1. Dzisiaj (23 lipca) przeżywamy 16 niedzielę zwykłą, katechezy chrzcielne 3 i 4 dla rodziców i chrzestnych dzisiaj o godz. 17.00 na salkach.
 2. W powiedz. Wspomn. Bł. Kingi, dziewicy; we wtorek święto św. Jakuba Apostoła, patrona księdza Jakuba, Msza Święta w jego intencji o godz. 18.00; w środę wspomn. św. Joachima i Anny, rodziców NMP; w piątek wspomn. dowolne św. Sarbeliusza Maklufa, kapłana; w sobotę wspomn. św. Marty, patronki wszystkich gospodyń.
 3. Za tydzień po każdej Mszy Świętej modlitwa i błogosławieństwo kierowców i pojazdów; puszka na ubogich zbierana przez Caritas parafialną; comiesięczny Pokutny Marsz Różańcowy w intencji Ojczyzny, początek godz. 16.00 w siedleckiej katedrze; Msza Święta z udziałem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o godz. 18.00 a następnie otwarte spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 4. Kancelaria parafialna jest czynna w porządku wakacyjnym, czyli każdego dnia od 8.00 do 9.00 oprócz niedziel i uroczystości oraz w czwartek tylko od 16.30 do 17.30.
 5. Taca z 2 lipca na budowę wyniosła 4769 zł. Ponieważ przed nami ostatnia rata spłaty wykonawcy w wysokości 140 tyś zł, dziękuję tym, którzy złożyli ofiary za drugi kwartał. Bóg zapłać.
 6. Wciąż zbieramy zużyty sprzęt elektroniczny do 29 lipca włącznie. Można go składać za kaplicą od strony jednostki, informacje w gablocie.
 7. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Podlaską do grupy 3 odbędą się: w następny poniedziałek i wtorek (31 VII i 1 VIII) po Mszy Świętej wieczorowej w naszej parafii oraz od niedzieli 30 VII codziennie do 1 VIII przy parafii Ducha Świętego.
 8. Planujemy 3 dniową pielgrzymkę do sanktuariów pd-wschodniej Polski w dniach (uwaga zmiana daty): 29-31 sierpnia. Odwiedzimy Kazimierz Dolny, Sandomierz, Komańczę, Kalwarię Pacławską, Duklę. Cena 300 zł, zapisy w zakrystii.
 9. Rozpoczynamy akcję Tornister pełen uśmiechu prowadzoną przez naszą Caritas. Zachęcamy, aby rodzina odebrała pusty tornister w zakrystii, który należy zapełnić potrzebnymi przyborami i materiałami szkolnymi (kartka w tornistrze) i zwrócić w terminie nieprzekraczalnym do 19 sierpnia.
 10. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 16-23 stycznia 2018. Osoby, które się zapisały, proszę o przynoszenie zaliczki w wysokości 1000 zł i podanie odpowiednich danych: m.in. Peselu i ksero Paszportu.
 11. Diecezjalne Studium Muzyki Kościelnej ogłąsa nabory na nowy rok szkolny. Przesłuchania 19 września 2017 o godz. 10.00 w Zespole Szkół Muzycznych.
 12. Zapowiedzi przedślubne: Piotr Karol Ochnio, kaw. zam. w Siedlcach, ul. Dreszera, par. tut., i Paulina Justyna Ryznar, panna zam. w Pagorzynie, par. NSPJ w Pagorzynie, zap. III; Przemysław Obłoza, kaw. zam. ul. Pomorska, w Siedlcach, par. Bożego Ciała i Olga Ewa Szynkarczyk, panna zam w Grabianowie, ul. Bananowej, par. tut. zap. III; Łukasz Zanikowski, kaw. i Małgorzata Mróz, panna zam. ul. Nowy Świat, oboje par. św. Józefa, zap. II; Michał Wąż i Aneta Wąż, cywilnie związani, zam. ul. Śmiała, oboje par. tut., zap. II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 13. Przy wyjściach z kościoła nowy numer „Echa katolickiego”. Zachęcamy do czytania.