1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Wielkanocy – Miłosierdzia Bożego, zakończenie Oktawy Wielkanocy. I miesiąca – Godzinki 8.40; Wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmianka różańcowa po sumie. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia – taca na Caritas diecezjalną. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 odbędzie się I spotkanie Seminarium Wiary. Ks. Proboszcz głosi w Makarówce.

 2. Pielgrzymka do Włoch wyjedzie o północy z 3 na 4 kwietnia spod naszego placu na Rakowieckiej.

 3. Trwa Rok Miłosierdzia, zachęca nas on do korzystania z otwartego serca Boga w Jezusie Chrystusie. W dni zwykłe o godz 17.40 rozpoczyna się koronka do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj zaś zapraszamy na godz. 15.00 do naszej kaplicy na Godzinę Miłosierdzia: rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Szczególnie zapraszamy młodzież oraz zaangażowanych w ŚDM z naszej parafii: wolontariuszy, rodziny, które przyjmą pielgrzymów, chętnych do uczestnictwa w ŚDM w Krakowie. Po zakończeniu modlitwy spotkanie informacyjne o ŚDM.

 4. Do skarbonek wielkopostnych dzieci zebrały na ubogich 774 zł. Bóg zapłać.

 5. Od dzisiaj (3 kwietnia) przez kolejnych 8 tygodni, będzie miało miejsce w naszej parafii Seminarium Wiary. Zapraszamy po Mszy Świętej o godz. 18.00 do kaplicy wszystkich chętnych, a szczególnie powstającą grupę Odnowy w Duchu Świętym. Zabieramy ze sobą notatnik oraz Pismo Święte.

 6. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego wypada w tym roku w poniedziałek. Msze Święte o godz. 7.00, i 18.00. Możliwość podjęcia Duchowej Adopcji dziecka Poczętego na Mszy Świętej wieczorowej.

 7. Pierwszy czwartek miesiąca Nabożeństwo po Mszy świętej o godz. 18.00 Adoracja w intencji powołań kapłańskich prowadzona przez Apostolat Złotej Róży.

 8. Za tydzień w niedzielę spotkanie dla kandydatów do bierzmowania o godz. 16.30 w kaplicy.

 9. Święte znaki z ul. Południowej udadzą się na ulicę Ganiewskiego. Proszę Radnych Duszpasterskich o pomoc w organizacji nawiedzenia.

 10. Trwa budowa naszej kaplicy, budynku duszpasterskiego. W ubiegłym tygodniu kontynuowano prace przy wykańczaniu salek nad kaplicą oraz zabezpieczenie wewnętrzne dachu. Bóg zapłać za ofiary wpłaty raty za I kwartał co ułatwi nam zapłacenie faktury 300 tyś zł pod koniec kwietnia. Wpłynęły następujące ofiary: 1000 zł -2x bezimienna; po 500 zł z Gęsi i ul. Składowej; po 400 zł z ul. Składowej, Hozera, po 200 zł z ul. Smoczej, 2x Morcinka, 2x Rakowieckiej, bezimienna i Kocka; po 150 zł z ul. Januszewskiej x2, po 100 zł z ul. Wyszyńskiego, 2x Południowej, Wiejskiej, Jasnej, Dreszera, z par. katedralnej; po 50 zł z ul. Morcinka, Dreszera, Jasnej, południowej, z Dawidów.

 11. Przy wyjściach z kościoła „Echo katolickie” a nim: O miłosierdziu, które nie zna granic, Ukrywanej prawdzie ludobójstwa na Wołyniu; o ks. prof. Stanisławie Kamińskim, twórcy lubelskiej szkoły filozoficznej pochodzącym z Radzynia. Zachęcamy do czytania.

 12. Zapowiedzi przedślubne: Bartosz Pietrusiak kaw. zam. w Siedlcach, ul. Grabianowska, par. tut i Patrycja Cepek, panna zam. Żelków Kolonia, par. św. Teresy, zap. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

 13. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Marek Olszewski, l. 58 z ul. Żwirowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.