1. Trwa Wielki Post, dzisiaj I jego niedziela. Niech ograniczone będą rozrywki, podjęte wyrzeczenia abyśmy otwarli serca na głos Boży i pokutowali za grzechy. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 20-22 marca i wygłosi je ks. dr. Zbigniew Zalewski, ceniony rekolekcjonista i spowiednik.

 1. Trwają katechezy dla narzeczonych. Na kolejną zapraszamy po Mszy Świętej o godz. 9.00 na plebanii na Czerwonego Kapturka 7 i dalej w kolejne w niedziele lutego i marca.
 2. IV katecheza chrzcielna, ostatniadla rodziców planujących rozwój rodziny i kandydatów na chrzestnych odbędzie się dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 16.00 na plebanii na Czerwonego Kapturka 7. Kolejny cykl katechez chrzcielnych na jesieni.
 3. Stan prac nad budową tymczasowej kaplicy i domu parafialnego: Sąd w Warszawie oddalił skargę na warunki zabudowy, co oznacza, że mamy zielona drogę do budowy. Trwają ostatnie prace nad przygotowaniem dokumentacji. W tym tygodniu spotkam się z potencjalnymi wykonawcami. Bóg zapłać za dopilnowanie uprzątnięcia resztek drewna po ściętej topoli i sfinansowanie ścięcia – ofiara z ul. Rakowieckiej. Proszę o modlitwę w tych sprawach.
 4. Owocem kolędy i wrażliwości ojców powstaje Kółko Różańcowe Ojców za dzieci w naszej parafii. Zainteresowani mogą wziąć ulotki tutaj spod ołtarza.
 5. Bóg zapłać młodzieży pod kierunkiem ks. Jakuba i panu kościelnemu za przygotowanie dekoracji wielkopostnej.
 6. Zachęcamy by wesprzeć osoby niepełnosprawne z naszej parafii i związane z nią, Sylwię, Wiktorka, Dominikę: proszę o wzięcie ulotek z nr. KRS do odpisania 1 % .
 7. W czwartek po Mszy Świętej o godz. 17.00 zapraszamy na I czuwanie ze świętym Janem Pawłem II, naszym patronem. Zechcemy powierzyć Bogu, przez Jego wstawiennictwo, nasze rodziny, sprawy trudne i choroby, nasze miasto oraz młodzież i sprawę pokoju na świecie.
 8. W naszej parafii nabożeństwo Gorzkich Żali po sumie w niedzielę, a Droga Krzyżowa: w piątek o godz. 16.15 dla dzieci zaś po Mszy Św., o godz. 17.45 dla dorosłych. Będzie ona przygotowywana przez kolejne grupy parafialne. Grafik na drzwiach zakrystii. Dzieci mogą przyjść z małymi krzyżykami na nabożeństwo. Przez cały Wielki Post będzie wystawiona puszka na dary na rzecz ubogich.
 9. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy młodzież chętną na spotkanie KSM-u w domu parafialnym.
 • Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9.00 na plebanii, próba scholii o 15.30 na plebanii.
 • Dzisiaj (22 II) Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Diecezji Siedleckiej zaprasza osoby niepełnosprawne,ich rodziny i opiekunów na Mszę świętą. o godz.15.00 w kaplicy SS. Sakramentek przy ulicy Rawicza w Siedlcach.
 • Za tydzień Niedziela Ad Gentes – Misyjna – zbiórka do puszek a także I niedziela miesiąca i Adoracja Najświętszego Sakramentu po sumie. Po niej zmianka Kółek Różańcowych. Taca na budowę kościoła.  Przed godziną 9.00 będziemy śpiewali Godzinki.
 • Do wieczności odeszli:Edward Ożarek z ul. Zielnej i Jadwiga Kanteluk z ul. Żwirowej Wieczny odpoczynek…
 • Echo: Jakie są formy modlitwy o uzdrowienie? Co jest do niej potrzebne?; Rozważanie o cnocie roztropności; Co naprawdę dzieje się na Ukrainie i czy to zagraża rónież nam?
 • Na stronie internetowej parafii: o Wielkopostnym Dniu Skupienia dla nauczycieli 28 lutego w kościele św. Józefa z wykładem o uzależnieniach u dzieci prof. Jędrzejko; Dniu Żołnierzy wyklętych 1 marca i obchodach w kościele św. Stanisława; Rekolekcjach filmowych w dniu 3 marca z filmem „Bóg nie umarł”; wykładzie ks. Dariusza Oko 26 II przy św. Józefie; pielgrzymce do Ostrej Bramy