1. Dzisiaj przeżywamy 18 niedzielę zwykłą; godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 8.40 a nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i zmianka różańcowa po sumie o godz. 12.00; (Powstanie dwóch Kółek Różańcowych). Dzisiaj także za pobożne nawiedzenie kościoła, można zyskać odpust zupełny – Porcjunkuli (odnosi się to także do naszego namiotu i powstającej kaplicy).

  1. Trwa budowa naszej kaplicy i budynku duszpasterskiego. Po zalaniu stropów podłogowych przystąpiliśmy do budowy ścian parteru, zaczynając od części kaplicowej. Dzisiaj po Mszach świętych można będzie wejść na plac budowy i obejrzeć powstający budynek.
  2. Trwa akcja Tornister pełen uśmiechu prowadzona przez naszą Caritas. Zachęcamy, aby rodzina odebrała pusty tornister w zakrystii, który należy zapełnić potrzebnymi przyborami i materiałami szkolnymi (kartka w tornistrze) i zwrócić w terminie nieprzekraczalnym do 16 sierpnia. Uśmiech na twarzy obdarowanych dzieci nie do przecenienia.
  3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: – we wtorek św. Jana Marię Vianneya – patrona wszystkich księży; w czwartek święto Przemienienia Pańskiego – Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00; w piątek Bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej.
  4. Wyruszyła 35 PP Podlaska na Jasną Górę. Zachęcamy by dołączyć do grupy 3 nawet w trakcie pielgrzymki, ks. Proboszcz będzie szedł od połowy trasy. Przy ołtarzu wyłożone są karty do wypisywania intencji pielgrzymki duchowej. W naszej parafii serdecznie zapraszamy na Apele Pielgrzymkowe już od jutra na godzinę 18.45 Złożą się na nie: modlitwa różańcowa, rozważanie, wspólny śpiew zakończony Apelem Jasnogórskim. Niech uczestniczy w niej każdy, komu bliska jest pielgrzymka a z różnych powodów nie może w niej uczestniczyć.
  5. Pierwszy czwartek miesiąca – po Mszy Świętej o godzinie 18.00 nabożeństwo pierwszo-czwartkowe z modlitwą o powołania, szczególnie do życia konsekrowanego połączone z adoracją Apostolatu Złota Róża.; spowiedź od godz. 17.30
  6. Pierwszy piątek miesiąca – nabożeństwo po Mszy Świętej o godz. 18.00; spowiedź od godz. 17.00 Wizyta u chorych od godz. 8.30.
  7. Rozpoczynamy sierpień – miesiąc abstynencji. Bardzo zachęcamy do abstynencji i wyrzeczenia się alkoholu, jako wynagrodzenia za grzechy pijaństwa, jak również wsparcia wszystkich pragnących wytrwać w abstynencji i trzeźwości. W kancelarii można się również wpisywać do Księgi Trzeźwości.
  8. Biskup Kazimierz Gurda zaprasza do uczestnictwa w akcji oddawania krwi w dniu 9 sierpnia w Mokobodach – Budziszynie. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej.
  9. 9 i 10 września wyruszy z naszej parafii pielgrzymka do Częstochowy, na Górę św. Anny i Piekar Śląskich. Cena ok. 200 zł. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do zakrystii.
  10. Echo Katolickie: Przemoc wobec osób starszych to coraz częstsze zjawisko – o mechanizmie zastraszania i formach przemocy; Alkoholizm nie wybiera. Jak pomóc uzależnionym kobietom; O ojcu Klimuszko i jego metodach leczenia. Zachęcamy do czytania.

13. Odszedł do Pana zaopatrzony Świętymi Sakramentami śp. Zygmunt Wasiluk, l.68 z ul. Dreszera. Wieczny odpoczynek