1. Dzisiaj przeżywamy 17 niedzielę zwykłą; z racji wczorajszego wspomnienia św. Krzysztofa, męczennika patrona kierowców, dzisiaj po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów mechanicznych (samochody, rowery, quady). Ofiary składane przy tej okazji zasilą fundusze misyjnych środków transportu. Modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach, pomaga nam dzisiaj ks. Robert Anusiewicz, kapłan krakowski pochodzący z Siedlec. Ks. proboszcz zbiera ofiary w katedrze.

 1. Trwa budowa naszej kaplicy i budynku duszpasterskiego. W ostatnim tygodniu przygotowano wiązania pod stropy i podłogi. Bóg zapłać za ofiary indywidualne kwartalne.
 2. Akcję Tornister pełen uśmiechu rozpoczyna nasz Caritas tą niedzielą. Odbieramy pusty tornister, który zwracamy w terminie nieprzekraczalnym do 16 sierpnia, zapełniony potrzebnymi przyborami i materiałami szkolnymi (kartka w tornistrze). Uśmiech na twarzy obdarowanych dzieci nie do przecenienia.
 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: – w środę św. Martę, patronkę gospodyń; – w piątek św. Ignacego z Loyoli, kapłana;
 4. W Czartek zapraszamy na nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II – prosimy przynieść ze sobą prośby i podziękowania napisane na kartkach.
 5. Wyrusza 35 PP Podlaska na Jasną Górę. ZAPISY do grupy III odbędą się w par. św. Stanisława B.M. w Siedlcach (ul. Floriańska 3) w: sobotę (1 sierpnia) w godz. 17.00 – 19.00. Zdawanie bagażu – Parafia św. Stanisława B.M. (parking przy kościele naprzeciwko Poczty) sobota – 1 sierpnia – godz. 17.00 – 19.00; Organizujemy autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd 13 sierpnia, powrót 15, noclegi własne. Zapisy w zakrystii; przy ołtarzu wyłożone są karty do wypisywania intencji pielgrzymki duchowej. Prosimy, by karty brali tylko ci, którzy chcą wypisywać intencje. Karty z intencjami można składać w zakrystii.
 6. Pierwsza sobota miesiąca – zapraszamy na czuwanie o godz. 17.00 z rozważaniami i śpiewem dla wyproszenia ratunku dla świata.
 7. Rozpoczynamy sierpień – miesiąc abstynencji. Bardzo zachęcamy do abstynencji i wyrzeczenia się alkoholu, jako wynagrodzenia za grzechy pijaństwa, jak również wsparcia wszystkich pragnących wytrwać w abstynencji i trzeźwości. W kancelarii można się również wpisywać do Księgi Trzeźwości.
 8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca: godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 8.40 a nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i zmianka różańcowa po sumie o godz. 12.00
 9. Poszukujemy jeszcze osób chętnych do nowego Koła Różańcowego Kobiet. Wiek od 18 lat wzwyż. Proszę o zgłaszanie się do zakrystii.
 10. 9 i 10 września wyruszy z naszej parafii pielgrzymka do Częstochowy, na Górę św. Anny i Piekar Śląskich. Cena ok. 200 zł. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do zakrystii.
 11. Kancelaria w okresie wakacyjnym czynna: rano w soboty od godz. 8.00 do 9.00; wieczorem: od poniedziałku do Piątku godz. 16.30-17.30.
 12. Echo Katolickie: czy uzdrowienie jest dzisiaj możliwe czyli o rekolekcjach „ Jezus na stadionie”; Czy każde małżeństwo da się uratować? Czym grozi zażywanie dopalaczy?; comiesięczne materiały dla Kół Żywego Różańca oraz dodatek zdrowotny.