1. Dzisiaj przeżywamy 30 niedzielę zwykłą, niedzielę misyjną – taca na misje. Kandydaci do sakramentu bierzmowania mają katechezę parafialną o godz. 16.30 w kaplicy przy ul. Rakowieckiej. Modlimy się za Ojczyznę i zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach (z własnymi długopisami).
 2. Na plebanii o godz. 17.00 kolejna z cyklu katechez przed sakramentem małżeństwa. Zapraszamy narzeczonych i chodzących ze sobą. Za tydzień nie będzie katechezy dla narzeczonych.
 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w środę (28 X) urocz. Św. Ap Ap Szymona i Judy Tadeusza, głównych patronów diecezji, o godz. 18.00 w Katedrze uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. bpa Kazimierza Gurdy, którą rozpoczniemy bezpośrednie przygotowania do Jubileuszu 200-lecia istnienia Diecezji Siedleckiej, który przypada w 2018 r.
 4. Bóg zapłać za dekoracje na uroczystość odpustową i zadbanie o namiot, naszej scholii i panu Organiście za śpiewy; ministrantom, czytającym podczas liturgii Mszy Świętej odpustowej i ks. Jakubowi, paniom za ciasta na stół odpustowy. Bardzo smaczne!; za wprowadzenie w nauczanie Naszego Patrona przygotowane przez uczniów naszego Gimnazjum pod kierunkiem pani katechetki Bożeny Zbarackiej dnia 22 X; za użyczenie heblarki z ul. Jasnej; za darmowy transport i pomoc z ul. Gąski Balbinki.
 5. Trwa cykl katechez o podstawach wiary, życiu rodzinnym, problemach wychowawczych w soboty o godz. 9.00 na plebanii. (Czerwonego Kapturka 7) Zapraszamy.
 6. W czwartek (29 X) po Mszy Świętej o godz. 18.00 szczególne nabożeństwo do Jana Pawła II, które będzie transmitowane tego samego dnia w Katolickim Radiu Podlasie o godz. 21.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz pisania próśb i podziękowań.
 7. Próba scholii w soboty o godz. 10.30
 8. W sobotę ostatni w październiku różaniec; ofiarujemy go za wszystkich przychodzących, odmawiających tę szacowną modlitwę, przygotowujących rozważania i modlących się w domach. Niech Maryja uprosi obfite łaski. Bóg zapłać.
 9. W tym tygodniu zapraszamy na modlitwę różańcową i Msze święte, o godz. 18.00, po której będziemy się dodatkowo modlili za zmarłych poleconych w ubiegłorocznych wypominkach wyczytując ich imiona. Za nich odprawialiśmy 12 Mszy Świętych w każdą ostatnią niedzielę miesiąca i 8 dodatkowych. Kartki wypominkowe można pobrać przy wyjściach z namiotu. Na nich zapisujemy dusze naszych bliskich zmarłych, swoje imię i nazwisko, adres.
 10. Niedziela przyszła (1 listopada) to uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte jak w każdą niedzielę (7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00). Procesja z zmarłych po sumie. Wszystkie nabożeństwa pierwszo-niedzielne oraz spotkanie Kółek Różańcowych przenosimy na 8 listopada. Taca na budowę kościoła będzie zbierana 15 listopada. Od 1 do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować tylko za zmarłych.
 11. 2 listopada – Dzień Zaduszny – wspomn. Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte godz. 9.00 połączona z jutrznią za zmarłych a po niej procesja oraz o godz. 18.00 połączona z nieszporami za zmarłych. Wypominki będą czytane o godz. 8.30 i 17.30, zaś w tygodniu od 3 do 7 listopada włącznie o godz. 17.30 a 8 listopada o godz. 8.40.
 12. Trwa budowa naszej kaplicy i budynku duszpasterskiego. Stawiana jest więźba dachowa nad kaplicą oraz ściany piętra pozostałej części.
 13. Bóg zapłać za ofiary na budowę wpłacone na konta w sierpniu: 1300 bezimienna, 1000 zł z ul. Żwirowej; po 500 zł z ul. Bajkowej, Kaszubskiej, Porazińskiej (2x), Składowej, Jasnej i Hozera; po 400 zł z ul. Krakówki, Grabianowskiej, Jasnej, po 300 z ul. Składowej, Hozera, po 200 zł z ul. Ganiewskiego, Rakowieckiej, Dreszera, Morcinka, po 100 zł z ul. Jasnej, Korczaka, bezimienna, Grabianowskiej, Balbinki, 50 zł z ul. Korczaka. Bóg zapłać.
 14. Nowy numer „Echa katolickiego”, w którym m.in. o tym, że chorych na nowotwór przybywa z każdym rokiem. Co szkodzi zdrowiu i czy zachowanie diety zmniejsza ryzyko zachorowania na raka oraz comiesięczne materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca. Zachęcamy do czytania.
 15. Z naszej wspólnoty odeszli do Pana, śp. Mirosław Czarnecki, l. 58 i śp. Wanda Karpińska, l. 91, obydwoje z ul. Dreszera. Pogrzeb śp. Wandy we wtorek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 16. Na stronie parafialnej o spotkaniu nt walki duchowej w KLO dnia 29 X; o kursie dla pilotów pielgrzymek; o filmie „Zakazany Bóg” – wojna domowa w Hiszpanii i prześladowanie chrześcijan na janpawel2.siedlce.pl w dziale ogłoszenia dodatkowe.