1. Dzisiaj (16.V), Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, taca budowlana, a u nas niedziela z katechezą nt. kolejnego przykazania kościelnego. Katechezy dla rodziców i chrzestnych dzisiaj 16 V o godz. 19.00.
 2. Dzisiaj (16.V) zapraszamy na skupienie małżeństw i rodzin w parafii katedralnej. Rozpocznie się ono o godz. 14.30 i potrwa do godz. 16.00. Zachęcamy tych małżonków, którzy nie uczestniczą w żadnej grupie ani wspólnocie kościelnej, a szukają drogi duchowej i form zaangażowania.
 3. We wtorek wspomn. dowolne św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana; założyciel zakonu Ojców Marianów.
 4. Adoracja w środę przez cały dzień, a po Mszy Świętej wieczorowej nabożeństwo szkaplerzne.
 5. Poświęcenie Pól w piątek 21 maja po Mszy Świętej i nabożeństwie Majowym.
 6. W sobotę wspomn. św. Rity z Cascii, zakonnicy, modlitwy przez przyczynę św. Rity przed jej relikwiami po Mszy Świętej o godz. 18.00.
 7. Za tydzień (23.V), Niedziela Zesłania Ducha Świętego, zakończenie Okresu Wielkanocnego; możliwość zyskania odpustu zupełnego za odśpiewanie publiczne: „O Stworzycielu Duchu Przyjdź”, Puszka na ubogich zbierana przez Caritas parafialną.
 8. Przypominam o obowiązku rocznej spowiedzi w okresie Wielkanocy do niedzieli Trójcy Przenajświętszej 30 V.(Nikt nie jest z tego zwolniony). Można skorzystać z czasu spowiedzi i Komunii Świętej od 15.30 do 16.30 w środę.
 9. Trwają nabożeństwa majowe, które będą sprawowane po Mszy Świętej wieczorowej, czyli ok godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy, by uczestniczyć rodzinnie, z dziećmi, przez transmisję internetową a kto da radę w kaplicy. W niedziele to nabożeństwo będzie odbywać się także przy kapliczce na ul. Bajkowej o godz. 19.00.
 10. W tym tygodniu kancelaria nieczynna w poniedziałek.
 11. Od 30 kwietnia w diecezji siedleckiej gości figura Matki Bożej Różańcowej z sanktuarium fatimskim na Krzeptówkach. Myśl przewodnia tej wyjątkowej pielgrzymki, brzmi: „Matko Boża zjednocz serca Polaków, abyś była bardziej znana i kochana, aby przesłanie z Fatimy poznał i wypełnił świat”. Zależy nam na tym, by te słowa przemówiły do jak największej liczby osób. U nas będzie gościła Matka Boża i jej Kustosz, o. Czapla, dnia 30 maja. Zgodnie z Rokiem św. Józefa i Rodziny zachęcamy rodziców, aby wprowadzili systematyczną, wspólną modlitwę w rodzinie: stosowne materiały o Różańcu Rodziców znajdują się przy wyjściu, proszę o wzięcie i zapoznanie się.  
 12. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się 6.06 2021 r. o godz. 12.00.
 13. Uwaga kandydaci do bierzmowania z klas 8 i ich rodzice: Ks. Mariusz zaprasza na Mszę Świętą o godz. 18.00 i spotkanie w niedzielę 23.05. Udział w kaplicy lub on-line jest obowiązkowy dla młodzieży i rodziców.
 14. Kończy pobyt na ul. Morcinka nawiedzający rodziny parafii Obraz MB Różańcowej. Dziękuję rodzinom, które go przyjęły. Od 30 maja rozpocznie nawiedzenie ulic w następującej kolejności: Łukowska 4, Łukowska jednorodzinne, Radzyńska, Pomarańczowa, Południowa, Zielna i przyległe, Tulipanowa.
 15. Wyjazd na Kongres Kół Różańcowych na Jasną Górę: w dniach 4.06 godz. 8.00 -5 czerwca, cena 130 zł; zapisy u zelatorów.
 16. Zapowiedzi przedślubne: Kamil Kowalczyk, kaw. Z ul. Dreszera, par. tut., i Angelika Ostojska, panna z par. Miłosierdzia Bożego w Siedlcach, zapow. II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 17. Echo Katolickie a w nim: O Męczenniku sprawiedliwości i wiary Rosario Livatino – prawniku; Rozmowa z o. Franciszkiem Chrószczem, egzorcystą: Na pierwszym miejscu egzorcysta ma wyrzucać szatana z ludzi opętanych. Często też przez modlitwę i rozmowę egzorcysta pomaga ludziom zniewolonym nałogami, takimi jak: narkotyki, alkohol, seks czy nienawiść. Relacja z Dnia Rodziny i kazania bpa Kazimierza: Trzeba przez pośrednictwo Maryi Królowej prosić Boga, aby w naszych rodzinach zapanowała miłość. Ona jest fundamentem i motywem każdego małżeństwa i każdej rodziny, szczególnie katolickiej w: W trosce o miłość. Zachęcamy do czytania;

Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Tadeusz Grochowski, l. z ul. Korczaka, pogrzeb we wtorek o godz. 12.00 a różaniec w poniedziałek ok. godz. 19.00.