1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Adwentu, okresu roku kościelnego jako radosnego oczekiwania na rocznicę narodzin Zbawiciela i na powtórne Jego przyjście w dniu Sądu Ostatecznego. Zapraszamy na Roraty, które odprawiać będziemy w środę i sobotę o godzinie 6: 30, dodatkowo w środę o godz. 17.00. Zapraszamy na nie szczególnie dzieci, prosimy o przygotowanie lampionów. Dzisiaj także rozpoczyna się Rok Życia Konsekrowanego Będzie on przeżywany pod hasłem: „Ewangelia, proroctwo, nadzieja – życie konsekrowane w Kościele dzisiaj”.
 2. Rekolekcje w naszej parafii odbędą się w dniach 20, 21 i 22 grudnia poprowadzi je ks. Andrzej Kania, wieloletni i uznany duszpasterz w Siedlcach.

 1. Chorych odwiedzimy 11 grudnia od godz. 8.30
 2. Dziękuję za modlitwy w sprawie otrzymania pozwolenia na korzystanie ze stołówki wojskowej. W związku jednak z przedłużającą się sprawą, w tym tygodniu, tutaj na placu postawimy nowy namiot, połączony z istniejącą wiatą. W związku z tym zapraszam do pomocy panów w poniedziałek na godz. 9.00
 3. Opłatek to poświęcony chleb, który jest symbolem jedności, miłości oraz ofiarności. Musi być poświęcony, łamiemy się nim podczas Wigilii i spotkań świątecznych. Chcemy, aby tegoroczny opłatek został rozniesiony do wszystkich rodzin naszej nowej parafii. Niech będzie chlebem, który połączy nas mocnej wokół Chrystusa, uczestnictwa w życiu parafialnym i budowie nowego kościoła. Zostanie wręczony przez roznoszących wyjątkowo w tym roku bezpłatnie. Stąd nie jest właściwe kupowanie opłatka w sklepie ani branie go z innych parafii. Bóg zapłać wszystkim roznoszącym i pomagającym przygotować opłatek. Przyjmijmy roznoszących serdecznie i po chrześcijańsku.
 4. Przez cały okres Adwentu będzie wystawiona puszka na dary dla biednych i potrzebujących rodzin. Inną formą wsparcia są świece Adwentowe Caritas, które możemy zapalić potem na stole Wigilijnym. Ofiary minimalne to 5, 10 i 15 zł. Caritas przeznacza je na pomoc doraźną, leczenie, rehabilitację, leki, sprzęt medyczny, opłaty medialne, pomoc pogorzelcom, dofinansowanie kolonii letnich i posiłków dla ubogich.
 5. Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca nabożeństwa po Mszy Świętej o godz. 17.00 Spowiedź od godz. 16.30
 6. Przyszła niedziela to I miesiąca. Po sumie adoracja i spotkanie dla Kół Różańcowych. Za tydzień puszka na pomoc Kościołowi na Wschodzie, a taca przeznaczona będzie na budowę kościoła.
 7. „Jak wiemy, dzisiaj w naszym regionie jest druga tura wyborów na urząd Prezydenta Siedlec oraz w niektórych gminach na urząd Wójta Gminy. Pamiętajmy, że chrześcijańskim obowiązkiem jest branie czynnego udziału w życiu społecznym swojego kraju. Stąd też zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w dzisiejszej drugiej turze wyborów”.
 • Echo Katolickie: ”
 • Poza tym na stronie o:filmie Karolina, dzisiejszym spotkaniu dla młodzieży w katedrze; propozycji pielgrzymki do Gidli, Częstochowy i do Ziemi Świętej oraz rekolekcji na nartach
 1. Odeszła do Pana śp. Janina Kubińska, pogrzeb w środę o godz. 11.00 w św. Teresie. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.