1. Dzisiaj przeżywamy I niedzielę miesiąca. Taca na budowę kaplicy i kościoła. VIII Dzień Dziękczynienia, zbiórka do puszek na Świątynie Opatrzności Bożej w Warszawie. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i zmianka różańcowa. Rozprowadzimy książkę o historii diecezji, Unitów i Siedlec. prof. WSD ks. Jacka Wojdy. Zbierane są podpisy na rzecz akcji Stop Aborcji. (komunikat). Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o godz. 17.30 i o 19.00 przy kapliczce na Bajkowej.
 2. W poniedziałek odbyło się pierwsze spotkanie comiesięcznego kręgu biblijnego. Następne w pierwszy poniedziałek miesiąca lipca o godz. 19.00.
 3. Bóg zapłać za przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała, służbie liturgicznej, dziewczynkom sypiącym kwiatki, chłopcom niosącym różaniec, wszystkim niosącym feretrony, figurę Matki Bożej i biorącym udział w tym wyznaniu wiary. Trwa oktawa Uroczystości zapraszamy na procesje eucharystyczne wokół namiotu. Zakończenie oktawy w czwartek wtedy także odbędzie się poświęcenie wianków z ziół i kwiatów, przyrzeczenie ministrantów oraz po liturgii spotkanie ministrantów i ich rodziców na plebanii. Wszystkie dzieci zachęcamy, aby przybyły także w piątek na Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa na godz. 18.00 W piątek można spożywać potrawy mięsne – warunek to spełniony dobry uczynek dla uzupełnienia skarbca Kościoła.
 4. Poświęcenie pól odbędzie się we wtorek (9 czerwca) o godz. 17.00 Zgromadzimy się przy krzyżu na ul. Łukowskiej (u wylotu Południowej). Miejsca ołtarzy: przy wspomnianym krzyżu (odpowiedzialna ul. Radzyńska i przyległe); przy krzyżu na ul. Wiejskiej (odpowiedzialna ul. Wiejska i Morcinka), na ul. Południowej koło p. Kowalczyków, (odpowiedzialna ul. Ganiewskiego i Południowa); także na ul. Południowej, przy p. Plichtach, (odpowiedzialna Południowa i Zielna). Parafia zapewnia plansze. Zapraszamy wszystkich rolników, pracujących w branży spożywczej, prowadzących własną działalność, oraz działkowców na modlitwę o błogosławieństwo w pracy, szczególnie rolniczej. Na zakończenie po dojściu do namiotu ul;. Rakowiecką będzie dziekcz-błagalna Msza Święta w intencji o dobre urodzaje, zachowanie plonów i bezpieczeństwo zabudowań.
 5. We środę (10.06) przypada 16 rocznica wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Siedlcach. Koledzy kursowi księdza Proboszcza będą przeżywać w naszym namiocie-kaplicy 20 rocznicę swoich święceń kapłańskich. Kazanie wygłosi rektor seminarium Polskiego w Paryżu, ks. prof. Józef Grzywaczewski. Kolegami kursowymi są m. in. pomagający u nas ks. Jacek oraz ks. Grzegorz. Zapraszamy na modlitwę w intencji jubilatów.
 6. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP a po Mszy Świętej zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Trasa jak ostatnio.
 7. Od 1 czerwca codzienna Msza Święta jest sprawowana o godz. 18.00 a w niedzielę z godz. 16.00 przesunie się na godz. 18.00. W związku z tym kancelaria będzie czynna wieczorem w godzinach 17.00 – 17.45. Zapraszamy.
 8. ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W PIESZĄ PODLASKĄ PIELGRZYMKĘ NA JASNĄ GÓRĘ. Spotkanie grupy nr 3, do której dołączona została nasza parafia odbędzie się w najbliższą niedzielę (14 czerwca) o godz. 19.00 w parafii św. Stanisława w Siedlcach. Jest potrzeba włączenia się w służby: muzyczną, medyczną i porządkową naszej grupy pielgrzymkowej. Prosimy o przekazywanie tej informacji wszystkim. Na początku funkcjonowania naszej parafii wiele osób zadawało pytanie o udział w pieszej pielgrzymce. Odpowiedzmy ochoczo na to zaproszenie niosąc do Tronu Maryi intencję budowy wspólnoty parafialnej i kościoła. Ksiądz Proboszcz jako pątnik również wyrusza na pielgrzymkowy szlak.
 9. W dniach 19-20 czerwca w Pratulinie odbędzie się JERYCHO MŁODYCH – spotkanie młodych naszej diecezji. W tym roku odbywa się ono pod hasłem Detoks serca. Informacje na plakacie. Zapisy do piątku u ks. Jakuba.
 10. Diecezjalne Centrum Pielgrzymkowe Arka najbliższym czasie zaprasza na pielgrzymki m.in. do Pratulina, Włoch, Chorwacji, Medjugorie, Gruzji oraz Grecji. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 11. Wspólnota Miłosierdzia Bożego przy kościele Garnizonowym organizuje pielgrzymkę do Kalisza i Lichenia w dniach 24-25 czerwca. Koszt 80 zł plus koszty noclegu. Informacje u Pani Kościelnej w Garnizonie albo pod numerem: 25 6447356 ewent. 506765008
 12. Echo Katolickie: Zachęcamy do czytania.