1. Dzisiaj (24 I) przeżywamy III niedzielę zwykłą, Kolejna katecheza dla narzeczonych na plebanii o godz. 17.00 a po Mszy Świętej o godz. 18.00 do naszej kaplicy zapraszamy młodzież chętną do włączenia się w Światowe Dni Młodzieży; o godz. 16.00 na plebanii (ul. Czerwonego Kapturka 7) odbędzie się spotkanie Małżonków pragnących włączyć się w formację w Domowym Kościele.
 2. Dziękujemy: naszej scholii parafialnej za piękny koncert Kolęd; za ofiary do puszek Caritas na potrzebujących
 3. W poniedziałek wypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła – w Leśnej Podlaskiej tzw. Pawełki; we wtorek wspominamy św. bpów Tymoteusza i Tytusa; w środę św. Jerzego Matulewicza, bpa; w czwartek św. Tomasza z Akwinu, kapłana i dra Kościoła.
 4. W czwartek, ostatni miesiąca, nabożeństwo przez przyczynę św. Jana Pawła II po Mszy Świętej o godz. 18.00 retransmitowane o godz. 21.00 przez Katolickie Radio Podlasie. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań oraz uczestnictwa.
 5. W przyszłą niedzielę (31 I), podsumowanie kolędy; kolejna katecheza dla narzeczonych na plebanii o godz. 17.00.; po Mszy Świętej wieczorowej spotkanie powstającej Odnowy w Duchu Świętym.
 6. Wobec licznych zapytań przeprowadzamy nabory do chóru parafialnego. Chętni na przesłuchania niech zgłoszą się do organisty, p. Roberta.
 7. Trwa budowa naszej kaplicy, budynku duszpasterskiego. W ostatnim tygodniu wykonywano prace wykończeniowe na salkach nad kaplicą i dopracowano nagłośnienie. Rozpoczęliśmy prace koncepcyjne nad kościołem i otoczeniem placu parafialnego. Prosimy o modlitwę o światło Ducha Świętego w tej sprawie.
 8. Trwa Rok Miłosierdzia. W Roku Jubileuszowym nie chodzi o to, by teoretycznie rozważać co to jest miłosierdzie i je definiować, ale o to, by je przeżyć. Prawda o Miłosierdziu Bożym jest najbardziej istotną prawdą ewangelizacyjną. – I to, co w „słowniku” ewangelizacji nazywa się kerygmatem, w istocie pokrywa się z prawdą o Bogu, który nam wybacza grzechy. Bóg wybacza w ten sposób, że czyni to za cenę śmierci własnego Syna. W naszej parafii podejmujemy modlitwę Koroką do Miłosierdzia Bożego, która będzie odmawiana w dni zwykłe na 15 min przed Eucharystią. Będą jej przewodzili wierni świeccy.
 9. Bractwo św. Judy Tadeusza, Wydział Duszpasterski oraz I KLO w Siedlcach zapraszają na kolejne spotkanie. Odbędzie się ono w czwartek, 28 stycznia 2016 r. o godz. 19.00, w auli I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach (ul. Bpa Świrskiego 54). Tematem będzie: „Chrzest Mieszka I – fakt i jego znaczenie (966 r.)”. Spotkanie ma charakter otwarty.
 10. Przy wyjściach z kościoła nowy numer „Echa katolickiego”, w którym m.in.: o bp Ignacym Świrskim; o współczesnym zniewoleniu poprzez kredyty i technologie; a w dziale zdrowie : co podpowiada nam stan naszych jelit.  Zachęcamy do czytania.
 11. W dniach 4-12 kwietnia organizujemy pielgrzymkę śladami Papieża Polaka do Włoch (Rzymu- Watykanu, Asyżu, odpoczynku nad Morzem Tyreńskim, Monte Cassino, san Giovanni Rotondo, Lanciano, Manopello – z wszystkimi świadczeniami. Cena ok. 2200 zł. Zapisy w zakrystii.
 12. Zapowiedzi przedślubne: Wojciech Wielogórski, kaw. zam. w Siedlcach, ul. Gospodarcza, par. św. Maksymiliana Kolbego i Renata Grzegrzółka, panna zam. Siedlce, ul. Korczaka, par. tut., zap. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 13. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Antonina Zalewska, l. 90 z ul. Zielnej. Pogrzeb we wtorek o godz. 12.00 w kaplicy. Różaniec w poniedziałek po Mszy Świętej wieczorowej. Wieczny odpoczynek.