1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Zamknięcie Drzwi świętych w bazylice św. Piotra i zakończenie Jubileuszu Miłosierdzia; po każdej Mszy Świętej odmówienie aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Z tej racji będzie można nabyć okolicznościowe obrazy Chrystusa Króla z Aktem oraz Miłosierdzia Bożego za dobrowolną ofiarą, nie mniejszą niż 5 zł- cena zakupu. Po Mszach zbiórka do puszek na Caritas parafialną a o 12.00 Msza Święta w intencji Caritas i podopiecznych. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie o godz. 16.00. 10 min przed Mszą Świętą modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach parafialnych, O godz. 17.00 ostania z 8 katechez przedmałżeńskich.
 2. W poniedziałek ofiarowania NMP – dzień patronalny zakonów klauzurowych: naszych dobrodziejek ss. Sakramentek i ss. Klarysek – pamiętajmy w modlitwie. we wtorek wspominamy św. Cecylię; w czwartek wspomn. św. Męczenników z Wietnamu, w piątek wspomn. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy – patronki kolejarzy, zapraszamy na wspólną modlitwę.
 3. W poniedziałek o godz. 8.20 w naszej kaplicy będzie sprawowana Msza Święta w intencji dyrekcji, nauczycieli i pracowników oraz uczniów SP nr 5 z okazji Dnia Patrona Władysława Rawicza.
 4. Krąg Biblijny w poniedziałek o godz. 19.00
 5. Ostatni czwartek miesiąca, Msza Święta o godz. 18.00 a następnie nabożeństwo przez przyczynę św. Jana Pawła II. Możemy upraszać łask poprzez napisanie próśb i podziękowań oraz modlitwę.
 6. W piątek będziemy gościć w naszej wspólnocie brata Macieja z zakonu trynitarzy, odpowiedzialnych za troskę o chrześcijan prześladowanych, Zapraszam na Mszę Świętą i spotkanie po Eucharystii poświęcone sytuacji w krajach prześladowania chrześcijan oraz akcji więcej niż 5 min czyli nabycia opasek szczególnie przez młodych ludzi.
 7. Skupienie Służby ołtarza w sobotę o godz. 10.00 w par. św. Józefa. Zapraszamy również dorosłych lektorów.
 8. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Proszę wcześniej zarezerwować czas na rekolekcje Adwentowe, które w naszej parafii odbędą się od 4 do 6 grudnia. Poprowadzi je ks. Krzysztof Skwierczyński, ojciec duchowny naszego Seminarium, znany wcześniej w Siedlcach duszpasterz Akademicki i spowiednik. 27 XI po Mszy Świętej o godz. 18.00 otwarte spotkanie Odnowy w Duchu Świętym
 9. W tym tygodniu, ewentualnie następnym odwiedzą nas radni parafialni roznoszący poświęcony opłatek na stół wigilijny. Jeśli komuś został z tamtego roku, proszę go natychmiast spożyć. Nie kupujemy opłatka w sklepie, bo jest niepoświęcony. Dobrowolne ofiary składa przy tej okazji przeznaczymy na sfinansowanie okien wstawionych już w pozostałej części plebanii.
 10. Bank Żywności w Siedlcach w dniach 25-26 listopada br. przeprowadzi w oznaczonych sklepach zbiórkę żywności. Wesprzyjmy ten szlachetny cel, bo z Banku korzysta i nasza parafialna Caritas. Spotkanie z młodzieżą chętną do zbiórki żywności w czwartek o godz. 16.00 na salkach.
 11. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na budowę: 1100 zł Kołu Różańcowemu matek za dzieci na relikwiarz; po 1000 zł z ul. Jordana, Morcinka, Żwirowej, i Januszewskiej, 600 zł z ul. Bajkowej, po 500 zł z ul. Żwirowej, Składowej, Grabianowskiej; po 400 zł z ul. Żwirowej, Rakowieckiej, po 300 zł z ul. Bajkowej, Morcinka, Zielnej; po 200 zł z ul. Grabianowskiej, Krakówki 2x, Smoczej, Rakowieckiej 3x, Bajkowej, Hozera, Południowej, Zielonej, Dreszera, Kokosowej, 150 zł z ul. Grabianowskiej, po 100 zł z ul. Hozera, Łukowskiej, po 70 zł z ul. Żwirowej i Południowej, po 50 zł z ul. Rakowieckiej, 11 Listopada, Żwirowej, po 30 zł z ul. Rakowieckiej i Radzyńskiej. Bóg zapłać.
 12. Do nabycia prasa katolicka – Echo Katolickie, w którym m.in.: Jak postać z upadku na samo dno?; wskazówki o. Pio jak żyć i osiągnąć wieczność; właściwe sposoby odżywiania uczniów. Zapraszamy do czytania.
 13. Z naszej wspólnoty odeszły do Pana: śp. Maria Ładak (l.65) z os. Dreszera, i śp. Edward Fortuniak z ul. Żwirowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.