła katedralnego; w środę św. o. Pio; w piątek Bł. Władysława z Gielniowa; w sobotę wspomn. NMP Leśniańskiej, roczn. śmierci bpa Jana Mazura
 3. Wczoraj 35 młodzieży z naszej parafii przyjęło Sakrament Bierzmowania z rąk księdza Biskupa Kazimierza Gurdy. Cieszymy się z tego faktu. Dzisiaj spotkanie dla bierzmowanych po Mszy Świętej o godz. 12.00 przy plebanii. Bardzo dziękuję rodzicom bierzmowanych za dar dla naszej parafii w postaci kielicha i głębokiej pateny. Bóg zapłać., dziękuję także za piękną dekorację oraz dary na stół. Przy tej okazji chcę podziękować księdzu Jakubowi za trud i serce włożone w przygotowanie naszej młodzieży.
 4. W poniedziałek o godz. 19.00 kolejne spotkanie biblijne na plebanii. (odbywają się co dwa tygodnie).
 5. Trwa nowy cykl katechez o podstawach wiary i pogłębiających w soboty o godz. 9.00 na plebanii. (Czerwonego Kapturka 7).
 6. Próba scholii w soboty o godz. 10.30
 7. Niedziela przyszła: będziemy gościć ks. Krzysztofa Czaplę, z Sekretariatu Fatimskiego, który podzieli się z nami aktualnością przesłania Fatimskiego; o godz. 16.30 w namiocie spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, który będzie miał miejsce w naszej parafii w przyszłym roku w połowie maja; Na plebanii o godz. 17.00 ostatnia już katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych.
 8. Od pierwszej niedzieli października rozpocznie się cykl katechez przed sakramentem małżeństwa. Zapraszamy narzeczonych i chodzących ze sobą.
 9. Trwa budowa naszej kaplicy i budynku duszpasterskiego. Zakończono infrastrukturę zewnętrzną  do podłączenia wszystkich mediów. Trwa szalowanie stropu pod dachem na części kaplicowej.
 • Bóg zapłać za ofiary: 2000 zł bezimienna, 1000 zł z ul. Łukowskiej; 600 zł, 250 zł, i 50 zł z ul. Dreszera; po 500 z ul. Południowej, Jasnej, Grabianowskiej; 300 zł z ul. Czerwonego Kapturka; po 200 zł z ul. Składowej, Zbrojnej, Balbinki, Bananowej oraz Grabianowskiej; po 100 zł z Grabianowskiej, Składowej, Porazińskiej i Rakowieckiej,
 1. Zapraszam na jednodniową pielgrzymkę do Pratulina, do Grobu Bł. Męczenników Podlaskich, ze szczególnym zaproszeniem do mężczyzn, dnia 4 października. Zgłoszenia w zakrystii.
 • Z naszej wspólnoty odeszli do Pana, zaopatrzeni świętymi sakramentami: śp. Leszek Mazurek, l. 80, z ul. Radzyńskiej i śp. Stanisława Stańczuk, l. 70 z ul. Dreszera pg. we wtorek o godz. 13.00 w św. Teresie. Różaniec za śp. Stanisławę w poniedziałek po Mszy Świętej o godz. 18.00 w namiocie – Wieczny odpoczynek
 • Nowy numer „Echa katolickiego”, w którym m.in.: o krzywdzie wyrządzanej słowem czyli o sile plotki i oszczerstwa; jak dzieciom mówić o Bogu? przebaczenie droga do wewnętrznego uzdrowienia. Zachęcamy do czytania.