1. Dzisiaj (30 lipca) przeżywamy 17 niedzielę zwykłą, po każdej Mszy Świętej modlitwa i błogosławieństwo kierowców i pojazdów; puszka na ubogich zbierana przez Caritas parafialną; Msza Święta z udziałem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o godz. 18.00 a następnie otwarte spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
  2. W poniedz. wspomn. św. Ignacegoo Loyoli, kapłana; we wtorek (1 VIII) św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dra Kościoła; 1 sierpnia to także rocznica wybuchu powstania Warszawskiego – miało sens aby pokazać światu, że wolny duch Polski nie zginął. W środę w kościołach parafialnych można zyskać odpust zupełny tzw. porcjunkuli pod zwykłymi warunkami, w piątek wspomn. św. Jana Marii Vianneya, kapłana;
  3. Pierwszy czwartek miesiąca, nabożeństwo po Mszy Świętej wieczorowej (godz. 18.00) a następnie adoracja i modlitwa różańcowa w intencji kapłanów prowadzona przez Apostolat Złotej Róży.
  4. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.00 a nabożeństwo po Mszy Świętej o godz. 18.00. Rano w piątek udamy się do chorych, prosimy o zachęcenie obłożnie chorych i zgłaszanie potrzebujących.
  5. Pierwsza sobota miesiąca, wyjątkowo inaczej z powodu ślubów: nabożeństwo po Mszy Świętej o godz. 7.00, a następnie ok. 7.45 adoracja i różaniec.
  6. Za tydzień święto Przemienienia Pańskiego, pierwsza niedziela  miesiąca, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; Adoracja i spotkanie Kółek Różańcowych po sumie.
 • Zachęcamy do pielgrzymowania na Jasną Górę od 2 VIII z grupą III, naszą macierzystą, której przewodnikiem będzie ks. Radosław, prefekt z KLO oraz ksiądz Proboszcz. Zapisy w poniedziałek i wtorek (31 VII i 1 VIII) po Mszy Świętej wieczorowej w naszej parafii oraz od niedzieli 30 VII codziennie do 1 VIII przy parafii Ducha Świętego. Zdawanie bagaży 1 sierpnia przy kościele Ducha Świętego w godz. 17.00-19.00. Karty duchowego pielgrzymowania dostępne na stoliku, można składać intencje na pielgrzymkę i dobrowolne ofiary. W naszej parafii serdecznie zapraszamy na Apele Pielgrzymkowe już od wtorku na godzinę 18.40 Złożą się na nie: modlitwa różańcowa, rozważanie, wspólny śpiew zakończony Apelem Jasnogórskim. Niech uczestniczy w niej każdy, komu bliska jest pielgrzymka a z różnych powodów nie może w niej uczestniczyć.
 1. Rozpoczynamy sierpień – miesiąc abstynencji. Bardzo zachęcamy do abstynencji i wyrzeczenia się alkoholu, jako wynagrodzenia za grzechy pijaństwa, jak również wsparcia wszystkich pragnących wytrwać w abstynencji i trzeźwości. W kancelarii i zakrystii można się również wpisywać do Księgi Trzeźwości.
 2. Planujemy 3 dniową pielgrzymkę do sanktuariów pd-wschodniej Polski w dniach: 29-31 sierpnia. Odwiedzimy Kazimierz Dolny, Sandomierz, Komańczę, Kalwarię Pacławską, Duklę. Cena 300 zł, zapisy w zakrystii.
 3. Trwa akcja Tornister pełen uśmiechu prowadzoną przez naszą Caritas. Zachęcamy, aby rodzina odebrała pusty tornister w zakrystii, który należy zapełnić potrzebnymi przyborami i materiałami szkolnymi (kartka w tornistrze) i zwrócić w terminie nieprzekraczalnym do 19 sierpnia.
 4. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach uwaga przesunięcie o 3 dni: 13-20 stycznia 2018. Osoby, które się zapisały, proszę o przynoszenie zaliczki w wysokości 1000 zł i podanie odpowiednich danych: m.in. Peselu i ksero Paszportu.
 5. Zapowiedzi przedślubne: Łukasz Zanikowski, kaw. i Małgorzata Mróz, panna zam. ul. Nowy Świat, oboje par. św. Józefa, zap. III; Michał Wąż i Aneta Wąż, cywilnie związani, zam. ul. Śmiała, oboje par. tut., zap. III. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 6. Przy wyjściach z kościoła nowy numer „Echa katolickiego”. Zachęcamy do czytania.
 7. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Barbara Marchel, z ul. Hozera, l. 84. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

W naszej parafii przeżywamy wiele spraw po raz pierwszy, jednak to co chcę ogłosić ma w sobie wyjątkowy wydźwięk bo dotyczy człowieka i to szczególnego bo kapłana. W sumie przeżywam go jako proboszcz po raz pierwszy i nie wiem jak zareaguję. W nowej parafii wszystko się z reguły rodzi, ale dzisiaj musze ogłosić pewne zakończenie. Decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza Kazimierza, Ksiądz Jakub kończy posługę w naszej wspólnocie. Po bez mała 3 latach przejdzie, aby pełnić posługę wikariusza, ze szczególnym zaangażowaniem w Ruch Światło-Życie w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, największej w Łukowie. Osobiście czuję się tak, jakbym pozostawał bez jednej ręki i to tej ważnej, trochę jak kapłan bez młodszego w kapłaństwie brata. Wiem, widzę i odczuwamy wszyscy, że pozostawiasz ks. Jakub tutaj serce, uczucia i siłę zaangażowania zarówno we wspólnotę ogólnie jak też w drogi Boże poszczególnych ludzi. Jesteśmy Ci za to wdzięczni, i choć mamy świadomość, że z głosem Bożym w osobie Księdza Biskupa zgodzić nam się trzeba, to jednak po ludzku to rozstanie należy do bardzo trudnych. Niech dzisiaj wolno mi będzie wyrazić w imieniu swoim, braci kapłanów oraz całej wspólnoty to jedno: dziękuję, dziękujemy, Bóg Ci zapłać i niech Pan Cię prowadzi, bo tutaj znalazłeś na pewno trwałe miejsce w sercach i domach całej naszej wspólnoty. Zapraszam na pożegnanie (choć nie ostatnie) Księdza Jakuba w najbliższy wtorek na Mszę Świętą na godzinę 18.00. Polećmy osobę Księdza Jakuba, jego najbliższą rodzinę, opiece Maryi: Pod Twoją obronę….