1. Dzisiaj (12.V), 4 niedziela wielkanocna, tzw. Dobrego Pasterza, gościmy o. Macieja z Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich, który przedstawi nam drogę rozwoju Bożego wołania w każdym z nas. Taca budowlana Modlimy się za maturzystów i zapraszamy ich by omdlali swoje egzaminy w kaplicy. Z racji przedłużającej się suszy, Ksiądz Bis kup zarządził Suplikacje po każdej Mszy Świętej w dniu dzisiejszym.
 2. W poniedziałek, we wspomn. NMP Fatimskiej, rozpoczęcie procesji fatimskich po Mszy Świętej o godz. 18.00, po stałej trasie, zapraszamy dzieci I Komunijne z rodzicami. We wtorek święto św. Macieja, Ap., w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męcz., w sobotę wspomn. Św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana.
 3. W środę (15.V) całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Także na Mszy Świętej o godz. 18.00 i po niej próba przed rocznicą Komunii Świętej, na spotkanie dzieci przynoszą książeczki spowiedzi I-szo piątkowych Spowiedź dzieci i rodziców od środy do soboty przed każdą Mszą św. od godz.17.30, proszę nie odkładać tego na ostatni dzień. W środę nabożeństwo do MB Szkaplerznej w ramach majowego.
 4. W sobotę po nabożeństwie majowym, z racji urodzin św. Jana Pawła II, krótki program religijno-artystyczny przedstawi Grupa z Białorusi, będzie także niespodzianka.
 5. Za tydzień (19 V): Rocznica I Komunii Świętej o godz. 12.00, więc proszę aby osoby nie związane z dziećmi, wybrały inne godziny. Katechezy chrzcielne o godz. 17.00 na salkach. Taca na funkcjonowanie Wyższego Seminarium Duchownego.
 6. Trwa nabożeństwo majowe, które jest sprawowane zawsze po Mszy Świętej wieczorowej czyli ok godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy, szczególnie dzieci. W niedziele to nabożeństwo będzie odbywać się także przy kapliczce na ul. Bajkowej o godz. 19.00. Jeśli nie możecie być w kościele, odmawiajcie albo śpiewajcie litanię w domu
 7. Msza Św. od uczestników Pielgrzymki do Kalisza i Lichenia dnia 13 lipca o godz. 18.00
 8. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary w ostatnim tygodniu w wysokości 2900 zł, a pielgrzymom do Kalisza i Licheia za of. 300 zł.
 9. Zbliżają się dni modlitw o urodzaje. Poświęcenie pól we wtorek 21 maja po Mszy Świętej wieczorowej, sprawowanej w intencji o dobre plony, oraz o błogosławieństwo Boże w warsztatach pracy i firmach. Proszę o przygotowanie ołtarzy: u państwa Szkopów pomagają działkowcy, na Zielnej u Zalewskich – ogrodnicy, u państwa Kowalczyków – wszyscy rolnicy, uprawiający coś więcej niż działkę oraz u państwa Plichtów – rzemieślnicy i biznesmeni.
 10. Pielgrzymki i wyjazdy: do Częstochowy Kongres Różańcowy 31V rano -1VI wieczór, 150 zł, zapisy zakrystia lub 607111123 ; planowana: do Medjugorie parafialna z elementami wypoczynku na Podwyższenie Krzyża: 9-16 września; na wiosnę 2020 tzw. Ziemia Święta po raz drugi.
 11. Ojcowski Klub z Siedlec i Łukowa zaprasza na III Ojcowski Poligon Duchowy pod hasłem ,, Miłość małżeńska gwarancją lepszego ojcostwa”, który odbędzie się 18 maja br. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Górkach koło Garwolina. Rozpoczęcie godz. 19.00, zakończenie po północy
 12. Ks. Bp Kazimierz: „Dlatego pragnę zaprosić wszystkie panie na IV Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina. Odbędzie się ona w niedzielę, 26 maja br., pod hasłem: „Kobieta urzekająca”, zaś tematyka jej dotyczyć będzie miejsca kobiety-katoliczki we współczesnym świecie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00.”
 13. Z racji tygodnia biblijnego dostępne są w zakrystii i przed kaplicą pomoce do rozważania Pisma Świętego.
 14. Zapowiedzi przedślubne: Monika Drygiel, panna z par. tut., i Jakub Sławomir Gromek, kaw. z par. NSPJ w Ostrowcu Świętokrzyskim, zap. III; Joanna Pogorzelska, panna z par. tut., i Dariusz Wiszniewski, kaw. z par. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim, zap. III; Ewelina Sylwia Wrona, panna z par. tut., i Michał Dmitrzuk, kaw. z par. św. Józefa w Siedlcach, zap III. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 15. Echo katolickie przy drzwiach kaplicy, a w nim: Czy można wymodlić powołanie swemu dziecku; o Bartku, którego życie zmieniała Maryja; jak pomóc dzieciom uzależnionym do sieci. Zachęcamy do czytania.
 16. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Stanisław Wypych, z ul. Składowej, pogrzeb w czwartek o godz. 13.00 Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.