1. Dzisiaj (6.03), I niedz Wielkiego Postu; niedziela miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; po sumie Adoracja dla wszystkich. O 16.40 Zmianka Kółek Różańcowych, 17.15 Gorzkie żale; Taca na Remont Kurii diecezjalnej.
 2. Do chorych z Najświętszym Sakramentem udamy się w czwartek (10. III) od godz. 8.00. Mona zgłaszać potrzebujących.
 3. Za tydzień (13.03), II niedz Wielkiego Postu; Niedziela Ad Gentes – misyjna, zbiórka do puszek po Mszach Świętych. 9 rocznica wyboru Papieża Franciszka; Dzieci z klas III SP przed I Komunią Świętą: Msza Święta o godz. 12.00 i spotkanie.
 4. W naszej parafii nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z nauką pasyjną będzie się odbywać w niedziele o godz. 17.15, a Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 16.30 dla dzieci; o godz. 17.15 dla dorosłych; o godz. 19.00 dla młodzieży.Wielki Post będzie wystawiona puszka na dary na rzecz ubogich.
 5. Na pomoc Ukraińskim uchodźcom w związku z wojną złożyliśmy do puszek ostatnio 6980zł. Bóg zapłać za systematycznie przynoszone dary w postaci środków higienicznych dla dzieci i kobiet, żywności, chemii, podstawowych leków i środków opatrunkowych. Wiem już o niektórych rodzinach, które przyjęły Ukraińców pod swój dach, ale proszę o zgłoszenie do zakrystii faktu przyjęcia oraz gotowości przyjęcia, z adresem, ponieważ mamy potrzebujących w tym zakresie. Nasz punkt Caritas wsparł ostatnio transport żywności do Nowowołyńska. Dawajmy wobec przybyszów świadectwo nie tylko miłości, ale naszej wiary i modlitwy, oraz miłości i jedności w naszych rodzinach.
 6. Podsumowanie duchowe kolędy przełożone na za tydzień.
 7. Kancelaria nieczynna w poniedziałek i w piątek.
 8. Bezpłatny Dyżur prawnika we wtorek od godz. 17.00 do 18.00
 9. Spotkanie z krawcową dla dzieci, które jeszcze się z nią nie spotkały: ……. godz. 18.30.
 10. Można się zapisywać w zakrystii na Kongres Różańcowy do Gończyc wyjazd 19 III w godz. rannych – zarówno członkowie Kół Różańcowych jak i chętni. Zaliczka
 11. Rekolekcje Ewangelizacyjne od 7 marca, godz. 18.00 w par. św. Stanisława przez kolejne 8 poniedziałków (plakat). Przeznaczane są dla osób odczuwających tęsknotę za Bogiem, pragnących Go bliżej poznać.
 12. Zachęcam do wybrania się rodzinnego na film „Cud Guadelupe” – porusza nawet niewierzącego (plakat).
 13. Możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 do 18.00 każdego dnia oprócz niedziel i modlitwy o nawrócenie Rosji, nas samych oraz pokój na ziemi. Stosowne materiały będą w kaplicy. Zapraszamy, niech też przychodzą dzieci i młodzież prosić o pokój.
 14. Echo Katolickie a w nim: „Ojcze, przebacz im bo nie wiedzą co czynią” – z cyklu 7 słów z Krzyża; Czy Zachód wyleczył się już z komunizmu?, O pamięci o żołnierzach niezłomnych oraz Jak prowadzić dialog małżeński. Zachęcamy do czytania.
 15. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.