1. Dzisiaj 5 niedziela Wielkanocy, pierwsza niedziela miesiąca, niedziela synodalna; nabożeństwo eucharystyczne po sumie i zmianka różańcowa, taca na budowę kaplicy i kościoła. Dzisiaj o godz. 12.30 w kościele św. Teresy pięćdziesięcioro sześcioro dzieci z naszej parafii przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca. Polecajmy je i ich rodziny w modlitwie. Dzisiaj także modlimy się za Polskich emigrantów, aby nie zatracili związku z Ojczyzną oraz przede wszystkim z wiarą i tradycja katolicką i polską.

 1. Trwają nabożeństwa majowe ku czci NMP. W naszej parafii są one sprawowane po Mszy Świętej o godz. 17.00 czyli o godz. 17.30. W niedzielę nabożeństwo o godz. 15.30 w namiocie-kaplicy. Serdecznie zapraszamy nawet na same nabożeństwa młodzież i dzieci. Będą one połączone z rozważaniem Maryjnym. Zachęcamy by w oddalonych od kaplicy punktach parafii modlić się przy kapliczkach i krzyżach. Proszę poinformować duszpasterzy o organizowaniu takich modlitw. Przy kapliczce na ulicy Bajkowej dodatkowe majowe tylko w niedziele o godz. 19.00.
 2. W środę Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba
 3. W czwartek po Mszy Świętej o godz. 17.00 i nabożeństwie majowym adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów i powołań do godz. 19.00 i spotkanie Apostolatu Złota Róża
 4. W piątek obchodzimy uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, gł. Patrona Polski i miasta Siedlce. Msza Święta o godz. 17.00. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Czekamy na uzyskanie pozwolenia na budowę budynku kaplicy i duszpasterskiego. Trwają konsultacje społeczne. Proszę w związku z organizacją prac o wrzucenie za tydzień propozycji na radnych parafialnych z każdej ulicy i bloku oprócz ulic: Miłej, Rakowieckiej jednorodzinnej, Rakowieckiej 4; Smoczej, Składowej jednorodzinnej, Zielonej, Żwirowej jednorodzinnej, Bajkowej, Gąski Balbinki, Grabianowskiej, Jasnej oraz Krakówki.
 6. Rocznica I Komunii św., odbędzie się 10 maja 2015 o godz. 9.00 w kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Próby dzieci klas trzecich odbędą się tamże 6, 7 i 8 maja o godz. 16.00 W sobotę 9 maja od godz. 9.00 do 10.30 spowiedź rodziców i dzieci.

 1. W niedzielę 10 maja po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na poszkodowanych w Nepalu. Po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 2. 10 maja odbędzie się w Parczewie spotkanie rodzin. Zapisy chętnych w zakrystii. Komunikat Księdza Biskupa.
 3. Echo Katolickie: w nim m.in. Kogo w Maryi widzą Polacy? O tradycji nabożeństw majowych i ich przyszłości. Zachęcamy do czytania.

Zapowiedzi przedślubne:

 1. Paweł Sadło, kaw. Zam. na ul. Południowej par. tut. i Karolina Orzyłowska, panna z Radomyśli, par. Radomyśl, zap. III.;
 2. Kamil Jastrzębski, stanu wolnego zam. w Siedlcach ul. Bajkowa par. tut. i Dominika Jastrzębska stanu wolnego zam. w Siedlcach ul. Warszawska par. Bł. Męczenników Podl., zap. II;
 3. Tomasz Omilian, kaw. zam. w Ełku, par. Ducha Świętego i Magdalena Próchnicka, panna zam. w Siedlcach, ul. Żwirowa, par. tut. zap. II.
 4. Piotr Krasuski, kaw. Zam. w Siedlcach, ul. Nowe Siedlce, par. św. Józefa i Milena Jastrzębska, panna zam. w Siedlcach, ul. Bajkowa, par. tut., zap. I
 5. Andrzej Bieliński, kaw. Zam. w Siedlcach ul. Dreszera i Marlena Drygiel panna z ul. Ganiewskiego, oboje par. tut. zap. I

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.