1. Dzisiaj I miesiąca, druga niedziela Adwentu, czasu przygotowania do Bożego Narodzenia, otwierania duszy na prawdę przyniesioną przez Chrystusa. Po sumie adoracja i spotkanie dla Kół Różańcowych. Taca przeznaczona jest na budowę kościoła a po Mszy Świętej puszka na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 2. Zapraszamy na Roraty, które odprawiać będziemy w środę i sobotę o godzinie 6:30, dodatkowo w środę o godz. 17.00. Zapraszamy na nie szczególnie dzieci, prosimy o przygotowanie lampionów.

 1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy rodziny przedstawicieli Domowego Kościoła, którzy opowiedzą nam jak żyją i się formują. W związku z tym, w poniedziałek o godz. 19.00 w domu parafialnym na Czerwonego Kapturka spotkanie rodzin zainteresowanych pogłębioną pracą duchową w Domowym Kościele.
 2. Bóg zapłać za ofiary: po 100 zł z ul. Kokosowej, Smoczej, Porazińskiej i Żwirowej; 150 zł z ul. Rakowieckiej; dar patenki z ul. Bajkowej, 1500 zł na dzwonki z Łomaz
 3. Rekolekcje w naszej parafii odbędą się w dniach 20, 21 i 22 grudnia poprowadzi je ks. Andrzej Kania, wieloletni i uznany duszpasterz w Siedlcach. Godziny Mszy rekolekcyjnych: Sobota: 20 XII – 9.00 (dzieci), 11.00; 16.00 i 18.00; Niedziela 21 XII – godz. : 9.00 (dzieci), 00, 16.00 (bierzmowani i młodzież) i 18.00; Poniedziałek 22 XII 9.00, 11.00, 17.00 (dzieci) i 19.00.
 4. Jutro, w poniedziałek, obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza Święta o godz. 17.00. Od godz 12.00 do 13.00 jest tzw Godzina łaski. Oataczamy wtedy świat i grzeszników szczególną modlitwą. Sami także zyskujemy pomoc Bożą i podobieństwo do Niepokalanej. Jest organizowane czuwanie w kościele św. Teresy.
 5. Chorych odwiedzimy 11 grudnia od godz. 8.30
 6. Bóg zapłać za prace przygotowawcze naszego namiotu, tymczasowej kaplicy, za dostarczone dywany. Namiot został kupiony, po użytkowaniu zostanie odsprzedany.
 7. Bóg zapłać roznoszącym opłatek, i tym rodzinom, którzy przyjęli poświęcony chleb, który jest symbolem jedności, miłości oraz ofiarności. Módlmy się o współpracę wszystkich parafian w dziele budowy kościoła. Kto nie otrzymał opłatka, z różnych przyczyn może pobrać go w zakrystii, albo kancelarii.
 8. Przez cały okres Adwentu będzie wystawiona puszka na dary dla biednych i potrzebujących rodzin. Inną formą wsparcia są świece Adwentowe Caritas, które możemy zapalić potem na stole Wigilijnym. Ofiary minimalne to 5, 10 i 15 zł. Caritas przeznacza je na pomoc doraźną, leczenie, rehabilitację, leki, sprzęt medyczny, opłaty medialne, pomoc pogorzelcom, dofinansowanie kolonii letnich i posiłków dla ubogich.
 9. W związku z tym, że potrzebujący pomocy materialnej z naszej parafii będą otrzymywać wsparcie w Caritas przy św. Teresie tylko do końca roku, zapraszam do organizującego się punktu Caritas, aby zapisać się po dalsze otrzymywanie pomocy już w naszej parafii. Spotkanie odbędzie się w piątek, o godz. 10.00 na rogu ul. Smoczej i Korczaka, przy naszym punkcie Caritas. Proszę zabrać ze sobą dowody osobiste, aby zgłosić rodzinę.
 • Za tydzień przed Mszą Świętą o godz. 9.00 będą śpiewane Godzinki. Zapraszamy na tę czcigodną modlitwę.
 • Echo Katolickie:
 • Poza tym na stronie o: kilku propozycjach pielgrzymkowych Diecezjalnego Biura Pielgrzymkowego Arka
 1. Odeszła do Pana śp. Marianna Daniluk; pogrzeb w poniedziałek o godz. 10.30 w kościele św. Teresy. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.