1. Dzisiaj przeżywamy drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim, pierwszą miesiąca. Taca przeznaczona na budowę kościoła. Po sumie adoracja i zmianka kółek różańcowych. Po Mszy Świętej godz. 16.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie oraz ciastko, (które prosimy przynieść tutaj do kaplicy) członków wszystkich wspólnot parafialnych: Scholę, Koła Różańcowe, Złotą Różę, ministrantów, lektorów, zaangażowanych w prace i wszystkich chętnych.

  1. We wtorek (6. I) Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) – niedzielny porządek Mszy Świętych (9.00, 12.00; 16.00), taca przeznaczona na misje. Tego dnia pobieramy z kościoła poświęcone kredę i kadzidło i naznaczamy drzwi naszych domów i mieszkań na świadectwo, że jesteśmy wierzącymi w Chrystusa. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na posługę Pana kościelnego.
  2. W czwartek (8. I) odwiedzimy chorych od godz. 8.30
  3. Niedziela przyszła – Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia, możemy jeszcze dopełnić obowiązku spowiedzi z tej racji. W naszej parafii niedzielną chrzcielną będzie III niedziela miesiąca o godz. 12.00.
  4. Trwa wizyta kolędowa: Odwiedzamy domy jednorodzinne przed południem od godz. 9.00, a bloki po południu (najwcześniej od 15.30 ale też i później). Prosimy, aby odprowadzać księdza do następnego mieszkania, które powinien odwiedzić, a w miarę możliwości oczekiwać też przed domem czy mieszkaniem na kapłana. Ksiądz udaje się z modlitwą, błogosławieństwem do naszych domów, zapoznaje parafian i sytuację rodziny, to także okazja do deklaracji i wsparcia budowy kościoła. Szczegóły wizyty w gazetce Pielgrzym oraz na naszej stronie internetowej.
  5. Bóg zapłać za ofiary: po 100 zł z ul. Liliowej, 200 zł z ul. Kopciuszka; 300 zł z ul. Zielonej; po 400 zł z ul. Śmiałej i Zielnej; 2000 zł z ul. Śmiałej.
  6. Bóg zapłać panom za pomoc przy plebanii.
  7. W sobotę (3 I) próba scholii o godz. 15.30 na Czerwonego Kapturka 7.
  8. Zgłosiła się już część potrzebujących pomocy materialnej z naszej parafii do organizującego się punktu Caritas. Mamy jeszcze paczki noworoczne. Koniecznie prosimy, aby wszystkie te osoby jak i inne chcące otrzymywać pomoc pobrały z MOPS-u zaświadczenia o dochodach i przyniosły je do zakrystii po Mszach Świętych.
  9. Duszpasterstwo prawników zawiadamia, że 10 stycznia (sobota) o godz. 17.00 w Centrum Duszpastersko charytatywnym, odbędzie się spotkanie noworoczne wszystkich prawników.