1. Dzisiaj mamy niedzielę w Oktawie Bożego Narodzenia, święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w Marszu w obronie życia, który rozpocznie się dzisiaj Mszą Świętą o godz. 12.45 w Sanktuarium św. Józefa (wymarsz ok. 14.00) i przejdzie do katedry gdzie będzie miała miejsce katecheza biskupa siedleckiego i nabożeństwo.
  2. Został wydany pierwszy numer naszego parafialnego czasopisma „Pielgrzym. Znajdziemy w nim m. in. Rozkład wizyty kolędowej. Możemy go pobrać za dobrowolną ofiarą. Prosimy o dostarczenie tej gazetki także do osób starszych i innych, które z różnych racji nie przychodzą tutaj na Eucharystię, aby wiedzieli, kiedy ich odwiedzimy.

  1. Kolęda: Rozpoczynamy w poniedziałek. Odwiedzamy domy jednorodzinne przed południem od godz. 9.00, a bloki po południu (najwcześniej od 15.30 ale też i później). Prosimy, aby odprowadzać księdza do następnego mieszkania, które powinien odwiedzić, a w miarę możliwości oczekiwać też przed domem czy mieszkaniem na kapłana. Ksiądz udaje się z modlitwą, błogosławieństwem do naszych domów, zapoznaje parafian i sytuację rodziny, to także okazja do deklaracji i wsparcia budowy kościoła. Szczegóły wizyty w gazetce Pielgrzym oraz na naszej stronie internetowej.
  2. Bóg zapłać za ofiary: 50 zł bezimienna; po 200 zł z ul. Czerwonego Kapturka i Zielnej, 1300 zł z ul. Miłej. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz ubogich rodzin i Caritas: sfinansowaliśmy za nie pomoc świąteczną dwóm rodzinom z naszej parafii, reszta będzie przeznaczona na punkt Caritas.
  3. Bóg zapłać za dary ofiarowane na stół rekolekcyjny: ciasto i inne; wszystkim pod wodzą księdza Jakuba za ubieranie choinek i dekoracji świątecznych; za choinki z ul. Porazińskiej.
  4. W środę, 31 grudnia, św. Sylwestra, papieża, Msza Święta połączona i nabożeństwo na zakończenie roku o godz. 17.00
  5. 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok i Światowy Dzień Pokoju. Adoracja od godz. 11, 15 i spotkanie Złotej Róży
  6. Pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa o godz. 17.00.
  7. W sobotę (3 I) próba scholii o godz. 15.30 na Czerwonego Kapturka 7.
  8. Przyszła niedziela, pierwsza miesiąca: Adoracja Najświętszego Sakramentu po sumie o godz. 00 Wtedy także zmianka różańcowa i konferencja do członków Żywego Różańca. Zaś po godz. 16.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie oraz ciastko, które prosimy przynieść tutaj do kaplicy) członków wszystkich wspólnot parafialnych: Scholę, Koła Różańcowe, Złotą Różę, ministrantów, lektorów, zaangażowanych w prace i wszystkich chętnych.
  9. Zgłosiła się już część potrzebujących pomocy materialnej z naszej parafii do organizującego się punktu Caritas. Mamy jeszcze paczki przedświąteczne, Koniecznie prosimy aby wszystkie te osoby jak i inne chcące otrzymywać pomoc pobrały z MOPS-u zaświadczenia o dochodach i przyniosły je do zakrystii po Mszach Świętych i albo w piątek o godz. 10.00 do naszego punktu Caritas na rogu Korczaka i Smoczej.