1. Dzisiaj (14.II) taca budowlana i niedziela modlitwy i wdzięczności za dobrodziejów i ofiarodawców, Bóg zapłać za złożone ofiary. Msza Święta za chorych na epilepsję, choroby neurologiczne i psychiczne o godz. 12.00. Dzisiaj początek Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu – zachęcamy do składania przyrzeczeń trzeźwościowych w intencji osób mających problemy oraz modlitwy i postu w tych intencjach przez cały Wielki Post.
  2. Po Mszy przed kaplicą możemy nabyć od ministrantów Zdrapkę Wielkopostną w cenie 5zł. Zachęcamy do podjęcia tego wysiłku. Może to dobry pomysł na postanowienie Wielkopostne.
  3. W poniedziałek zapraszamy na Krąg Biblijny po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00
  4. Środę Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. Msze Święte z posypaniem głów popiołem na znak wewnętrznego oczyszczenia i nawrócenia o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 20.00. Tego dnia obowiązuje katolika post ścisły wg prawa obowiązujący od 18 do 60 r życia. Wstrzemięźliwość od mięsa obowiązuje od 14 r życia do śmierci. W środę adoracja Najświętszego. Sakramentu od godz. 10.00 do 18.00. Spowiedź 15 minut przed Mszą Świętą.
  5. Za tydzień (21.II) I niedziela Wielkiego Postu; także niedziela radiowa – wesprzyjmy ofiarą na tacę oraz zakupem pozycji książkowych naszą regionalną i diecezjalną rozgłośnię – z której pracy jako parafia także korzystamy. Rozpoczęcie katechez przedmałżeńskich 21 II o godz. 16.30 na salkach.
  6. W naszej parafii nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z nauką pasyjną będzie się odbywać w niedziele o godz. 17.15, a Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 16.30 dla dzieci; o godz. 17.15 dla dorosłych; o godz. 19.00 dla młodzieży.Wielki Post będzie wystawiona puszka na dary na rzecz ubogich. Najbliższy piątek będzie dniem modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich w całym społeczeństwie.
  7. Kancelaria nieczynna w środę Popielcową oraz przez cały Wielki Post w piątki.
  8. Bóg zapłać tym, którzy przybywali na spotkania kolędowe do kaplicy oraz przyjęli nas osobiście w swoich domach, Bóg zapłać za ofiary. Podsumowanie kolędy za tydzień.
  9. Wyjazd na Kongres Różańcowy do Gończyc dla członków Róż Różańcowych dnia 6 marca. Zachęcamy, aby zapisywać się u zelatorów.
  10. Matka Boża w wizerunku Różańcowym odwiedzi mieszkańców następujących ulic według kolejności: Korczaka od 21 II – odbiór podczas Eucharystii o godz. 12.00, następnie Porazińskiej, Januszewskiej, Jordana, Wiejskiej, Krakówki i Morcinka. Proszę radnych o kontakt ze mną i organizację nawiedzenia.
  11. Echo katolickie przy drzwiach kaplicy, a w nim: Jak wychować dzieci do trzeźwości? Czym jest miłość, czy tylko uczuciem? Jak przeżyć Wielki Post? Zapraszamy do nabycia.

Z naszej wspólnoty odszedł do Pana Marek Woźniakowski, l. 66 z ul. Składowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.