1. Dzisiaj już ostatnia niedziela Adwentu, w naszej parafii rekolekcyjna.
 2. Zapraszamy na ostatnie Roraty, które odprawiać będziemy w środę (Wigilia) o godzinie 6:30, Szczególnie zapraszamy na nie dzieci, które choć raz były na Roratach, czeka je miła niespodzianka.
 3. Bóg zapłać za ofiary: po 20 zł z ul. Smoczej, Dreszera i Żwirowej; 50 zł bezim; 150 zł z ul. Jordana; 300 zł z ul. Łukowskiej, po 500 zł z ul. Bajkowej, Łukowskiej i bezimienna.

 1. Trwają rekolekcje w naszej parafii prowadzi je ks. Andrzej Kania, proboszcz par. Sławatycze. Godziny Mszy rekolekcyjnych: dzisiaj 21 XII – godz.: 9.00 (dzieci), 00, 16.00 (bierzmowani i młodzież) i 18.00; Poniedziałek 22 XII godz. 9.00, 11.00, 17.00 (dzieci) i 19.00. W poniedziałek spowiedź 15 min przed każdą Mszą Świętą i w trakcie
 2. Bóg zapłać za prace przygotowawcze otoczenia naszego namiotu-tymczasowej kaplicy panom (ułożona kostka ), firmie p. Przesmyckiego i p. Bujalskiego za utwardzenie wjazdu i piasek
 3. W poniedziałek (22 XII) próba scholii o godz. 12.00 na Czerwonego Kapturka 7.
 4. We wtorek po Mszy Świętej o godz. 17.00 ks. Jakub zaprasza chętną młodzież do ubierania dekoracji tutaj do namiotu
 5. W środę przeżywać będziemy dzień Wigilii przed uroczystością Bożego Narodzenia. Obowiązuje wtedy zwyczajowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post. Spożywajmy wieczerzę wigilijną zgodnie z naszą tradycją, bez alkoholu, śpiewajmy wspólnie kolędy po wigilii. O godz. 23.15 rozpocznie się w naszej kaplicy Godzina Czytań, serdecznie zapraszamy na wspólne oczekiwanie na Narodzenie Pańskie. Pasterka o godz. 24.00.
 6. 25 XII Uroczystość Narodzenia Pańskiego – Msze święte o godz. 9.00, 12.00 i 16.00 (takie od teraz będą stałe godziny w niedziele i święta). 26 XII drugi dzień Świąt – św. Szczepana, I męczennika, porządek świąteczny Mszy Świętych; dyspensa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Taca na Caritas diecezjalną. 26 Grudnia podczas Mszy Świętej o godz. 9.00 nastąpi rozesłanie kolędników misyjnych. Nasze dzieci i młodzież odwiedzą nas w domach, przynajmniej niektórych, śpiewając kolędy, i zbierając zwyczajowe ofiary na misje. Przyjmijmy ich otwarcie. Będą miały specjalne identyfikatory. Cieszylibyśmy się z jak największej ilości takich grup kolędniczych, solidnie przygotowanych. 27 XII Święto św. Jana Apostoła; Msza Św. o godz. 17.00; obrzęd święcenia wina.
 7. Niedziela przyszła (28 XII) to święto Świętej Rodziny. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w Marszu w obronie życia, który rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 12.45 w Sanktuarium św. Józefa (wymarsz ok. 14.00) i przejdzie do katedry gdzie będzie miała miejsce katecheza biskupa siedleckiego i nabożeństwo.
 8. Kto nie otrzymał opłatka z różnych przyczyn, może pobrać go w zakrystii, albo kancelarii.
 9. Wyszedł pierwszy numer naszego parafialnego czasopisma „Pielgrzym. Znajdziemy w nim m. in. Rozkład wizyty kolędowej. Możemy go pobrać za dobrowolną ofiarą. Wielkie Bóg zapłać składam redaktorom. Prosimy o dostarczenie tej gazetki także do osób starszych i innych, które z różnych racji nie przychodzą tutaj na Eucharystię, aby wiedzieli, kiedy ich odwiedzimy.
 10. Przez cały okres Adwentu jest wystawiona puszka na dary dla biednych i potrzebujących rodzin. Inną formą wsparcia są świece Adwentowe Caritas, które możemy zapalić potem na stole Wigilijnym. Ofiary minimalne to 5, 10 i 15 zł.
 11. Zgłosiła się już część potrzebujących pomocy materialnej z naszej parafii do organizującego się punktu Caritas. Mamy jeszcze paczki przedświąteczne, Koniecznie prosimy aby wszystkie te osoby jak i inne chcące otrzymywać pomoc pobrały z MOPS-u zaświadczenia o dochodach i przyniosły je do zakrystii po Mszach Świętych i umówiły się na odbiór paczki.
 12. Echo Katolickie: