Dzisiaj (24.V), uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego; 6 roczn. ingresu bpa siedleckiego Kazimierza do katedry.

 1. We wtorek (26 V) wspomn. św. Filipa Nereusza, kapłana, to także Dzień Matki, w czwartek przeżywamy rocznicę śmierci sługi Bożego, kard. Stefana Wyszyńskiego, w piątek wspomn. św. Urszuli Leduchowskiej, dziewicy; w sobotę św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika ochrony tajemnicy spowiedzi.
 2. W środę całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W czwartek (28 V) po Mszy Świętej o godz. 18.00 comiesięczne nabożeństwo do Jana Pawła II, które będzie transmitowane tego samego dnia w Katolickim Radiu Podlasie o godz. 21.00. W intencji uczestników i omadlanych intencji będzie sprawowana Msza Święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz pisania próśb i podziękowań, także przez stronę internetową.
 4. W sobotę 30 maja o godz. 19.00 w kościele Ducha Świętego odbędzie się Diecezjalne Czuwanie Wspólnot pod przewodnictwem księdza Biskupa, na które zapraszamy wszystkich liderów, zelatorów ruchów, stowarzyszeń naszej parafii. Zapraszamy również na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego do naszej kaplicy w sobotę od godz. 19.30 do 22.00.
 5. Za tydzień modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach, jutrznia za zmarłych o godz. 8.35. Na godzinę 12.00 zapraszam na jubileusz 25-lecia kapłaństwa: podziękuję Bogu za Jego łaski, Maryi za opiekę, i będę się modlił za wszystkich, z którymi Bóg dał mi przejść kawałek wspólnej drogi, a którzy ubogacili mnie.
 6. Ksiądz Biskup zaprasza wszystkie Panie do udziału w V Diecezjalnej Pielgrzymce Kobiet do Pratulina, pod hasłem: „Bohaterki codzienności”, w niedzielę 31 maja br. na godz. 10.00.  W tym roku niestety ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa zachęcam do uczestnictwa w niej przez transmisję na żywo na YouTube Podlasie24.pl  i radiową za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie.
 7. Nabożeństwo Majowe po Mszy Świętej o godz. 18.00 (chcący uczestniczyć niech przychodzą na 18.30) Zachęcam młodzież i dzieci z rodzicami także do odśpiewania, odmawiania w domu. Bez obecności Matki Bożej nie przetrwamy tej próby.
 8. Przypominamy, że na chwilę obecną do naszej kaplicy może wejść maksymalnie 28 osób, zachowując pozostałe przepisy sanitarne, nie licząc księży i posługujących w liturgii. Wewnątrz kaplicy, podczas Mszy Świętej pierwszeństwo mają Ci, którzy zamówili na daną godzinę intencje. Na zewnątrz zachowujemy odległości bez limitu osób.
 9. Kaplica otwarta każdego dnia od rana do wieczora (oprócz soboty od godz. 11.00), z wystawionym Najświętszym Sakramentem od godz. 15.00 do 16.00 i możliwością przyjęcia Komunii Świętej i spowiedzi. Przypominam o obowiązku rocznej spowiedzi w okresie Wielkanocy. (Nikt nie jest z tego zwolniony, nawet dzieci i młodzież). Można także umówić się telefonicznie z każdym z księży w sprawie sakramentów. Numery telefonów podane na stronie i na FB. We Wtorek nie będzie adoracji tylko przyjęcie Komunii Świętej o godz. 15.00, nieczynna będzie także kancelaria.
 10. Kolejne i ostatnie przed wakacjami katechezy chrzcielne w naszej kaplicy 6 VI o godz. 19.00 i 7 VI godz. 16.30.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na funkcjonowanie parafii na konto i osobiście.
 12. Echo katolickie przy drzwiach kaplicy.