1. Dzisiaj (21 II) przeżywamy II niedzielę Wielkiego Postu, Ad Gentes – puszka na misje; katecheza dla narzeczonych na plebanii o godz. 17.00. Bierzmowani i ich rodzice spotykają się w kaplicy o godz. 16.30; Po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie modlitewno-adoracyjne.
 2. W naszej parafii nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z nauką pasyjną w niedziele o godz. 17.15, a Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 16.30 dla dzieci; o godz. 17.00 dla dorosłych; o godz. 19.00 dla młodzieży i pracujących. Kancelaria w piątki w okresie Wielkiego Postu będzie nieczynna, w tym tygodniu dodatkowo w środę.
 3. Rekolekcje wielkopostne w dniach 11-13 marca.
 4. Wpływają już ofiary na kwiaty do Grobu Bożego, puszka przy obrazie Miłosierdzia.
 5. Baranki Wielkanocne z czekolady, jako forma jałmużny po 5 zł przy ołtarzu.
 6. W poniedziałek obchodzimy święto katedry św. Piotra Apostoła. Zapraszam Radę Ekonomiczną w poniedziałek na 19.00 na spotkanie na plebanię.; w czwartek (ostatni miesiąca)  po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo do św. Jana Pawła II i ucałowanie relikwii. Prosimy o pisanie i przesyłanie intencji.
 7. W przyszłą niedzielę (28 II), na sumie modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach; ostatnia katecheza dla narzeczonych na plebanii o godz. 17.00 oraz zbiórka do puszek na biednych przez Caritas parafialną.
 8. Gościnne rodziny, które mają możliwość i chcą przyjąć młodych pielgrzymów z innych krajów podczas Światowych Dni Młodzieży (lipiec) proszone są o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii. Podobnie młodzież, która chciałaby uczestniczyć w dniach w spotkaniu z Ojcem Świętym.
 9. Spotkanie Młodzieży przed ŚDM w par. św. Stanisława w piątek o godz. 19.00.
 10. Wspólnota Franciszkańska zaprasza na katechezy powołaniowe do par. św. Maksymiliana Kolbego po Mszy Św. o godz. 18.00 Istnieje możliwość zapoznania się z życiorysem św. Franciszka i jego przesłaniem, aktualnym dzisiaj.
 11. Trwa budowa naszej kaplicy, budynku duszpasterskiego. W ostatnim tygodniu zakończono tynki na salkach nad kaplicą, część obróbki dachu,
 12. Bóg zapłać za ofiary: .
 13. Przy wyjściach z kościoła nowy numer „Echa katolickiego”, w którym m.in.: o słuchaniu siebie i dzieci czyli jak mądrze wychowywać? Jak samorządy przygotowują się do realizacji programu „500 plus”; Jak wielka jest waga przebaczenia w uzdrowieniu duchowym. Zachęcamy do czytania.
 14. Pozostałe: w ramach FILMOWYCH  REKOLEKCJI – film CIERŃ BOGA – 23.02.- godz. 19:00, spotkanie o Unitach Podlaskich w KLO 25.02 godz. 19.00 – na WWW
 15. W dniach 4-12 kwietnia organizujemy pielgrzymkę śladami Papieża Polaka do Włoch (Rzymu- Watykanu, Asyżu, Monte Cassino, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Manopello – z wszystkimi świadczeniami. Dobre ubezpieczenia, Cena z wszystkimi wejściami 2200 zł. Zapisy w zakrystii. Przedpłata 500 zł do 6 marca. Więcej informacji na stronie www. – dział „Pielgrzymki”
 16. Zapowiedzi przedślubne: Adam Krzeski kaw. zam. w Siedlcach, ul. Składowa, par. tut i Anna Zdzieborska, panna zam. w Sokołowie Podl, ul. Wichury, par. Miłosierdzia, zap. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.