1. Dziś, w V niedzielę Wielkanocną, gościmy w naszej parafii Siostry Służebniczki, pośród nich s. Edytę pochodzącą z naszej parafii. Zachęcamy młodych do wybrania tej formy życia konsekrowanego. Po Mszy o godz. 18.00 spotkanie w ramach Seminarium Wiary. Po wszystkich Mszach młodzież KSM i ŚDM będzie rozprowadzać flagi narodowe, papieskie i maryjne z których dochód pozwoli wyjechać młodzieży na spotkanie ŚDM w Krakowie. Wyjeżdżających prosimy niech przyniosą swoje dane i zaliczkę 250 zł.
  2. Dzieci z naszej parafii Rocznicę I Komunii Świętej będą obchodzić 8 maja o godz. 9.00 w kościele św. Teresy. Dzisiaj spotkanie organizacyjne rodziców dzieci rocznicowych po Mszy Świętej o godz. 12.00 w kościele św. Teresy.
  3. W poniedziałek obchodzimy święto św. Marka, Ewangelisty, to także dzień patronalny księdza Proboszcza; Zapraszam w poniedziałek radnych parafialnych: duszpasterskich i ekonomicznych, przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń na krótkie spotkanie przy plebanii po Mszy Świętej; w piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, to także dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej;
  4. Za tydzień I niedziela miesiąca; adoracja i zmianka Kół Różańcowych po sumie; taca na budowę kościoła; odpust w parafii św. Józefa o godz. 13.00; rozpoczynają się nabożeństwa majowe. Będą one sprawowane w niedziele o godz. 17.30 zaś w dni zwykłe po Mszy Świętej wieczorowej o godz. 18.00 czyli ok. 18.30. Zachęcamy by śpiewać lub odmawiać litanię w domach i przy kapliczkach. Przy kapliczce na Bajkowej będzie odmawiana litania w niedziele o godz.19.00. Proszę o zgłoszenie, jeśli jeszcze gdzieś będzie to miała miejsce.
  5. Trwa budowa naszej kaplicy, budynku duszpasterskiego. W tym tygodniu zakończono prace wykończeniowe na klatce schodowej, trwały prace w części administracyjnej. Bóg zapłać wszystkim, którzy pospieszyli pracą własnych rąk, sprzętem przy oczyszczaniu placu kościelnego z kamieni. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim, którzy dbają o Jego dom. Bóg zapłać z ofiary z konta ze styczniana budowę: 500 zł z Dreszera; po 300 zł z ul. Rakowieckiej i Żwirowej; po 200 zł z ul. Rakowieckiej i Łukowskiej; po 150 zł z ul. Dreszera i Jordana; po 100 zł z ul. Bananowej, Daszyńskiego i Miłej; po 50 zł z ul. Hozera i Składowej; 20 zł ze Żwirowej, 10 zł ze Świdrów. Taca na budowę z 10 kwietnia wynosiła 5400 zł. Bóg zapłać.
  6. Święte znaki odwiedzające nasze rodziny, co jest wielkim przeżyciem i ogromną łaską; przechodzą dzisiaj z bloku nr 11 na osiedlu Dreszera do bloku nr 13 o godz. 17.00 zapraszamy na krótkie uroczyste przejście modlitewne.
  7. Obchodzona uroczyście 1050-ta rocznica Chrztu Polski jest doskonałą okazją do powrotu do starej i pięknej tradycji umieszczania przy wejściu do domów kropielnic z wodą święconą. Tak jak przy wejściu do świątyni czynimy znak krzyża i przez to przypominamy sobie o sakramencie chrztu świętego, korzystając z mocy wody święconej, tak czynić możemy również wchodząc do chrześcijańskiego domu. Kropielnice są dostępne w zakrystii, ofiara 20 zł z przeznaczeniem na budowę.
  8. Porządek przy podchodzeniu do Komunii Świętej: Procesję rozpoczynają stojący z tyłu kaplicy, w momencie gdy główny celebrans kończy spożywać Krew Pańską., Klękamy przed Bogiem, gdy jesteśmy za osobą przyjmującą Eucharystię.
  9. Przy wyjściu z kościoła „Echo katolickie” a w nim:
  10. Zapowiedzi przedślubne: Sebastian Antosiewicz, kaw. zam. w Siedlcach ul. Motocyklowa, par. św. Teresy i Paulina Zacharczuk, panna zam. w Siedlcach, ul. Grabianowska, par. tut, zap. II.; Emil Niewiatowski, kaw. zam. Siedlce, ul. Sosnowa, par. św. Teresy i Magdalena Kacprzak, panna zam. w Grabianowie, ul. Radzyńska par tut. zap. I; Jacek Zdanowski, kaw zam. w Siedlcach, ul. Morcinka, par. tut. i Magdalena Krych, panna zam. w Ostrowi Mazowieckiej, par. Wniebowzięcia NMP, zap. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
  11. Z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Stanisław Jastrzębski, l. 88 z ul. Żwirowej i Tadeusz Taczalski l. 64 z ul. Podsekulskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.