1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego; po Mszy Świętej zbiórka do puszek na dzieła Caritas w naszej parafii oraz na pomoc na leczenie Lidii Michalec chorej na raka kości. Zyskujemy dzisiaj odpust zupełny za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu”. Modlitwie polecamy Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdę w pierwszą rocznicę ingresu do katedry. Wybory: koniecznie weźmiemy udział, najlepiej swoim długopisem, stawiając tylko krzyżyk przy wybranym kandydacie, nic nie dopisując.

 1. W poniedziałek drugi dzień Zielonych Świątek – święto NMP Matki Kościoła – Msza Święta o godz 17.00; we wtorek wspomn. św. Filipa Nereusza; w piątek św. Urszuli Leduchowskiej.
 2. We wtorek zapraszamy kandydatów do służby ministranckiej na spotkanie w namiocie po Mszy Świętej i nabożeństwie o godz. 17.00.
 3. W środę spotkanie kandydatów do bierzmowania po Mszy Świętej o godz. 17.00.
 4. W czwartek odwiedzimy chorych od godz 8.30
 5. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się za powołanych, za kapłanów o wytrwałość w kapłaństwie. W naszej parafii odbędzie się czuwanie, które rozpoczniemy przez wstawiennictwo naszego św. Patrona Jana Pawła II, z udziałem naszej scholii, następnie odbędzie się adoracja, którą poprowadzi Apostolat Złota Róża, aż do godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
 6. W piątek w naszej parafii odbędzie się czuwanie młodzieży przed ŚDM w Krakowie w 2016r. Rozpocznie się ono o godz. 18.30 konferencją, następnie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu a całość zakończy Msza Święta o godz. 20.00 i Agapa. Zapraszamy na nią wszystkich młodych naszej parafii.
 7. Dnia 30 maja w Obrze nasz parafianin Maciej Drzewiczak OMI przyjmie święcenia diakonatu. Polecajmy Go i jego najbliższych Chrystusowi Kapłanowi
 8. W przyszłą niedzielę przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy. W Siedlcach odbędzie się „Marsz dla Życia i Rodziny” połączony z licznymi atrakcjami dla dzieci. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w krótkim marszu i pikniku specjalnie dla dzieci. W tym celu organizujemy bezpłatny autokar, który przewiezie na godz. 12.50 (początek marszu) wszystkich chętnych pod katedrę siedlecką. Wyjazd o godz. 12.20 z przystanku na rogu ul. Grabianowskiej i Zielonej. Niech wezmą w nim udział rodzice i dzieci. Za tydzień taca na WSD. Rozprowadzimy książkę o historii diec. prof. WSD ks. Jacka Wojdy.
 9. Od czerwca codzienna Msza Święta będzie sprawowana o godz. 18.00 a w niedzielę z godz. 16.00 przesunie się na godz. 18.00. Zapraszamy.
 10. Trasa procesji Bożego Ciała: Namiot-kaplica, ul. Zielona, Grabianowska, Południowa do Korczaka, Korczaka, Smocza, Bajkowa, Żwirowa, Grabianowka, Zielona. Ołtarze: kapliczka p. Szczygłów, Południowa, Bajkowa (kapliczka), Żwirowa. Proszę o uzgodnienie szczegółów.
 11. Proponowana trasa poświęcenia pól: krzyż na ul. Łukowskiej (wylot starej Południowej); ul. Południowa, Morcinka, Wiejska (krzyż), Południowa (ołtarz koło p. Kowalczyków); Rakowiecka (ołtarz przy ogródkach działkowych).
 12. Diecezjalne Centrum Pielgrzymkowe Arka najbliższym czasie zaprasza na pielgrzymki m.in. do Pratulina, Włoch, Chorwacji, Medjugorie, Gruzji oraz Grecji. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 13. Na stronie w dziale ogłoszenia dodatkowe: Jak przezwyciężyć trudności w małżeństwie? – o spotkaniu w KLO 28 maja godz. 19.00
 14. Wspólnota Miłosierdzia Bożego przy kościele Garnizonowym organizuje pielgrzymkę do Kalisza i Lichenia w dniach 24-25 czerwca. Koszt 80 zł plus koszty noclegu. Informacje u Pani Kościelnej w Garnizonie albo pod numerem: 25 6447356 ewent. 506765008
 15. Echo Katolickie: Jak działa Duch Św.? Kim jest? W jaki sposób działa w naszym życiu?; o zagrożeniach jakie niesie emigracja. Zachęcamy do czytania.
 16. Zmarła śp. Krystyna Czubaszek, z ul. Rakowieckiej 4. Pogrzeb o godz. 11.00 we wtorek w kociele św. Teresy. Różaniec w poniedziałek ok godz 18.00 w namiocie kaplicy. Wieczny odpoczynek.