1. Dzisiaj przeżywamy 22 niedzielę zwykłą, modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Bronisławę, dziewicę, modlitwa za poległych w II wojnie światowej; w czwartek św. Grzegorza Wlk, papieża i dra Kościoła; w piątek św. Marii Steli i towarzyszek, dziewic i męczennic, nazaretanek
 3. Trwa budowa naszej kaplicy i budynku duszpasterskiego. Serdecznie dziękuję najpierw za zorganizowanie Mszy Świętej w rocznicę parafii połączoną z wmurowaniem kamienia węgielnego. Przyszło nas naprawdę bardzo wiele. Serdecznie także wszystkim uczestniczącym w festynie parafialnym, młodzieży, która przygotowała losy, opiekowała się grillem, prowadzącym zabawy i konkursy, wszystkim, którzy zadbali o aprowizację. Dziękuję wszystkim sponsorom ciast, tortów, wspaniałych fantów. Szczegółowe podziękowania na stronie internetowej.
 4. W środę (2 IX) o godz. 8.30 zostanie odprawiona, jeszcze w kościele św. Teresy Msza Święta dla Zespołu Szkół nr 2 z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego Zapraszamy dzieci i młodzież a pierwszaków z tornistrami. W związku z tym okazja do spowiedzi od poniedziałku do środy od 17.30; od czwartku do soboty od 17.00. Rodziców proszę o przypomnienie i umożliwienie dzieciom spowiedzi powakacyjnej, a szczególnie rozpoczęcia pierwszych piątków (uczniowie kl. III) lub pierwszych sobót (uczniowie kl IV i kolejnych).
 5. W I czwartek miesiąca: odwiedzamy chorych od godz. 8.00 (także odm rana osiedle Dreszera) możliwość zgłoszenia chorych, spowiedź od 17.00 nabożeństwo oraz adoracja w intencji powołań prowadzona przez członków Apostolatu Złota Róża po Mszy Świętej o godz. 18.00 i spotkanie Apostolatu.
 6. I piątek miesiąca – spowiedź od 17.00, nabożeństwo po Mszy Świętej o godz. 18.00
 7. I sobota miesiąca – adoracja i spowiedź od godz. 17.00, nabożeństwo bezpośrednio przed Mszą Świętą.
 8. Przyszła niedziela I miesiąca – adoracja i zmianka różańcowa po sumie; Pierwsza katecheza chrzcielna (dla rodziców i chrzestnych) w niedzielę (6 IX) o godz. 17.00 na plebanii. Spotkanie dla wszystkich kandydatów bierzmowanych i ich rodziców w niedzielę (6 IX) o godz. 16.30 w namiocie.
 9. Bóg zapłać za ofiary: 200 z ul Rakowieckiej i Grabianowskiej; 50 z ul. Kopciuszka; 100 z ul. Rakowieckiej; 300 zł. z ul. Dreszera; 100 z ul. Krakówki; 100 z ul. Zbrojnej; 1500 z ul. Jordana; 100 zł z Pułtuska
 10. W związku z suszą proszę, aby w modlitwach codziennych odmawiać suplikacje – Święty Boże Święty Mocny, Święty a Nieśmiertelny zmiłuj się nad nami.
 11. Bóg zapłać wszystkim, którzy podjęli się dzieła abstynencji sierpniowej i wytrwali w tej ofierze za Ojczyznę i swoich bliskich.
 12. Wyruszających na pielgrzymkę do Częstochowy, na Górę św. Anny i Piekar Śląskich. proszę o szczegółowe dane i wpłatę zaliczki.
 13. KSM Diecezji Siedleckiej zaprasza na kolejny Hosanna Festiwal, którego część finałowa odbędzie się dzisiaj (30 sierpnia) po południu w Siedleckim Amfiteatrze. Szczegóły na plakacie.
 14. Społeczny Komitet Obchodów 35. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania „Solidarności” zaprasza dzisiaj 30 sierpnia do kościoła św. Stanisława na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie.
 15. Na stronie internetowej o nowym teatrze w Siedlcach i możliwości uczestniczenia w nim młodzieży.
 16. Nowy numer „Echa katolickiego”, w którym m.in.: materiały dla Róż Żywego Różańca; Jak wygląda sytuacja w rolnictwie z powodu suszy? Jakie są straty i szanse pomocy? Jakie zmiany w prawie dotkną od nowego roku młodych kierowców? Zachęcamy do czytania.
 17. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana: śp. Bogumiła Noga z ul. Hozera. Pogrzeb we wtorek godz. 14.00 Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie