Kliknij aby powiększyć

Zdjęcie poglądowe pomnika

  1. Dzisiaj (1 października) przeżywamy 26 niedzielę zwykłą, Spotkanie przed I Komunią Świętą: 1 X o godz. 16.00. Spotkanie Kół Różańcowych dzisiaj o godz. 17.00 nabożeństwo I niedzieli miesiąca przed Mszą Świętą o godz. 18.00. Do odmawiania Różańca Świętego zapraszamy wszystkie grupy parafialne: rozważania przygotują księża, Grafik znajdzie się w zakrystii i na stronie internetowej. Odpust w parafii św. Teresy o godz. 12.00.
 • W poniedziałek (2.X) przeżywamy wspomn. Aniołów Stróżów, w środę (4.X) św. Franciszka z Asyżu; w czwartek (5.X), św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy; w sobotę (7.X) NMP Różańcowej.
 • Krąg biblijny w poniedziałek o godz. 19.00
 • Radę ekonomiczną i komitet budowy zapraszam na krótkie spotkanie we wtorek o godz. 19.00
 • Do chorych udamy się z wizytą w czwartek od godz. 8.00

 

 1. Pierwszy czwartek miesiąca, adoracja i modlitwa różańcowa w intencji kapłanów prowadzona przez Apostolat Złotej Róży od godz. 17.15 oraz nabożeństwo przed Mszą Świętą wieczorową.
 2. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.00 a nabożeństwo przed Mszą Świętą.
 3. Pierwsza sobota miesiąca. Adoracja i różaniec od godz. 17.00, nabożeństwo przed Mszą Świętą o godz. 18.00. Wcześniej od godz. 13.30 zapraszamy na Parafialne wydanie Różańca do granic – kto nie będzie mógł pojechać do Pratulina niech weźmie udział w modlitwie w naszej kaplicy 4 części różańca, zakończenie ok godz. 15.30.
 4. Za tydzień w niedzielę (8.X):taca budowlana a po Mszach Świętych  zbiórka do puszek Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli dla młodzieży zdolnej a ubogiej z pamięcią o św. Janie Pawle II.
 5. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd na Różaniec do Granic, który będzie miał miejsce w sobotę o godz. 9.00, spod kaplicy. Cena 30 zł, Udział w wydarzeniu jest spełnieniem prośby Maryi, aby wyprosić pokój dla świata. Do tej modlitwy zachęca nas szczególnie ks. Biskup Kazimierz.
 6. Pragnę poinformować, że nasz parafianin, Piotr Dąbrowski, z osiedla Dreszera złożył śluby wieczyste w zgromadzeniu michalitów. To wielka radość dla naszej parafii, przykład dla młodych aby wybierali drogę towarzyszenia ludziom poprzez wiarę. Proszę o objęcie al. Piotra modlitwą.
 7. Dziękuję księżom, za opiekowanie się parafią podczas mego urlopu. Nie szukałem, ale znalazłem piękną rzeźbę św. Jana Pawła II, z brązu, podobieństwo uderzające, proporcje idealne, bez bogatych atrybutów, dobry artysta Władysław Dudek. W obecnej sytuacji, nie mamy pieniędzy na kupienie jej z zasobów parafialnych, ale gdyby ktoś chciał zasponsorować taki początek przed budową kościoła, Ojcu Świętemu będzie miło. To okazja, bo rzeźby nie wpuszczono na Białoruś. Cena 60 tyś. Zdjęcie na tablicy ogłoszeń i jak wyżej
 8. Nabożeństwo Różańcowe od 1 X o godz. 17.15 każdego dnia, na które serdecznie zapraszamy przez cały październik zarówno starszych jak i dzieci. Apeluję, aby rodzice i dziadkowie przyprowadzili dzieci, co będzie wypełnianiem obowiązku przekazu wiary.
 9. Kandydaci do bierzmowania do dzisiaj mają złożyć deklaracje do ks. Mariusza. Spotkanie w piątek po Mszy Świętej wieczorowej.
 10. Możliwość bezpłatnego szkolenia Internet i komputer dla seniora, od 9 do 11 października w szkole w Ekonomiku, informacje na tablicy ogłoszeń.
 11. Zapowiedzi przedślubne: Bartosz Śledź, kaw. zam. w Siedlcach, ul. Rakowiecka par. tut., i Agnieszka Borek, panna zam. w Siedlcach, ul. Wojska Polskiego, par. garnizonowej zap. III. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 12. Nowy nr Echa Katolickiego Zachęcamy do czytania.
 13. Z naszej wspólnoty odeszli do Pana śp. Krzysztof Olędzki, l. 66 z ul. Zielnej oraz śp. Stefan Jurka, l. 69 z z ul. Dreszera oraz śp. Katarzyna Dołkowska, l. 45 z ul. Hozera. Pogrzeb we wtorek o godz. 10.30. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.