1. Trwa Wielki Post, dzisiaj jego 3 niedziela; Bożej Miłości polecamy wszystkie niewiasty upraszając dla Nich podobieństwa do Maryi i dziękując za ich talenty, szczególnie przyjaźni i miłości. Gorzkie Żale po sumie
  2. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 20-22 marca i wygłosi je ks. dr. Zbigniew Zalewski, ceniony rekolekcjonista i spowiednik. Proszę o modlitwę w intencji rekolekcji oraz o ofiarowanie cierpień przez chorych. Program:
  3. Pt – sob 10.00 (w piątek tylko dzieci klas III-VI) ; 12.00 (w piątek tylko Gimnazjum); 17.00 (+ w sob stanówka kobiety) 19.00 (+ w sob stanówka mężczyźni) ; Niedziela 9.00, 10.30 dzieci; 12.00 16.00 + konf. Dla młodzieży; Możliwość spowiedzi pół godz. przed Mszą Świętą.

  1. Trwają katechezy dla narzeczonych. Na kolejną zapraszamy po Mszy Świętej o godz. 9.00 na plebanii na Czerwonego Kapturka 7 i dalej w kolejne w niedziele marca.
  2. Powstaje Kółko Różańcowe Ojców za dzieci w naszej parafii. Już prawie brakuje miejsc do pełnego składu, zainteresowani mogą wziąć ulotki spod ołtarza.
  3. Bóg zapłać za ufundowanie melchizedeka i kustodii.
  4. Dnia 10 marca rozpoczyna się nowenna za przyczyną św. Józefa. W naszej parafii będziemy ją odprawiać w intencji pomyślnego przeprowadzenia robót budowlanych. Organizujemy także wyjazd na nabożeństwo do miejsca kultu Opiekuna Pana Jezusa do Szpaków w dniu 16 marca, o godz. 18.00. Chętni mogą zapisać się w zakrystii. Zachęcamy do przeczytania encykliki Jana Pawła II o św. Józefie „Redemptoris Custos”
  5. 12 marca każdy, kto będzie potrzebował może wziąć nawet większą ilość dobrych jabłek. Samochód z jabłkami w bezzwrotnych skrzynkach będzie stał na rogu Smoczej i Korczaka. O godzinach poinformujemy na stronie i na tablicy ogłoszeń.
  6. 13 i 14 marca Caritas będzie zbierał żywność dla najuboższych mieszkańców naszego miasta w wydzielonych sklepach. Wesprzyjmy to dzieło, jako dodatkowy czyn miłosierdzia
  7. W naszej parafii nabożeństwo Gorzkich Żali po sumie w niedzielę, a Droga Krzyżowa: w piątek o godz. 16.15 dla dzieci zaś po Mszy Św., o godz. 17.45 dla dorosłych.Dzieci niech przyjdą na nabożeństwo z małymi krzyżykami. Przez cały Wielki Post będzie wystawiona puszka na dary na rzecz ubogich. Jest także wystawiona puszka na ofiary na kwiaty do Grobu Bożego. W piątki Wielkiego Postu kancelaria nieczynna.
  8. We wtorek zapraszam mężczyzn z siekierami na plac na godz. 9.00.
  9. We wtorek spotkania sekcji artystycznej kandydatów do bierzmowania o godz. 18.00 na plebanii
  10. W środę o godz. 19.00 na plebanię zapraszamy lektorów z naszej parafii, w tym sekcję liturgiczną kandydatów do bierzmowania

   

  1. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9.00 na placu, próba scholii o 15.30 na plebanii.

   

  1. W przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 16.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Po Eucharystii spotkanie. Także w niedzielę 15 marca 2015 Duszpasterstwo Prawników zaprasza na spotkania do Domu Księży przy ul. Kościuszki 10 na 17,00

   

  1. W dniach 18-19 kwietnia odbędzie się nasza parafialna pielgrzymka do Łagiewnik i Wadowic. Zapisy w zakr.

   

  1. Zapowiedzi przedślubne: Kamil Szubielski, zam w Siedlcach, ul. Maciągowej i Natalia Kozioł, panna z ul. Rakowieckiej, par. tut, zap I; Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

   

  1. Nowy nr PIELGRZYMA dostępny w kaplicy: Echo: o cnocie umiarkowania; o niebezpieczeństwach gender;

   

  Na stronie internetowej parafii o: filmie „Bóg nie umarł”  i specjalnej projekcji dla Pań z racji Dnia Kobiet w dniu 8 III; o szkole Nowej Ewangelizacji w pt 13 marca w kościele św. Józefa; Mszy Świętej dla Niepełnosprawnych za tydzień w kaplicy św. Stanisława; o pielgrzymkach do Włoch i do Kalisza; a także zamieszczamy intencje Mszy Świętych na najbliższy tydzień.