1. Dzisiaj (28 II) przeżywamy III niedzielę Wielkiego Postu, ostatnia katecheza dla narzeczonych na plebanii o godz. 17.00. na sumie modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach; po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na ubogich  organizowana przez Caritas parafialną.
 2. Krąg Biblijny w poniedziałek o godz. 19.00 na plebanii (Czerwonego Kapturka 7).
 3. Zapisy i spotkanie młodzieży chętnej pomóc zbierać dary  w supermarketach dla potrzebujących – na plebanii w czwartek o godz. 17.00
 4. Pierwszy czwartek miesiąca, nabożeństwo, Różaniec w intencji powołań i Kapłanów oraz Adoracja i spotkanie Apostolatu Złotej Róży po Mszy Świętej o godz. 18.00. Spowiedź od 17.30
 5. W piątek, święto św. Kazimierza Królewicza, szczególnie w modlitwie pamiętajmy o Pasterzu Diecezji naszej, Biskupie Kazimierzu. Nabożeństwo I piątkowe po Mszy Świętej o godz. 18.00 Spowiedź podczas drogi krzyżowej o godz. 17.00
 6. Adoracja połączona z różańcem I sobotnim i nabożeństwem, oraz spowiedzią od godz. 17.00.
 7. W naszej parafii nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z nauką pasyjną w niedziele o godz. 17.15, a Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 16.30 dla dzieci; o godz. 17.00 dla dorosłych; o godz. 19.00 dla młodzieży i pracujących.  Kancelaria w piątki w okresie Wielkiego Postu będzie nieczynna.
 8. Rekolekcje wielkopostne w dniach 11-13 marca. W piątek (11.03) przed południem będą miały miejsce Msze Święte z udziałem dzieci i młodzieży gimnazjalnej, a w sobotę (12.03) po Mszach Świętych będą głoszone nauki stanowe.
 9. W przyszłą niedzielę Laetare (6 III), rozpoczynają się katechezy chrzcielne o godz.. 17.00, na plebanii. I miesiąca, Adoracja i zmianka Kółek Różańcowych po sumie, taca na budowę kościoła.Po Mszy Świętej o godz 18.00 spotkanie modlitewno-Adoracyjne powstającej Odnowy w Duchu Świętym.
 10. Wpływają już ofiary na kwiaty do Grobu Bożego, puszka przy obrazie Miłosierdzia.
 11. Baranki Wielkanocne z czekolady, jako forma jałmużny po 5 zł przy ołtarzu.
 12. Powołana została Rada Ekonomiczna, do której przedstawicieli wybieraliśmy wspólnie z Radą Duszpasterską. Odczytam skład:Bujalski Andrzej, Jaszczuk Janusz, Makuła Mieczysław, Okniński Lucjan, Pytel Marianna, Pytel Mieczysław, Radzikowski Andrzej, Skolimowski Zygmunt, Zegardło Bogdan
 13. W lutym (7 II) z tacy na budowę kościoła zebraliśmy 4300zł. Stan finansów: W całości wykonanych zostało prac na 2,5 mln zł. Do tej pory zapłaciliśmy zarówno Głównemu Wykonawcy jak i innym 920 tyś zł. Konieczne jest zaciągnięcie kredytu inwestycyjnego, w wysokości 1 mln zł, który pozwoli spłacić nasze wierzytelności. Rada Ekonomiczna zaopiniowała go pozytywnie, Ksiądz Biskup się zgodził i podżyrował. Nie przerażajmy się, damy radę, jeśli tylko utrzymamy ofiarność na Boże dzieło choć na tym samym poziomie, który do tej pory mamy. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim trud.
 14. Trwa budowa naszej kaplicy, budynku duszpasterskiego. W ostatnim tygodniu budowano ścianki działowe na wikariatach i probostwie, oraz wykonano część obróbki dachu i dokończono parking.
 15. Bóg zapłać za ofiary: po 1000 zł: z ul Zielnej i Jasnej; 800 zł z Zielnej; po 500 zł z ul. Zielnej, Rakowieck iej, (2x), Żwirowej; po 400 zł z ul. Zielnej, Żwirowej (2x), Krakówki, Grabianowskiej, po 300 zł z Rakowieckiej (3x), po 200 zł Rakowickiej, Czerwonego Kapturka, Grabianowskiej, po 100 zł z ul. Żwirowej 3x, Rakowieckiej, 50 zł z ul. Dreszera, i Grabianowskiej, Bóg zapłać.
 16. Dzisiaj ostatni dzień zgłaszania chętnych rodzin, które chcą przyjąć młodych pielgrzymów z innych krajów podczas Światowych Dni Młodzieży (lipiec) oraz zakończenie zgłoszeń młodzieży do uczestnictwa w SDM w Krakowie.
 17. Przy wyjściach z kościoła nowy numer „Echa katolickiego”, w którym m.in jak czytać Pismo Święte, aby je zrozumieć? Jak zdiagnozować depresję u dzieci i młodzieży zanim będzie za późno? Jak dorosłe dzieci potrafią nadal być uzależnione od rodziców i jakie płyną z tego konsekwencje? Zachęcamy do czytania.
 18. Pozostałe: Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza od 1 marca do udziału w rekolekcjach. Apostolat Złota Róża organizuje 12 marca wyjazd do Pratulina i Leśnej Podlaskiej – zapisy w zakrystii. Wspólnota Franciszkańska zaprasza na katechezy powołaniowe do par. św. Maksymiliana Kolbego po Mszy Św. o godz. 18.00.
 19. W dniach 4-12 kwietnia organizujemy pielgrzymkę do Włoch Cena z wszystkimi wejściami 2200 zł. Zapisy w zakrystii. Przedpłata 500 zł do 6 marca. Więcej informacji na stronie www. – dział „Pielgrzymki”
 20. Zapowiedzi przedślubne: Adam Krzeski kaw. zam. w Siedlcach, ul. Składowa, par. tut i Anna Zdzieborska, panna zam. w Sokołowie Podl, ul. Wichury, par. Miłosierdzia, zap. II.; Mateusz Gąska, kaw. zam. w Łosicach, par. św. Zygmunta i Paula Pawluk, panna zam. Grabianów, ul. Morelowa, par. tut – zap. I – Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.