1. Dzisiaj (12.VIII): 20 niedz. zwykła. Po Mszach Świętych Caritas zbiera do puszek na potrzebujących. Pod stałą opieką Caritas w naszej parafii jest ok. 120 osób, a środki pozyskiwane są z różnych tytułów. Dzisiaj  o godz. 13.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej a po wieczorówce Spotkanie modlitewne przy wstawionym Najświętszym Sakramencie.
 2. W poniedziałek (20 VIII) przeżywamy wspomn. św. Bernarda, opata i dra Kościoła, we wtorek (21 VIII) wspomn. św. Piusa X, papieża; w środę (22 VIII) wspomn. NMP Królowej; w piątek święto św. Bartłomieja, Apostoła; w sobotę wspomn. św. Małej Arabki – i zostanie poświęcony nowy ornat wykonany przez ss. Karmelitanki z Gniezna, ofiarodawca bezimienny.
 3. W środę cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. Za tydzień (26.VIII): urocz. NMP Częstochowskiej,
 5. Festyn Parafialny będzie miał miejsce dnia 26 sierpnia od godz. 14 do 17.00. Już zapraszamy, prosimy o przynoszenie przedmiotów na fanty dla dzieci i dla dorosłych, do czwartku włącznie. Zapraszamy całe rodziny, szczególnie te z małymi dziećmi na wspólną zabawę, wygrane z cegiełek na budowę; rekreacje, modlitwę, zapoznanie się, skorzystanie z grilla, zjeżdżalni, pokazów straży i policji, ćwiczeń korekcyjnych, obejrzenia starych samochodów, wesprzeć naszą budowę. Proszę kilku młodszych panów do rozłożenia namiotów w sobotę na godz. 10.00, oraz pozostawienie od soboty rano do niedzieli zupełnie wolnego od samochodów parkingu. (oprócz Mszy Świętych) Proszę także Nasze Miłe Pannie o napieczenie ciast, i przynoszenie ich w sobotę od rana.
 6. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza do uczestnictwa w Hosanna Festiwal w dniach 25 i 26 sierpnia, W sobotę od 16.30 – w Niedzielę – od 16.00.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone na pomnik: dotychczas było to 2400 zł, jednak pomnik jak na zdjęciu, z brązu, czeka na nas w Krakowie, w tej chwili jest wygładzany, cena z dodatkami i pomocą w obsadzeniu – 60 tyś. Dlaczego jednak? Czegokolwiek bym się nie dotknął to wraca sprawa pomnika. Został on odlany na Białoruś, dla jednej z parafii, ale tam nie wjechał z powodu zakazy władzy. Dobrze byłoby, aby Ojciec Święty nie musiał wracać do Krakowa, ale blisko granicy, czyli u nas znalazł miejsce. Jestem przeświadczony, że damy radę i w październiku, na Dzień Papieski będzie on już z nami. Zostanie, wg sugestii autora, umieszczony na naturalnym dużym głazie, na „łezce”, twarzą zwrócony w stronę ul. Rakowieckiej i zapraszający do przyszłej świątyni. Można odrywać cegiełkę z tej sztalugi i wpłacać ofiarę w dowolnej formie o nominale cegiełki. Bóg zapłać.
 8. Członków Kół Różańcowych zapraszamy na jednodniową, coroczną pielgrzymkę do Leśnej Podlaskiej w dniu 25 sierpnia. Zapisy w zakrystii. Cena zawierająca opłatę za spotkanie 30 zł.
 9. Można przynosić elektrośmieci i składać je za kaplicą od strony jednostki do 11 września. Jakie – proszę wziąć zieloną ulotkę. Wesprze to fundusz misyjny.
 10. Do 3.09 kancelaria parafialna jest czynna w porządku wakacyjnym, czyli każdego dnia od 8.00 do 9.00 oprócz niedziel i uroczystości i po Mszach Świętych w zakrystii. W nagłych przypadkach prosimy o telefon. W środę kancelaria nieczynna.
 11. Zapowiedzi przedślubne: Łukasz Wypych, kaw. zam. w Siedlcach ul. Składowa par. tut., i Agnieszka Jarząb, panna z ul. Kurpiowskiej, par. Bożego Ciała w Siedlcach zap. III; Damian Strus, kaw. za. Na ul. Południowej w Siedlcach, par. tut., i Kamila Halina Dąbrowska panna z ul. Powstańców Warszawy zap. III; Grzegorz Osiński, kaw. i Agnieszka Kacperczyk, panna oboje zam w par. tut., zapow III; Bartosz Cielemęcki, kaw. z ul. Południowej par. tut., i Aleksandra Jadwiga Wydra, panna z ul. Piwnej, par. św. Teresy, zap. II; Karol Wojciech Gajowniczek, kaw. zam. ul. Łukowska, par. tut., i Beata Agnieszka Tchórzewska, panna, zam. w Pustkach, par, Miłosierdzia Bożego w Siedlcach, zap. I; Paweł Andrzej Lewicki, kaw. zam. ul. Grabianowska, par. tut., i Aleksandra Karolina Osińska, panna z Wiśniewa, par. tamtejszej, zap. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 12. Echo Katolickie przy drzwiach kaplicy. W nim: jak modlił się św. Jana Pawła II – świadectwo jego osobistego sekretarza; jak nauczyć się żyć ze stresem i zapobiegać jego skutkom?. Zachęcamy do czytania.
 13. Także jest nowe wydanie Pielgrzyma z terminami wydarzeń duszpasterskich, nowych cyklach m.in. trudne pytania katolika praktycznego, rozważania o wierze, bogata fotorelacja. Ofiara jak za Echo.