1. Dzisiaj 9 niedziela zwykła, zbiórka do puszek na Ukrainę, spotkanie z bierzmowanymi o godz. 16.30, majowe i procesja, o godz. 17.30
 2. Trwa oktawa Bożego Ciała i codzienne procesje po Mszy Świętej o godz. 18.00. Zapraszamy do procesji dzieci, szczególnie dzieci rocznicowe w swoich odświętnych strojach, młodzież przed bierzmowaniem i wszystkich wiernych.
 3. Trwa nowenna do Ducha Świętego przed udzieleniem Sakramentu Bierzmowania, Przez cały tydzień kandydaci uczestniczą we Mszy Świętej o godz. 18.00, majowym, procesji i spotkaniu. W poniedziałek zapraszamy na Krąg Biblijny na godz 19.00 na plebanię. We wtorek przeżywamy święto Nawiedzenia NMP; w środę wspomn. św. Justyna, męcz.; w środę po spotkaniu czyli ok. godz. 20.00 odbędzie się spowiedź kandydatów i ich rodziców.
 4. I czwartek miesiąca – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja oraz spotkanie Apostolatu Złotej Róży – po Mszy Świętej o godz. 7.00; w czwartek (2 VI ) Ksiądz Biskup Piotr Sawczuk udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii na Mszy świętej o godz. 18.00 a następnie poprowadzi procesję na zakończenie oktawy Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z racji 1 czerwca na tę Eucharystię.
 5. Bóg zapłać za przygotowanie procesji Bożego Ciała: wszystkim przygotowującym dziewczynki sypiące kwiatki, niosące poduszeczki, ministrantów, niosących feretrony, chorągwie, ubierających ołtarze, zabezpieczających porządek. Był to prawdziwy znak wiary w obecność Chrystusa w Najświętszej Eucharystii.
 6. W piątek przeżywamy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – (znosi wstrzemięźliwość piątkową), spowiedź od godz. 17.00, nabożeństwo po Mszy Świętej o godz. 18.00.
 7. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, adoracja w intencji wynagradzającej i nawrócenia grzeszników zgodnie z życzeniem Pani Fatimskiej, od godz. 17.00
 8. 28 maja nasz parafianin, Maciej Drzewiczak, oblat, przyjął święcenia prezbiteratu. 5 czerwca o godz. 12.00 będzie sprawował w naszej kaplicy Mszę Świętą Prymicyjną. Zachęcamy by w niej uczestniczyć i przyjąć okolicznościowe błogosławieństwo. Polecamy jego osobę i rodzinę Chrystusowi, Najwyższemu Kapłanowi i Maryi Niepokalanej. Przyszła niedziela pierwsza miesiąca: Msza za Kółka Różańcowe o godz. 9.00 ale Zmianka o godz. 17.00 zaś czerwcowe o godz. 17.30.
 9. Bóg zapłać za prace przy trawnikach osobom, które przychodziły do pracy ręcznych oraz za pracę koparką z ul. Grabianowskiej i Jasnej. Zapraszam na czwartek (a nie środę jak ogłaszałem) od 9.00: 5 panów z ul. Czerwonego Kapturka i Smoczej (rękawice, szpadle) oraz 5 pań z ul. Składowej (powtórnie) i 5 pań z ul. Łukowskiej (powtórnie) (rękawice, grabie, graczki).
 10. W związku z projektem obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „Stop Aborcji”, zmierzającym do zmiany ustawy o prawnej ochronie życia ludzkiego w niedziele 5 i 12 czerwca br. w kościołach Diecezji Siedleckiej będą zbierane podpisy poparcia. Prosimy zabrać ze sobą dowód osobisty.
 11. Marsz dla życia i rodziny odbędzie się w dniu 5 czerwca i rozpocznie się w Katedrze siedleckiej Mszą świętą w intencji rodzin pod przewodnictwem Biskupa Piotra Sawczuka o godz. 11:30. Następnie Marsz przejdzie w kierunku amfiteatru, gdzie odbędzie się Piknik Rodzinny, z wieloma atrakcjami dla dzieci. Do udziału w tym marszu zapraszamy małżeństwa z dziećmi i wszystkich ludzi dobrej woli.
 12. Trwa budowa naszej kaplicy, budynku duszpasterskiego – wykończeniówka na salkach nad kaplicą i wikariatach.  Bóg zapłać za wszelkie ofiary, odczytam je za tydzień.
 13. Święte znaki po ostatnim bloku nieparzystym na Dreszera powędrują w osiedle na Śmiałej. Radnych proszę o zorganizowanie kolejności nawiedzenia domów.
 14. W dniach 24-26 czerwca odbędą się w WSD w Opolu Nowym rekolekcje rozpoznania powołania. Chętnych młodych mężczyzn (po maturze) zapraszam do poświęcenia czasu aby świadomie wybrać.
 15. Paweł Pułym, kaw. zam. ul. Południowa, par. tut., i Katarzyna Wójcik, panna zam. w Siedlcach, ul. Młynarska, par. św. Stanisława, zap. III; Damian Zabłocki, kaw. zam. w Siedlcach, ul. Hozera i Wioletta Wakuła, panna z Siedlec, ul. Składowej oboje par. tut., zap. III; Patryk Kargol, kaw. zam. w Siedlcach, ul. Starowiejska, par. św. Stanisława i Anna Bobryk, panna z Grabianowa, ul. Cytrynowej, par. tut., zap. III, Michał Wojciechowski, kaw. zamw Siedlcach, ul. Południowa, par. tut., i Magdalena Góral, panna zam. w Siedlcach, ul. Poznańska, par. Męczenników Podlaskich, zap. III; Wojciech Stańczyk zam. ul. Dreszera, par. tut., i Agnieszka Stańczyk, zamieszkała ul. Dreszera, par. tut., cywilnie związani, zap. II. Damian Racki, kaw. zam. w Siedlcach, ul. Południowa, par. tut., i Karolina Kościesza, panna zam. w Bartkowie starym, par. Knuchówek – zapow. I, Jakub Pietrusiak, kaw. zam. w Siedlcach ul. Grabianowskiej, par. tut., i Daria Łuczak, panna za. W Mordach, ul. Polnej, par. Mordy – zapow. I Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.