1. Dzisiaj (17.IX), 24 niedz. zw. po Mszach Świętych puszka na potrzebujących zbierana rzez Caritas Parafialną. Ks. Proboszcz głosi misje i zbiera ofiary na budowę w Starej Wsi. Kazania katechizmowe.
 2. Zapraszamy uczniów kl. VIII na rozpoczęcie przygotowań do Sakramentu bierzmowania w niedzielę 17.IX na godz. 18.00: Msza Święta i spotkanie. Od obecnego roku, decyzją Episkopatu Sakrament Bierzmowania będzie udzielany w kl. I szkoły ponadpodstawowej czyli najbliższy w 2025r
 3. KSM Diec Siedleckiej zaprasza na Jubileuszowe wydanie Hosanna Festiwal. Niedziela 17 IX, godz. 12.00 CKiS w Siedlcach.
 4. w poniedziałek (18.IX) święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.
 5. w środę Adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień. św. męczenników Andrzeja Kim Taegon kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, po Mszy Świętej nowenna do MB Szkaplerznej.
 6. w czwartek (21 IX) święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; swoje imieniny przeżywa ks. dr Mateusz Czubak, Msza Święta w jego intencji o godz. 18.00
 7. w piątek (22 IX) ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA KATEDRALNEGO W SIEDLCACH.
 8. w sobotę (23.IX) w św. Pio z Pietrelciny, kapłana.
 9. Za tydzień (24.IX), ostatnia niedziela miesiąca poświęcona modlitwie za zmarłych poleconych w wypominkach: Jutrznia za zmarłych o godz. 8.35, Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie po Mszy Świętej wieczornej.
 10. Uczniów z kl. 3 SP i ich rodziców zapraszamy za tydzień (24.IX) na godz. 12.00, na I spotkanie przygotowania do I Komunii Świętej.
 11. Uczniów z kl. 2 SP i ich rodziców zapraszamy za tydzień (24.IX) na godz. 17.15, na I spotkanie przygotowania do I Komunii Świętej i potem na 18.00 na Mszę Świętą.
 12. Na stronie internetowej i w zakrystii jest wywieszony nowy grafik czytań lektorów i kantorów. Prosimy o zapoznanie się.
 13. Kancelaria czynna w porządku zwykłym, tzn: nieczynna w poniedziałek, pozostałe dni w 16.30 do 17.30, oprócz soboty, gdy będzie czynna od 8.00 – 9.00.
 14. Najbliższe katechezy chrzcielne odbędą się 7 i 8 października.
 15. IV Diec. Zjazd Apostolatu Margaretka w sobotę 30 IX godz. 10.00 w Radzyniu Podlaskim. Zapisy w zakrystii do 22 września.
 16. Pielgrzymka do Wilna 22-24 września, 550 zł i 100 Euro, info w zakrystii.
 17. Szkolenie medialne chętnych do licencji do fotografowania na ślubach i pogrzebach. Informacje w zakrystii.
 18. Zapraszamy na Pielgrzymkę Mężczyzn do grobów błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Ks. bp Kazimierz napisał: „Misją Chrystusowego Kościoła jest prowadzenie ludzi do zbawienia. Dokonuje się to przede wszystkim poprzez głoszenie Bożego Słowa, sprawowanie sakramentów świętych, a także poprzez troskę o przekaz wiary i świadectwo życia chrześcijańskiego. Nieocenianą rolę w realizacji tego zadania mają mężczyźni.” Wyjazd spod katedry dnia 1 X o godz. 8.00, zapisy u nas w zakrystii, cena ok. 40 zł.
 19. Czytamy na 9.00 i 12.00 Zapowiedzi przedmałżeńskie: Anna Matevosyan, panna zam. ul. Śmiała i Paweł Mazur, kaw. zam. Grabianów, ul. Bananowa, oboje par. tut, zapow II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną
 20. W Echu Katolickim: Powrót do Beatyfikacji, wielu Polaków ratowało Żydów – beatyfikowano tylko Ulmów – dlaczego?; Najpopularniejsza książka w Polsce to Dzienniczek Siostry Faustyny – w czym tkwi jej fenomen. Gdy nasze dziecko sięga po używki – jak reagować? Jak komuniści walczyli z Kościołem – a tle postać kard Wyszyńskiego. Zachęcamy do czytania.
 21. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice, niech Bóg błogosławi.