1. Dzisiaj przeżywamy 27 niedzielę zwykłą, pierwszą miesiąca. Wyjątkowo taca na Caritas Diecezjalną a po Mszy Świętej puszka na ubogich – Caritas Parafialną. Na plebanii o godz. 17.00 rozpocznie się cykl katechez przed sakramentem małżeństwa. Zapraszamy narzeczonych i chodzących ze sobą; W par. św. Teresy odpust o godz. 12.00. Ks. Proboszcz zbiera ofiary na budowę w Zbuczynie.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedz. Św. Faustynę Kowalską, zakonnicę; we wtorek rocznicę beatyfikacji Męczenników Podlaskich; w środę wspomn. NMP Różańcowej; w piątek wspomn. Bł. Wincentego Kadłubka.
 3. Bóg zapłać naszym paniom z punktu Caritas oraz młodzieży za zbiórkę żywności w sklepach w piątek i sobotę. Przekażemy ją potrzebującym.
 4. Trwa Nabożeństwo Różańcowe, które w naszej parafii odbywa się o godz. 17.15 zarówno w dni zwykłe jak i w niedziele. Zachęcamy do uczestnictwa szczególnie dzieci i młodzież gdyż zwycięstwo w naszym życiu wspólnym jak i osobistym przyjdzie przez Maryję. Dzieci zbierają okolicznościowe naklejki. To także okazja do wspólnej modlitwy różańcowej w rodzinach. Można jeszcze zapisać się na rozważania w zakrystii.
 5. Zaprszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 19.00 na plebanii.
 6. Trwa nowy cykl katechez o podstawach wiary i pogłębiających w soboty o godz. 9.00 na plebanii. (Czerwonego Kapturka 7).
 7. Próba scholii w soboty o godz. 10.30
 8. Niedziela przyszła: taca na budowę kościoła; Będziemy gościć księdza Tomasza Bielińskiego. Jak rozmawiać z chorą osobą, której lekarze nie są w stanie już pomóc? Jakie modlitwy powinniśmy odmawiać przy śmierci bliskiej nam osoby? W jaki sposób przekonać ciężko chorego do spowiedzi i pojednania się z bliźnimi, jeśli on tego nie chce uczynić? Na te i wiele innych pytań związanych z odchodzeniem naszych bliskich odpowie nam ks. Tomasz Bieliński – wykładowca teologii pastoralnej WSD Przez całą niedzielę ksiądz doktor będzie głosił kazania na ten temat, a po każdej Mszy będzie można nabyć płytę CD z jego konferencjami o tym, jak pomóc umierającym przejść na drugą stronę życia. W katedrze Msza Święta w dniu 11 X o godz. 16.00 a następnie złożenie kwiatów pod pomnikiem Ojca Świętego i okolicznościowy program. U nas w parafii Dzień Papieski będziemy przeżywać 18 października w uroczystość odpustową, suma będzie odprawiona o godz. 12.00.
 9. Osoby chętne na zdjęcia z udzielenia Sakramentu Bierzmowania niech zgłoszą się do zakrystii.
 • Trwa budowa naszej kaplicy i budynku duszpasterskiego. Bardzo zaawansowany jest szalunek pod strop na pozostałej oprócz kaplicy części. Możliwe w tym tygodniu rozpoczęcie prac przy parkingu.
 • Bóg zapłać za ofiary przelane na konta za okres wrzesień 2015: 1500 zł z ul. Grabianowskiej; po 1000 zł z ul. Kopciuszka, Hozera, Januszewskiej; 600 zł z ul Żwirowej; 500 zł z ul. Południowej; po 300 zł z ul Porazińskiej, Smoczej, Dreszera; 350 z ul. Rakowieckiej; po 150 zł z ul. Jordana, Januszewskiej; po 100 zł z ul. Miłej, Południowej, Czerwonego Kapturka; 200 zł z ul. Daszyńśkiego; po 50 zł z ul. Składowej, Dreszera; 40 zł z ul. Hozera Bóg zapłać.
 • Z naszej wspólnoty odszedł do Pana, śp. Wojciech Czapski,lat. 50 z ul. Składowej – Wieczny odpoczynek.
 • Nowy numer „Echa katolickiego”, w którym m.in.: o tym, że legendarne dzieje wizerunku Matki Bożej Kodeńskiej wreszcie doczekały się ekranizacji; czym grozi uprawianie wróżb, jogi, czy korzystanie z bioenergoterapii? czy miasta naszego regionu przygotowują się na przyjęcie uchodźców? o nowoczesnej reklamie i pułapkach, jakie zastawiają na nas producenci. Zachęcamy do czytania.