1. Dzisiaj przeżywamy 23 niedzielę zwykłą, I miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu i zmianka różańcowa po sumie; Pierwsza katecheza chrzcielna (dla rodziców i chrzestnych) o godz. 17.00 na plebanii. Spotkanie dla wszystkich kandydatów bierzmowanych i ich rodziców o godz. 16.30 w namiocie. Taca na budowę kościoła.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedz. Bł. Ignacego Kłopotowskiego, kapłana; we wtorek Święto Narodzenia NMP – MB Siewnej – Msza Święta o godz. 9.00 i 18.00; w sobotę wspomn. Najświętszego Imienia Maryi
 3. W poniedziałek (7.IX) o godz. 19.00 na plebanii rozpoczną się spotkania Kręgu Biblijnego. Wszystkich pragnących poznać Pismo Święte serdecznie zapraszam. Następne spotkanie w poniedziałek 21 IX
 4. W czwartek rozpoczyna się w naszej parafii nowenna do Ducha Świętego przed udzieleniem sakramentu bierzmowania, które będzie miało miejsce 19 września o godz. 18.00.
 5. Zapraszam na nowy cykl katechez o podstawach wiary i pogłębiających w sobotę o godz. 9.00 na plebanii. (Czerwonego Kapturka 7).
 6. Przyszła niedziela – modlitwa za dobrodziejów i ofiarodawców; 13 dzień miesiąca – o godz. 17.00 Nabożeństwo Fatimskie.
 7. Spotkanie popielgrzymkowe gr III Pielgrzymki Podlaskiej odbędzie się w niedzielę 13 IX o godz. 15.00 na plebanii Czerwonego Kapturka 7
 8. Trwa budowa naszej kaplicy i budynku duszpasterskiego. Zalany został strop nad kaplica. Kładzione są kanały deszczowe na placu.
 9. Bóg zapłać za ofiary: 2000 z ul. Grabianowskiej; 600 z ul. Bajkowej; 500 zł z ul. Morcinka, Żwirowej i bezimienna; 300 zł. z ul. Południowej i Żwirowej; 200 z ul. Zielnej, Morcinka, 100 zł i 50 zł z ul. Dreszera
 10. Rozpoczął się nowy rok szkolny. Proszę rodziców o przypomnienie i umożliwienie dzieciom spowiedzi powakacyjnej, a szczególnie rozpoczęcia pierwszych piątków (uczniowie kl. III) lub pierwszych sobót (uczniowie kl IV i kolejnych). Kolejna sprawa to placówki przedszkolne, nie prowadzące katechezy. Rodzice chrześcijańscy maja obowiązek zapewnić katechezę swoim dzieciom. Stad prośba o działania w tej sprawie.
 11. Pielgrzymkę do Częstochowy, na Górę św. Anny i Piekar Śląskich. Wyrusza w środę o godz. 5.00 spod kościoła garnizonowego i o godz. 5.10 z przystanku na rogu ul. Grabianowskiej i Zielonej. Pielgrzymów proszę o odebranie informacji w zakrystii.
 12. Na stronie internetowej o nowym teatrze w Siedlcach i możliwości uczestniczenia w nim młodzieży.
 13. Nowy numer „Echa katolickiego”, w którym m.in.: o decyzji Papieża Franciszka dotyczącej rozgrzeszania z grzechu aborcji; lekcje religii w szkole czy raczej katecheza przy kościele? A może to i to? Czy da się uczciwie prowadzić firmę? Dlaczego warto zostać dawcą szpiku i z czym to się wiąże?. Zachęcamy do czytania.

Z naszej wspólnoty odeszła do Pana: śp. Czesława Gil, z ul. Łukowskiej, pg. w Skórcu,